ABD başkenti Washington’da Bolu rüzgarı

Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Türkiye ile ABD arasındaki önemli meseleleri görüşmek üzere gittiği ABD Başkenti Washington'da, kritik mesaide kendisine eşlik eden AK Partili milletvekillerine bir sürpriz yaptı ve milletvekillerini Bolu mutfağının eşsiz lezzetlerini okyanus ötesine taşıyan Kazan Restaurant’ta ağırladı. İşletmeciliğini Bolulu hemşehri Zeynel Abidin Uzun'un yaptığı Kazan Restaurant’ta adeta Bolulular gecesi düzenlendi.

ABD başkenti Washington’da Bolu rüzgarı
Haber: Semih BAYKAL

AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, AK Parti Genel Merkez Dış İlişkiler Başkanlığı'nın görevlendirmesi ile Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) siyasi temaslarda bulundu. Ercoşkun’a ABD ziyaretinde, AK Partili parlamenterler; İstanbul Milletvekili Ravza Kavakcı Kan, İstanbul Milletvekili Osman Aşık Bak, Kayseri Milletvekili İsmail Karayel, Antalya Milletvekili Sena Nur Çekik eşlik etti. AK Partili siyasiler, Başkent Washington’daki temaslarda, Türkiye ile ABD arasında gerilime yol açan, Ermeni Meselesi, Türkiye - İsrail ilişkileri ve FETÖ/ PDY başlıklarını masaya yatırdı.

Başkent Washington DC'deki yoğun siyasi temasların ardından Ercoşkun, kritik mesaide kendisine eşlik eden AK Partili milletvekillerine bir sürpriz yaptı ve milletvekillerini Bolu mutfağının eşsiz lezzetlerini okyanus ötesine taşıyan Kazan Restaurant’ta ağırladı. Washington'daki Bolulu hemşehri, Ulumescit Köyü Poyrazlar Mahallesi sakinlerinden Zeynel Abidin Uzun'un işletmeciliğini yaptığı Kazan Restaurant’ta hemşehrileriyle buluşma imkanını yakalayan Ercoşkun, beraberindeki milletvekilleri Uzun Ailesi üyeleriyle akşam yemeğinde buluştu.

Ercoşkun, Bolulular gecesine dönüşen ziyarette, memleket özlemi duyan aile mensuplarına Bolu'da hayata geçen ve geçmesi planlanan yatırımlar hakkında bilgiler verdi ve ailenin memleket özlemlerini bir nebzede olsa giderdi.

Ercoşkun ve beraberindeki parlamenterler gecenin sonunda Uzun Ailesi üyeleriyle ve Kazan Restaurant çalışanlarıyla objektiflerin karşısına geçerek, ziyareti ölümsüzleştirdi.

ULUMESCİTLİ İŞADAMINDAN BOLULU HEMŞEHRİLERE SELAM

Ercoşkun, sosyal medya da paylaştığı ziyarete dair yurda dönüşünde yaptığı kısa açıklamada, "Amerika ziyaretimizde, daha önceden de tanışıklığımız olan Bolulu dostlarımızı da ziyaret etmek, onlarla bir araya gelmek ve hasret gidermek istedik. Dağ dağa kavuşmaz ama insan insana kavuşur denir ya, işte bunun için istirahat zamanımızdan feragat ederek, ziyaretimizi gerçekleştirdik. Ulumescitler Köyü Poyrazlar Mahallesi sakinlerinden Zeynel Abidin ağabeyimiz ve değerli ailesiyle işletmeleri olan Kazan Restaurant'ta bir araya geldik. Ziyaretimizden çok memnun kaldılar. Kendisini ve ailesini tanıyanlara sağlıklarının yerinde olduğunu belirtmek isterim. Kendisi tüm Bolulu hemşehrilerine selamlarını göndermeyi de ihmal etmedi. Kendisine misafirperver yaklaşımından dolayı teşekkür ederim" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2016, 16:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124