Acil servis görkemli törenle açıldı

Bolu Kamu Hastaneler Birliği, İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Merkez Ünite Acil Servisi’nin tadilatını tamamlayarak dün düzenlediği açılış töreniyle Bolu Halkının hizmetine sundu. Açılış törenine Bolu Valisi Aydın Baruş, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Boluspor Kulübü Başkanı Savaş ABAK, Ak Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, Ak Parti İlçe Başkanı Adil Esen, İl genel Meclis Başkanı Yaşar Yüceer, Bolu Ağır Ceza Mahkeme Başkanı Ömer Özgür Ercan, İzzet Baysal Vakfı üyeleri ve bir çok STK üyeleri katıldı.

Acil servis görkemli törenle açıldı
Haber: Semih BAYKAL- Faruk ÇİDEM
Saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başlayan açılış törenin de ilk olarak Bolu Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Metin Tahaoğlu konuşma yaptı. Tahaoğlu; “ Burada buluşma sebebimiz, sağlık sektöründe Bolu iline yeni bir kazanımı katmak üzere bir araya gelmiş bulunmaktayız. Malumunuz bu hastane 2005 yılında Köroğlu hastanesi açıldıktan sonra pasif duruma düşmüştür ve neredeyse işlevselliğini kaybetmiştir. Burada sadece Poliklinik hizmetleri verilmekteydi. Ancak 1 sene içerisinde bize destek olan Sayın Valimiz ve Milletvekilimizle bu projeyi gerçekleştirdik ve bugün acil servisin açılışını yapıp, inşallah yataklı servislerinde iki iki buçuk ay içerisinde tadilatlarını tamamlayıp hizmete açacağız. Bu kıvanç, mutluluk hepimize aittir. Bu acil servisin Bolu Halkının hizmetine açılması bizi çok mutlu etti” dedi. 
 “BAŞKAN YILMAZ 15 YIL ÖNCEKİ HASTANE PERSONELİ İLE ŞİMDİKİ HASTANE PERSONELİNİ DEĞERLENDİRDİ”
Tahaoğlu’ndan sonra konuşma yapan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, 15 yıl önce ki sağlık personeli ile şimdiki hastane personelini değerlendirdi; “Bolu da sağlık sisteminin baştan beri birçok ilerlemeler kat ederek her gün yeni bir şekil alıyor. Ben öncelikle sağlık hizmetlerinde çalışan personelini bundan 15 yıl kadar öncesiyle şu an arasını değerlendirmek gerekirse, o dönem hasta olmak çok zordu, rahatsız edici bir durumdu ve hastaneye gidildiğinde çok hor görülen, aynı zamanda Bağkur’lu musun, sigortalı mısın, memur musun diye hesap sorulan bir yapıdaydı. Şu an ise, insanın hasta olası geliyor. Çünkü gittiği her hastanede personel melekler gibi karşılıyor. Doktorlar şefkatiyle hastalarının yanında oluyor. Yemiyor hastanın evine gidiyor. Onun için sağlık sistemi içerisinde çalışan hemşerisinden, sağlık bakıcısına kadar bütün teşkilat mensuplarını kutluyorum. Müthiş bir şefkat eliyle hastalara kucak açtıkları için kutluyorum.  Ancak bir de her seçim döneminde değerli büyüğümüzü rahatsız eden bir durum oluyor. Bir hastane furyası başlatılıyor ve o seçim döneminde değerli büyüğümüz rahatsız edilerek Bolu bir problem oluşturuluyor. İnşallah artık bu problemler oluşmasın istiyoruz” diye değerlendirdi. 
“BOLU’NUN GELECEĞİNDE SAĞLIK PROBLEMLERİ SİL BAŞTAN YENİDEN ÇÖZÜLECEK”
Yılmaz, konuşmasının devamın da şunları ifade etti; “Tabi Bolu’nun geleceğinde sağlık problemleri sil baştan yeniden çözülecek. Bununla ilgili imar planlarını da işledik. 100 dönümlük bir alana Kamu hastanesi yapılacak. Şimdi bununla ilgili siyasi yapı itibariyle Valimizle beraber Bakanlıklar nezdinde bir çalışmayı yürütüyoruz. Çünkü hastanenin yapılacağı yer Orman Bakanlığına ait ya Sağlık Bakanlığına tahsis edilecek ya da para karşılığı halledilecek. Eğer bunu kısa sürede halledebilirsek Bolu’ya devasa bir Kamu Hastanesi yapılacak” diye ifade etti. 
“DEVRİM NİTELİĞİNDE BİR KARARLA OLMAZ DENİLEN İŞLER OLDU”
