ABP DA GÖREV DAĞILIMI YAPILDI, BAŞKAN UÇAR OLDU

Ankara Bolulular Platformu Derneği 2. Olağan Genel Kuruldan sonra ilk toplantısını yaptı. Yeni seçilen Yönetim Kurulu aralarında görev dağılımını gerçekleştirdi. Başkan Uğur Salih UÇAR oldu. 22 kişilik Danışma Kurulu da oluşturuldu.

ABP DA GÖREV DAĞILIMI YAPILDI, BAŞKAN UÇAR OLDU
Ankara Bolulular Platformu Derneği 2. Olağan Genel Kuruldan sonra ilk toplantısını yaptı. Yeni seçilen Yönetim Kurulu aralarında görev dağılımını gerçekleştirdi. 
Ankara Bolulular Platformu Derneği; Başkanı Uğur Salih Uçar, Genel Sekreteri Engin Ulaş, Saymanı Dr. Adnan Alakoç, Başkan Yardımcıları Av. Ahmet Yazıcı, Halil Olkan, Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Aydınalp, Mehmet Bilgin, Ramazan Yaman, Orhan Geredelioğlu, Fatma Arslan ve Gülşen Çıracıoğlu oldu. 
Denetim, Disiplin ve Danışma Kurulu üyeleri ise Genel Kurulda seçilmişti. Boluluların Dernek faaliyetlerinde aktif görev alabilmesi için 60 Bolulu seçilmiş olup, seçilen üyeler ise şunlardır:
Yönetim Kurulu Asil Üyeleri: Uğur Salih Uçar, Ahmet Yazıcı, Halil Olkan, Mustafa Aydınalp, Mehmet Bilgin, Orhan Geredelioğlu, Fatma Arslan, Gülşen Çıracıoğlu, Ramazan Yaman, Adnan Alakoç, Engin Ulaş, Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri: Sıdıka Başkurt, İhsan Yılmaz, Metin Alparslan, Nesrin Özer, Hamza Tan, Afer Atlıkan, Hamza Altunkesen, Erol Başyiğit, Levent Şahin, Tahsin Açıkyürek, İbrahim Sarıer
Denetim Kurulu Asil Üyeleri: Ahmet Akbaş, İsa Gökmenoğlu, Olcay Ulutaş Denetim Kurulu Yedek Üyeleri: Mediha Eryılmaz, Duygu Uslu Kahraman, Ünzile Yıldırım.
Haysiyet Divanı (Disiplin) Asıl Üyeleri: Kabil Çeltek, Cemal Kazak, Hatice Kalaycı Demirbilek, Leyla Gündez, Hava Sevim. Haysiyet Divanı (Disiplin) Yedek Üyeleri: Cemile Özşahin, Kamil Şaşmaz, Tolga Ölmez, Uğur Deniz Turan, Mehmet Sinan. 
Danışma Kurulu Üyeleri: Aydın Gündez, İrfan Bayar, Aydın Özmenli, Neslihan Güllüoğlu, Hüseyin Seyhan, Erdinç Adıgüzel, Salih Altay, Meziyet Sağlık, Hüseyin Çevik, Bayram Ertem, Haşim Akkaya, Sevim Yıldırım, Aynur Arabacıoğlu, Mustafa Öztürk, Ramazan Özcan, Turan Gündüz, Süleyman Yücel, Sevim Ertem, Muzaffer Sarı, Tevfik Karaman, Şaban Demir ve Hüseyin Mollaoğlu.
Uğur Salih UÇAR Kimdir?
Ankara Bolulular Platformu Derneği (ABP) Başkanlığına seçilen Uğur Salih UÇAR, Derneğin Kurucu üyelerindendir ve Derneğin kurulduğu yıldan bu zamana kadar da Başkan Vekilliği görevini sürdürmüştür. 
1966 doğumlu olup, Bolu Merkez Aşağıkuzören Köyü nüfusuna kayıtlıdır. İlk, orta ve lise eğitim hayatını Ankara’da tamamlamıştır. Eğitim ve İş Hayatı ise;
- Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Matematik Bölümü’nü Mustafa Parlar Vakfı’ndan burslu olarak okumuş ve bölümden 1989 yılında şeref öğrencisi olarak mezun olmuştur. Aynı bölümde Yüksek Lisansını 1992 yılında tamamlamıştır.
- ODTÜ’de Yüksek Lisansını yaparken aynı zamanda Araştırma Görevlisi olarak çalışmıştır.
- 1990 - 1992 yılları arasında, Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Yüksek Lisans derslerini burslu olarak almıştır.
- 1991 yılında Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı’na Uzman Yardımcısı olarak başlamış, 1994 yılında da Uzman olmuştur.
- Aralık 1994 – Mart 1996 yılları arasında askerlik vazifesini Asteğmen ve Teğmen olarak yapmıştır.
- 2000 yılında Gazi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuş, bu bölümden de 2003 yılında Yüksek Lisansını tamamlamıştır.
- Nisan 2003 – Haziran 2004 tarihleri arasında Devlet Bakanı Sn. Ali Babacan’ın makamında Danışman olarak çalışmıştır. Bu dönemde Ziraat Bankası Portföy Yönetimi Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır.
- 2004 - 2007 yılları arasında, Filipinler’in başkenti Manila merkezli uluslararası kuruluşlardan biri olan Asya Kalkınma Bankası’nın (AKB) Yönetim Kurulunda Direktör Danışmanı, 2007 - 2008 yılları arasında ise Direktör Vekili olarak Almanya, Avusturya, İngiltere, Lüksemburg ve TÜRKİYE’yi temsilen görev yapmıştır. Direktör Vekili olarak görev yapar iken, Bankanın Denetleme Kurulu Üyesi olarak da görev yapmıştır.
- 2008 - 2011 yılları arasında Hazine Müsteşarlığı Uluslararası Sermaye Piyasaları Dairesi’nde çalışmıştır.
- 2011 yılında AK Parti’den Bolu Milletvekili Aday Adayı olmak için görevinden ayrılmıştır.
- 2012 yılında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı TÜBİTAK’ta Başkan Danışmanlığı görevinde bulunmuştur.
- 2013 yılının Temmuz ayından, 2014 yılı Ocak ayına kadar Başbakanlık Müsteşar Yardımcılığı makamında Danışman olarak çalışmıştır.
- 2014 yılından itibaren de Hazine Müsteşarlığı’ndaki görevini sürdürmektedir.
Evli ve 2 çocuk babası olan Uğur Salih UÇAR çok iyi derecede İngilizce bilmektedir.
 

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 11:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER