Adana Amasya Uçak Bileti

Adana şehri ülkemizin en kalabalık illerinden biri. Kültürel ve tarihi birikiminin yanında özel mutfağı da kendisini görmeye gelenlere sunduğu güzelliklerden biri.

Adana Amasya Uçak Bileti


Adana Yumurtalık Plajı
Adana şehri ülkemizin en kalabalık illerinden biri. Kültürel ve tarihi birikiminin yanında özel mutfağı da kendisini görmeye gelenlere sunduğu güzelliklerden biri. Bir de bu ilimizi gezmek, gizli güzelliklerini keşfetmek istiyorsanız ziyaretçilerin az bildiği yerlerden biri olan Yumurtalık Plajı'nı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Özellikle bölgedeki yerli halkın hafta sonu ve tatillerde akın ettiği bu plaj Adana'da gezilecek yerler arasında bulunuyor. Bu plaj denize girilebilir bir alan olarak tanınıyor. Mavi bayrak hakkını kazanmış bu eşsiz denizi ve kumuyla güzel bir durak olacak Yumurtalık Plajı, Ayas Belediyesi'ne bağlıdır. Adana'nın birçok yerinde olduğu gibi bu kumsalın çevresinde oldukça lezzetli ve uygun bütçeye hitap eden kebap lezzetlerini tadabilmeniz mümkün olacaktır. www.neredennereye.com/ucak-bileti/ sitesi üzerinden Adana Amasya uçak biletinizi satın alabilirsiniz.

Adana’nın 40km uzağında doğal güzellikleri keşfetmek için Kapıkaya Kanyonu uğrak vereceğiniz en nadide yerler arasında bulunmaktadır. Şehrin Karaisalı ilçesinde bulunan kanyon yaklaşık 200m yüksekliğe sahiptir. Çevresinde çeşitli ağaç ve bitki türlerinin serin sularda doğa harikası bir manzara sunduğu ziyaretçilerine tüm günü keyifle geçirmesine imkan tanıyor. Thy, Onur Air, SunExpress, AnadoluJet, Pegasus, Atlas Jet gibi uçak firmaları arasından dilediğiniz firmanın seferini seçerek sizlerde Adana İstanbul ve Adana Ankara güzergahlarında en ucuz fiyatlarla yolculuk yapabilirsiniz.

Alınan proje kapsamı ile birkaç yıla doğa severlerin hizmetine sunulacak olan faaliyetler sonrası turist cazibesini daha da arttıracak olan Kapıkaya kanyonu doğa yürüyüşü ve doğal güzellikler için Adana’da ideal bir mekan. Kanyon çevresince uzanan kayalar kaya tırmanışına olanak da tanımaktadır. Karaisalı ilçesine geldiğinizde doğal güzellikleri keşfetmek için Doluk oluk ve Eğlence Kanyonu da mutlaka gezip görmeniz gereken yerlerden.

Amasya
Kumacık Hamamı
Karadeniz'in güzel şehri Amasya'ya seyahat ederseniz orada pek çok tarihi mekanı bulabilir ve boylu boyunca uzanan yemyeşil doğası içinde dinlenebilirsiniz. Amasya köklü geçmişi ve yöresel tatları ile Karadeniz gezintisinde farklı bir durak olacaktır. Bu şehrimizde görmeniz gereken yerlerden biri de ünlü Kumacık Hamamı'dır. Bu nadide hamam ziyaretçilerini kendine özgü Osmanlı mimari özellikleri ile karşılar. Bulunduğu bölgede ün yapmış olan tarihi Künç Köprüsü de bu hamamın yakınında bulunmaktadır. Amasya'nın benzersiz tarihi hamamlarını gezerken buraya da mutlaka uğramalısınız.

 

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2016, 13:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128