Bolu Ak Parti Milletvekili Ali Ercoşkun, hastanelerin tek bir çatı altında birleşmesinin devrim niteliğinde olduğunu belirterek şunları açıkladı; “ Bugün gerçekten bizim için mutlu, özel bir gündür. Bunun içerisinde birçok farklı unsur var. İlk başta tabi bize rahmetli İzzet Baysal’ın emaneti olan İzzet Baysal Hastanesinde böylesine pırıl pırıl, ter temiz ve Boluluların hizmetinde olacak bir acil servisin açılışında bulunmaktan dolayı mutluyuz. Diğer taraftan tabi ki bir iktidar partisinin temsilcisi olarak partimizin, hükümetimizin yapmış olduğu hizmetlerin vatandaş nezdinde, millete hizmet etme noktasında karşılık bulması ve memnuniyet oluşturması da bizim en büyük mutlu olduğumuz noktalardan birisidir. Çünkü sağlık alanında Başkanımızın da bahsettiği gibi geçmişle kıyaslanamayacak kadar devrim niteliğinde bir kararla olmaz denilen işler oldu. Tüm hastaneler tek bir çatı altında birleşti ve geçmişte karşılaştığımız kuyruklar, sıkıntılar ortadan kalktı. Sağlık hizmetleri şu anda toplumun yüzde 80’nin memnuniyetini ifade ettiği bir hizmet noktasındadır.  Ben ilk teşekkürü mü, bu devrimi gerçekleştiren sağlık teşkilatı mensuplarına, çalışanlarına, hemşerisinden, hizmetlisinden, sağlık memurundan, doktoruna kadar tüm sağlık çalışanlarına arz ediyorum. Millet adına teşekkür ediyoruz” diye söyledi. 
" SAĞLIK HİZMETLERİ BUGÜN VATANDAŞLARIN EN ÇOK MEMNUN DUYDUĞU KAMU HİZMETİDİR "
 İletişim çağında yaşanılan bir zamanda vatandaşların devletten beklentilerinin de değiştiği ifade eden Bolu Valisi Aydın Baruş, artık devlet anlayışının vatandaşın isteği ve talebine uygun olarak verilmesinin devletin vazgeçilmez önceliği durumunda olduğunu söyleyerek, "Devlet dediğimiz zaman tabi ki vatandaşa hizmet sunan bir yapıyı anlıyoruz. Artık kamu hizmetlerinin vatandaşın isteğine, talebine uygun olarak verilmesi devletlerin vazgeçilmez önceliği durumunda. Bu temel hizmetlerin en önemlilerinden birisi de sağlık hizmetleri. Bugün sağlık hizmetini başarıyla yönetemeyen devletler vatandaşın gözünde de değerlerini yitiriyor, vatandaşların devletlerine olan güveni sarsılıyor. İşte, bu önemli kamu hizmetinin verilmesi için de devletimiz, hükümetimiz çok yoğun çaba sarf etmekte. Sevindirici olan şu ki geçmişte en çok şikayet alan hizmetlerden olan sağlık hizmetleri bugün vatandaşın gözünde en çok memnuniyet duyulan kamu hizmetlerinin biri haline gelmiştir. Tabi ki biz bunu bu kurumlarda fedakarca çalışan, vatandaşa güler yüzle hizmet etmeye çalışan başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere, bu sağlıklı yapılanmayı sağlayan değerli Sağlık Bakanlarımıza, Başbakanlarımıza borçluyuz. Bugün de Bolu'nun hafızasında unutulmaz yer etmiş çok değerli büyüğümüz Rahmetli İzzet Baysal'ın Bolu'ya hediye ettiği bu kurumun daha iyi hizmet verebilmesi amacıyla tekrar aktif bir hale getirilmesi düşüncesiyle güzel bir çalışma yapıldı. İzzet Baysal Vakfımızın endişe duyduğu konulardan birisi bu kurumun etkin olarak vatandaşın hizmetinde kullanılmamasıydı. Bunu sağlama yönünde Acil Servisimizin tadilattan geçirilerek çevrede yaşayan vatandaşlarımıza ve Bolu Halkının hizmetine sunulması büyük bir önem taşıyor. Bu hizmetin, hastanedeki diğer servislerle beraber yapılması yönünde de çabalarımız sürüyor. Bu çalışmayı yapan, başta Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği olmak üzere tüm sağlık çalışanı arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu hizmetin Bolu Halkımıza ve tüm vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Tüm sağlık çalışanlarımıza çalışmalarında sağlık, afiyet ve başarılar diliyorum" şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından Bolu Valisi Aydın Baruş ve  beraberindekiler tarafından Acil Servisin açılışı yapıldı ve servis gezildi. 
Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2016, 10:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
AHMET
AHMET - 5 yıl Önce

izzet babanin kemiklerini sizlattiniz......
zorla üniversiteye yamamaya çaliştiğiniz hastanenizi alin bir yerlere ......

SIRADAKİ HABER

banner128