ABP’dan Çanakkale Gezisi

Ankara Bolulular (Platformu) Derneği 24–25–26 Nisan 2015 tarihlerinde Çanakkale Gezisi düzenliyor. Çanakkale Gelibolu Yarımadası'na düzenlenecek gezide tarihi mekanlar gezilecek. Çanakkale ruhunu yaşamak isteyenler geziye davetli. Gezi kişi başı 150.00 TL'dır.

 ABP’dan Çanakkale Gezisi

ABP’DAN ÇANAKKALE ŞEHİTLİK GEZİSİ

Ankara Bolulular (Platformu) Derneği Ankara da yaşayan Bolulular için 24 – 25 – 26  Nisan 2015 tarihlerinde Çanakkale gezisi düzenliyor. Çanakkale Gelibolu Yarımadası’na düzenlenecek gezide Tarihi bir yolculuk ruhunu yaşamak için Çanakkale gezilecek.

Gezi 24 Nisan Saat:22.00 de başlayıp, 25 Nisan Saat:23.00 de Ankaraya hareket edilerek, 26 Nisan sabahı Ankara’ya inilecek.

Gezi ücreti kişi başı 150.00 TL’dır. Geziye katılmak isteyenler isimlerini, 20 Nisan Pazartesi günü akşam saat: 20.00’ye kadar Genel Sekreter Engin Ulaş’a 541 952 05 91 numaralı cep telefonundan kaç kişi ile katılacakları bildirilecek.

Gezide; Çanakkale, Gelibolu Şehitlikler, Şehitler Abidesi, Seyit Onbaşı, Tabyalar, Koylar, Siperleri, Simülasyon Merkezi, 57. Alay Şehitliği, Conkbayırı, Aynalı Çarşı gezilecek.

Gerekli molaların ardından Çanakkale’ye varışla gezi başlayacak. Gezi programı ise Feribotla Eceabat’a geçiş. Restoranda alınacak sabah kahvaltısı sonrasında Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı’nda; Kilit bahir, Mecidiye Tabyaları, Seyit Onbaşı, Şahin dere Şehitliği, Şehitler Abidesi, Morto Koyu, Seddülbahir, Yahya Çavuş Şehitliği, Ertuğrul Koyu, Alçı tepe Köyü gezileri sonrasında dünyada ilk kez kullanılan bir teknoloji ile savaşı daha iyi anlayabilmemizi sağlayacak ve yalnızca rezervasyonla girişine izin verilen Kaba tepe Tanıtma Müzesi ve Simülasyon merkezinin gezilmesi ile Orijinal Anzak siperlerinde kısa bir yürüyüş, 57. Alay Şehitliği, Conkbayırı ve Atatürk’ün saatinden vurulduğu yer gezildikten sonra Truva Atı`nın görülmesi ve Aynalı Çarşıda serbest zamanla gezi tamamlanmış olacak.

Akşam yemeğinden sonra Ankara’ya hareket 25 Nisan gece yarısı saat:23.00 de başlayıp, Ankara ya 26 Nisan sabah saatlerinde inilmiş olacak. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2015, 09:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128