Açığa alınan 60 kişi için umut ışığı

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında görevlerinden alınan kamu görevlileri görevlilerinin görevlerine iade edileceği Türkiye ve Bolu gündemine bomba gibi düşerken, ilimizde görev yapan görevlerinden uzaklaştırılan 60 kamu görevlisi içinde umut ışığı oldu.

Açığa alınan 60 kişi için umut ışığı
HABER: Kasım ŞAHİN

FETÖ/PDY yapılanması kapsamında tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de açığa almalar olmuş ve büyük yankı yaratmıştı. Türkiye genelinde 3 bin 400 kamu görevlisinin görevlerine döndürüleceği ilan edilmesi bu personel arasında sevinç yarattı. Bu bağlamda bu hafta içinde ilimizde yaklaşık 60 kamu görevlisinin görevlerine döndürüleceği bilgisi söylentisi iyiden iyiye ayyuka çıkmaya başladı.

Adli kontrol şartıyla serbest bırakılan kişiler için ise iki ay daha ek süre alındığı iddia edilmekte. Şimdi gözler meclise çevrildi. Açığa alınan kamu personelinin yakın zamanda görevlerine iade edilmesi bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2016, 15:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
AİBÜ
AİBÜ - 4 yıl Önce

Sanırım geçen sene istanbulda bir özel dersanenin hazırladığı yabancı uyruklu öğrencilerin tamamı AİBÜ de tam puan almıştı. Dünyanın çeşitli yerlerdinden gelen farklı dillerin mensubu insanların istanbulda bir dershanede yabancı uyruklu öğrenci sınavına hazırlanması ve AİBÜ de yapılan sınav da hepsinin tam puan alması neye açıklanabilir. Bü öğrencilerin tamamı cemaatin fetonun öğrencileri. Peki o zaman sınav sorularını onlara kim verdi, üniversiteden hangi yöneticiler (tamamı) bu işin içindeler. Karşılığında ne aldılar ve ne verdiler.

SIRADAKİ HABER

banner128