“ADALET SARAYI İÇİN BİR KAZMA BİLE VURULMADI”

Mazbata töreninde İl Seçim Kurulu Başkanı Yusuf Zabun damgasını vurdu Ak Partinin 1’inci sırasından Milletvekili seçilen Ali Ercoşkun ve Ak Partinin 2’inci sırasından seçilen Fehmi Küpçü Bolu Adliyesinde düzenlenen törenle mazbatalarını aldılar. Büyük bir katılımın gerçekleşti tören de Ercoşkun mazbatasını İl Seçim Kurulu Başkanı Yusuf Zabun’un elinden alırken, Küpçü Merkez Seçim Başkanı Celalettin Dönmez’in elinden aldı. Törene Zabun’un açıklamaları damga vurdu. Başkan Zabun, “Adalet Sarayı için bir kazma bile vurulmadı” diyerek Ak Partili Bolu Milletvekillerine sitemde bulundu.

“ADALET SARAYI İÇİN BİR KAZMA BİLE VURULMADI”

 Haber: Semih BAYKAL

Bolu da Ak Parti’den Milletvekili seçilen Ali Ercoşkun ve Fehmi Küpçü dün Bolu Adliyesinde düzenlenen törenle mazbatalarını aldılar. Tören de ilk olarak İl seçim Kurulu Başkanı Yusuf Zabun bir konuşma yaparak şunları söyledi; “Bolu da 3’üncü dönemdir Milletvekili seçilen Sayın Ali Ercoşkun ve Sayın Fehmi Küpçü Ak Parti Milletvekillerine mazbatalarını takdim edeceğiz. 26’ıncı dönem Millet Meclisi adına Bolu’yu temsilen Türkiye Milletvekili olarak gidip bizler adına hizmet edecekler. Hizmetlerinin devamını diliyorum. Kendilerini peşin peşin tebrik ediyor ve kutluyorum” dedi.

MİLLETVEKİLLERİNE SİTEM ETTİ

Zabun, milletvekillerine küçük bir sitem de bulunmadan geçemedi. Zabun; “Küçük bir sitemimi de belirtmeden geçemeyeceğim. 2011 seçiminde gerek CHP Milletvekili Tanju Bey, gerekse yine hazırdaki Ak Parti Milletvekilleri Ali Beye ve Fehmi Beye mazbatalarını ben takdim etmiştim. O zaman el birliği, iş birliği ile hep beraber vermiştik. Bolu olarak dışarıya bir bütünlük göstergesi yapmıştık. Şimdi ise Tanju Bey kendi parti içi muhalefetine hızlı dönük hareket etti. Uzun ince bir yola düştü. Ali Beyin de ben keyif çatığını zannettim ama günahını almıştım. Meğersem dışarıda Devletin bir komisyon işi varmış. O sebeple acele gitmiş. Hatta Tanju Beye mazbatasını verirken bu milletvekilleri seçilir seçilmez yorgunluğunu yurt dışında mı atıyor diye de stem etmiştim. Ama öyle olmadığını öğrendim. Fehmi Beye de tek başına mazbatasını veremezdik” diye sitem etti. Ayrıca halen daha temeli başlamayan Adalet Sarayı konusuna da değinen Zabun; “2011 yılın da Milletvekillerimize mazbatalarını verirken bu salonun az geldiğini ve yeni bir adalet sarayı yaptırın dedik. Ama halen daha kazma vurulmadı. Duyuyoruz ki 29 Aralık da ihalesi olacak ve nisan ayında da ilk kazma vurulacakmış. Biz iki sene sonra emekli oluyoruz. Şu an da hat-trick yaptılar. 4 sene sonra tekrar Milletvekili olunca mazbatalarını kim verir bilmiyorum” dedi.

“CENNETE DOLMUŞ KALKSA ONU BİLE KAÇIRACAKLAR”

Milletvekilleri iste mazbatalarını 1 Kasım gecesinde verebileceklerini açıklayan Zabun;

Milletvekilleri isteseydi biz mazbatalarını 1 Kasım da saat 23.30’da ellerine takdim edebilirdik. O kadar hızlı bir şekilde oylarımızı saydık ve Yüksek Seçim Kuruluna mesajımızı çektik. Ancak bugün ayı 11 ve 1 Kasımı 10 gün geçmiş. Ben İl seçim Kurulu Başkanı ve Merkez Seçim Kurulu Başkanları adına mazbataları ne kadar hızlı vermeye çalışsam da demek ki iş olacağına varıyor ve bugüne kaldı. Çankırı rekorunu kıramadık ve Çankırı bizden önce Meclise gitti. İstanbul’da 46 tane Milletvekili çıkaran Ak Partililer dün mazbatalarını alarak Meclise kayıtlarını yaptırdılar. Bizim arkadaşlar Cennete Dolmuş Kalksa onu kaçıracaklar. Ancak mazbatalarını alıyorlar” diye açıkladı.

