Abat Engelliler haftasını kutladı

MUSİAD Bolu Şube Başkanı Abdullah Abat 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Abat Engelliler haftasını kutladı

Haber: BMA

Başkan Abat, “Toplumda farkındalık yaratmak ayrıca bu konuda bireysel/toplumsal olarak çalışmalarımızı arttırmak ve engelli bireylerimizin sosyal/is hayatına adaptasyon olma sürecini hatırlatmak adına ‘10-16 Mayıs Engelliler Haftası’ hatırlanmaya ve hatırlatılmaya değer bir gündür.

Dünya da ve ülkemizde birçok engelli bireylerimiz bulunmaktadır. Bu kişilerinde yaşamaya, çalışmaya, toplumsal hayatta yer edinmeye hakkı olduğunu bilerek hareket etmeli ve çevremizi buna göre düzenlenmeliyiz. Bu şekilde hareket edersek hem engelleri kaldırmış oluruz hem de kendimizin de birer engelli adayı olduğunu unutmamış oluruz.

Engelli olmak, doğuştan veya sonradan bir kaza sonucu, bedensel veya ruhsal bozukluk olarak her insanın başına gelebilecek bir durumdur. Bu bakış açısıyla baktığımız zaman engelli bireylerimizin hayatlarını kolaylaştırmak için daha çok emek ve zaman harcamamız gerektiğini de hatırlamış oluruz.

Sosyal ve iş hayatında engellilere sağlanan imkân ve olanaklar, bir toplumun gelişmişlik düzeyi ve çağdaşlığının ölçütü olmakla beraber; insana verilen değer ve önemin belirgin yansımalarıdır. Diğer bir ifadeyle, engellilere gösterilen anlayış ve hoşgörü, uygar bir toplum kimliği kazanmada etkin bir rol oynamaktadır. Unutulmamalıdır ki her sağlıklı insan birer engelli adayıdır.Bu duygu ve düşüncelerle, hepimizi hayata bağlayan sevgi ve yaşama sevincinin sonsuza kadar kalplerinizde bulunmasını diliyor, bütün engellilerimize yürekten sevgilerimi sunuyor “10-16 Mayıs Engelliler Haftası”nı kutluyorum." dedi.


Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2018, 15:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner133

banner128

banner129

banner124