ABD Boluluları buluşturdu

Ankara Bolulular Derneği, Maltepe de bulunan Kahya Otelde düzenlediği kahvaltı da Bolu sevdalısı İstanbul ve Ankara da ki Boluluları buluşturdu. Kahvaltıya İstanbul ve Ankara’dan Bolulular katıldı.

ABD Boluluları buluşturdu
Bolulular her geçen gün büyüyerek, iller arasındaki mesafeyi de kaldırarak, buluşmaya, birlik ve beraberlik içinde olmaya devam ediyor. Ankara Bolulular Derneğinin organize ettiği kahvaltıda Bolulular bir araya geldi.
Kahvaltıya; İstanbul Bolulular Derneği ve İstanbul Mengenliler Derneği Yönetiminden, Ankara Bolulular Derneği Yönetimi ile Üyeleri, Ankara Bolu Dernekleri Federasyonunu Oluşturan Derneklerin Yönetim Kurulu ve Federasyon Delegeleri eş ve çocukları ile birlikte çok sayıda Ankara da yaşayan Bolulular katılım sağladı. 
Ayrıca Kahvaltıya; Abant İzzet Baysal Üniversitesi Kurucu Rektörü Kemal Güçlüol Bey ve değerli eşleri, İstanbul Bolulular Derneği Başkan Yardımcısı ve İstanbul Mengenliler Derneği Başkanı Dilaver Doğruer, Başkan Yardımcısı Sinan Sağır ve eşi Genel Sekreter Sevgi Söğütoğlu Sağır, Kadın Kolları Başkanı Bingül Öngel, Bolu Küplüce Köyü Dernek Başkanı Münevver Ateşoğlu, Türkiye Muhtarlar Derneği Başkanı Ramazan Özünal, Niğde Vakfı Başkanı Muzaffer Tuna, Birleşik Kafkas Konseyi Üyesi Saadet Özdemir ve Toprak TV Yapımcısı Hamiyet Şakar da katıldı.
Katılımlarınızdan dolayı şahsım ve yönetim kurulu adına teşekkür ederim diyerek sözlerine başlayan Ankara Bolulular Derneği Başkanı Halil Olkan yaptığı konuşmada; “Her katılımda yeni arkadaşlarımız ekleniyor. Kartopu gibi büyüyoruz. İnşallah birlikteliğimizle büyüyerek devam edeceğiz. Hedefimiz Bolu Sevdalıları ile birlikte olmak. Kapımız herkese açıktır, herkesi bekliyoruz. Bizde Bolu sevdasının olduğu her yerde varız” diyen Başkan Olkan 17 Şubat da Ankara da yaşanan menfur olayı da kınayarak, “17 Şubatta yaşadığımız şehirde istenmeyen olaylar meydana geldi. 29 canımızı kaybettik. Terörü, Teröristleri ve onların destekçilerini kınıyorum. Tüm Asker, Polis ve Sivil Şehitlerimize de Allah’tan Rahmet, kederli ailelerine başsağlığı ve sabırlar diliyorum” dedi.
Dernek faaliyetlerinden de bilgiler aktaran ABD Başkanı Halil Olkan “Bahar aylarında faaliyetlerimiz artarak devam edecektir. Kahvaltılı, yemekli buluşmalarımız devam edeceği gibi, günü birlik değil, yatılı gezilerimiz de olacaktır. Biliyorsunuz Ankara Bolu Dernekleri Federasyonu da kurulmuş bulunmaktadır. Federasyon çalışmaları da hızla devam ediyor. Kahvaltıdan sonra Federasyonun 2.nci toplantısı yapılacaktır. Bolumuza, Bolululara hayırlı hizmetler yapmayı nasip eder inşallah. Hepinize tekrar katılımınızdan dolayı şahsım ve yönetim kurulu adına teşekkür ediyorum” dedi.
Ankara Bolu Dernekleri Federasyonu Kurucu Başkanı Engin Ulaş da Federasyon çalışmalarından söz ederek kahvaltı sonrasında kurucu yönetim ve Delegelerin bir araya gelip, Genel Kurul Sürecini değerlendirerek, artık federasyonunda en kısa zamanda Genel Kurulunu yapıp, tam resmiyetin kazanılacağını ifade etti. 
İstanbul’dan katılım sağlayan İstanbul Bolulular Derneği Başkan Yardımcısı ve İstanbul Mengenliler Derneği Başkanı Dilaver Doğruer, Bolu Küplüce Köyü Dernek Başkanı Münevver Ateşoğlu da kısa bir selamlama konuşması yaparak, İstanbul’dan Boluluların selamlarını getirdik. Bizleri davet ettiği için Yönetime teşekkür ederiz. Sizlerin arasında olmak bizlere onur verdi. Artık Bolulular nerede olursa olsun bir araya gelmenin şuurunu yaşıyor. Nerede olursak olalım buluşup, kaynaşıp, tanışarak birlikte olacağız. Ve hep birlikte Bolu ve İlçeleri için ne gerekiyorsa yapacağız. Biliyoruz ki birlikten kuvvet doğar, dediler.
Türkiye Muhtarlar Derneği Başkanı Ramazan Özünal da yaptığı kısa selamlama konuşmasında bu nezih ortamda sizlerle olmaktan tanışmaktan memnun oldum. Birlik ve beraberlik içinde oldun mu başarılmayacak iş yoktur. Aranızda olmamızı sağlayan Dernek yönetimdeki arkadaşlara teşekkür ederim. Destek olabileceğim konularda her zaman yanınızdayım. Sizleri de saygıyla selamlıyorum” dedi.
HABER MERKEZİ


Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2016, 20:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128