 

“TÜM BOLULU HEMŞERİLERİMİZİ TBMM’DE TEMSİL ETMEYE GAYRET EDECEĞİZ”

 

İl Seçim Kurulu Başkanı Yusuf Zabun’un konuşmasından sonra mazbatasını alan Ercoşkun bir konuşma yaparak şunları ifade etti; “Evet bugüne kadar Ak Partiyi, Bolu’yu temsilen emek verdik, gayret ettik. Sizler de büyük destek vererek Bolu tarihinin en yüksek oy oranıyla bizleri TBMM’ye yolluyorsunuz. Tabi Ak Partiyi temsilen bugüne kadar Bolulu vatandaşlarımızın karşısındaydık. Ama bundan sonra oy veren vermeyen tüm Bolulu hemşerilerimizi TBMM’de temsil etmeye gayret edeceğiz. Bakanlarımızın, Başbakanımızın, Hükümetimizin, Türkiye’ye yapmış olduğu hizmetlerden Bolu’nun da hak ettiği payı alabilmesi için el birliği ile Milletvekili arkadaşımla beraber gayret göstereceğiz. İnşallah Cenabı Hak nasip olabilmeyi nasip etsin. Artık bundan sonra her türlü meseleyi bir kenarıya bırakıp, Ülkemiz, Milletimiz için gayret etme ve koşturma zamanıdır. Sizlerden aldığımız enerji ile inşallah bu yerine getirmeye gayret edeceğiz” dedi. Ayrıca Adalet Sarayı hakkında da bilgi veren Ercoşkun; “Yusuf abinin emekliliğinden önce Adalet Sarayını yetiştireceğiz. Biliyoruz gecikti ama asıl bu işin hayırlı kısmı yaklaşık 15 bin metrekarelik alana yapılacak olan adalet sarayını şu an da 25 Bin metrekarelik bir büyüklüğe kavuşacak” diye bilgi verdi.

“HAMDOLSUN Kİ GÜZEL BİR NETİCE, HUZUR VE İSTİKRAR ÇIKTI”

Ercoşkun’dan sonra mazbatasını alan Küpçü şunları ifade etti; “1 Kasım seçimleri bu milletin istikbali için önemli bir seçimdi. Bu seçimler Bolumuz ve bizim açımızdan bir milattı. Hamdolsun ki güzel bir netice, huzur ve istikrar çıktı. Öncelikle bu seçimler hayır ve bereket getirsin. Bolu halkı gerçekten Sayın Milletvekilimin söylediği gibi büyük bir duruş sergiledi. Bazen seçimi kayıp edersiniz bazen de kazanırsınız. Ama her zaman bir tezimiz ve iddiamız oldu. Her kişi gibi değil, er kişi gibi durmak diye bir iddiamız oldu. Bu dönemde gerçekten adaylarımız ve yönetimimizle er kişi gibi durup bu seçimi kazandık. Biz Başkanımızın söylediği gibi üzerimiz de vebalin, görevin farkındayız. Bundan sonra dün olduğu gibi bugünde istikbale giden yolda Bolumuz, Milletimiz ve Ülkemiz adına yolumuza devam edeceğiz” diye ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2015, 18:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
mustafa duran
mustafa duran - 4 yıl Önce

bolu milletvekilleri ne yüzle mazbata almaya gittiler acaba yıllardır yapılmayan bir adliye sarayı var gündemde ayıptır ayıp.

ali bulut
ali bulut - 4 yıl Önce

sayın ercoşkun eğer bu memleket için çalışsaydı bu adliye sarayı şimdiye kadar bitmişti.

hasan okurcan
hasan okurcan - 4 yıl Önce

bolu halkı yeni adliye sarayı için ali beye kaç kere sitemde bulundular ama kendisi duymaz görmez konuşmaz ama oy ister.

SIRADAKİ HABER

banner129