Açılışa büyük katılım oldu

Öğrencilerin kitaplara olan ilgisini farklı mekan tasarımlarıyla arttırmaya çalışan dernek, 4. Mavi Kütüphane'yi Bolu - Mudurnu'daki Yazılar İlk ve Ortaokulu'na yaptı.

Açılışa büyük katılım oldu
Mavi Pusula Eğitim ve Yardımlaşma Derneği(MAPUDER)  ” MAVİ KÜTÜPHANE “  projesinin dördüncüsünü, Bolu Bağışçılar Vakfı ortaklığında Mudurnu ilçesinde  Yazılar ilk ve Ortaokulunda  gerçekleştirdi.

Açılışta hazır bulunan Mudurnu Kaymakamı Murat METE, Milli Eğitim Müdürü İbrahim ÇAVUŞOĞLU, Mudurnu İlçe Milli Eğitim Müdürü Ergin ATMACA, Bolu Bağışçılar Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin ERBAYRAM, BBV yönetim kurulu üyeleri, MAPUDER Yönetim Kurulu üyeleri ile Mudurnu Yazılar İlköğretim okulu müdür ve öğretmenleri hazır bulundu.
  İstanbul’da bulunan MAPUDER;  farklı üniversitelerin farklı bölümlerinden öğrencilerin   sosyal sorumluluk bilinci ile bir araya gelmesiyle oluşmuş ve daha önce “ Mavi  Kütüphane” projesi kapsamında Sinop, Iğdır ve Bilecik’te çeşitli köy okullarına  kütüphaneler açmıştı.
  Açılışta konuşma yapan MAPUDER yönetim kurulu temsilcisi Tamer  DİRİK “ Fırsat eşitsizliği ilkesine dayanarak Anadolu’da ihtiyacı olan okullara özgün kütüphane tasarımlarımızla kitap okumayı daha çok sevecekleri kütüphaneler hediye etmenin yanı sıra, gönüllü öğrencilerimiz ve üyelerimiz ile öğrencilerle 1 gün boyunca sohbet edip vizyonlarını genişletmeyi de amaçlıyoruz, Mavi Kütüphane projemizin 4.noktası olan Mudurnu Yazılar ilköğretim okulunda da açtığımız kütüphaneye 4 bilgisayar alarak bize destek olan Bolu Bağışçılar Vakfına ayrıca teşekkür ediyoruz” dedi. 
 
  Mudurnu Kaymakamı Murat METE,İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim ÇAVUŞOĞLU, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ergin ATMACA, Bolu Bağışçılar Vakfı Yönetim Kurulu başkanı Şerafettin Erbayram’ın konuşmalar yaptığı açılış programı sonrası kurdele kesim töreni ile gönüllü öğrenciler tarafından özel olarak tasarlanan kütüphane açılışı yapıldı.

   Milli Eğitim Müdürü İbrahim ÇAVUŞOĞLU ise yaptığı konuşmasında “ İstanbul’dan gelip Bolu Mudurnu’muzda böylesine anlamlı bir projeyi kazandırdıkları için MAPUDER’e çok teşekkür ediyorum, gençlerimizin bu gibi sosyal projelerde İstanbul’dan gelip ilçemiz köyünde gönüllü çalışmalar yapmaları gurur verici yeni nesil sivil toplum çalışmalarında da umut vaat ediyor” derken, Bolu Bağışçılar Vakfı  şehrimizin her kesiminde, çok çeşitli alanlardaki projeleri fonluyor onlara da teşekkür ediyorum dedi.
  Açılış sonrası MAPUDER her bir köşesi ayrı tasarladıkları ve bizzat yaptıkları kütüphane hakkında bilgiler verip soruları cevapladı. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2016, 13:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128