Aday adayları iktidarı müjdeledi

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Örgütü’nde 29 Mart’ta gerçekleşecek ön seçime sayılı günler kala milletvekili aday adayları üyelerle CHP Bolu il binasında bir araya geldi. Aday adaylarının hepsi 7 Haziran’da gerçekleşecek milletvekili seçimleri için iktidarı müjdeledi.

 Aday adayları iktidarı müjdeledi

HABER: FARUK ÇİDEM

Cumhuriyet Halk Partisi aday adayları geçtiğimiz günlerde bitirdikleri ilçe programlarından sonra dün il binasında üyelerle tekrar bir araya geldi. Toplantıya açılış konuşması yaparak başlayan CHP Bolu il başkanı Kazım Karsu; “İktidara yürüyoruz arkadaşlar. Tüm ilçelerimizde coşkulu bir karşılamayla merasimler yaptık. 29 Mart’ta yapacağımız seçim hiçbir partinin cesaret edemeyeceği bir seçimdir. 50. Ortaokulunda yapılacak olan önseçimde her üyemiz en az 2 en çok 3 adayın ismini yazabilecek. Sadece 1 oy ve 3 oydan fazla verilen pusulalar geçersiz sayılacaktır. 29 Mart tarihinden önce bazı sıkıntılardan dolayı daha gününü belirleyemediğimiz geniş katılımlı bir toplantı yapmayı düşünüyoruz. Kapalı spor salonunda yapmayı düşünüyorduk ama 1 haftadır bize bir cevap veremediler. Ama mutlaka yapacağımızı söyleyebilirim” dedi.

CHP Bolu Milletvekili Aday Adayı Elfaz Temiz; “Tüm aday adayları arkadaşlarımızla ilçelerimiz gezdik, kendimizi tanıttık. Şunu gördük ki Türkiye’nin gerçekten bir değişime ihtiyacı var. Bu iktidarın artık gitmesi gerekiyor. TC’yi kaldırdılar. Bayrağımız indirildi ama kimseden hesap sorulmadı. Her kurum huzursuz. Bir tek sağlık alanında çok iyiyiz diyorlar. Hastanelerimizde kimse sıra beklemiyor, kuyruklar kalktı diyorlar ama gidin özel bir hastanede endoskopi yaptırın, kaç lira ödeyeceğini hepiniz görürsünüz. Devlet pek çok ülkede sağlık ve eğitim hakkını parasız vermek zorundadır. Tek övündükleri sağlık alanını da ellerine yüzlerine bulaştırdılar. 40-50 sene önce Avrupa’daki bazı ülkelerin çıkardığı Aile Hekimliği yasası bile doğru değildir. Çünkü oralarda bitmiş, demode olmuş ve insanlar yeni arayışlar içine girmişken biz bunu gökten inmiş gibi sağlık teşkilatına koyduk. 60’lı yıllarda 224 sayılı kanun ile almış olduğumuz sosyalizasyon yasası bundan çok daha ilerideydi. Bütün sağlık ocaklarını o yasa ile kurmuştuk. Eğer o yasayı dejenere etmeselerdi ya da tam uygulasalardı Türkiye’de sağlık şimdikinden çok daha iyi olacaktı.”

CHP Bolu Milletvekili ve Aday Adayı Tanju Özcan; “Hiçbir aday adayı arkadaşım diğer aday adayları için çeşitli yerlerde verdikleri demeçlerde olumsuz bir cümle kurmadığı için teşekkür ediyorum. Bu parti içi demokratik bir yarışın nasıl olması gerektiğini herkese gösteriyor. İki gündür Türkiye’de yaşananlar nereye gittiğimizin bir göstergesi. Türkiye’de at izi ile it izi birbirine karıştı. Mustafa Kemal’in askerleriyiz diyenlere it sürüsü denmeye başlandı. Ama terör örgütünün liderinin posterleriyle dolaşanlar demokrasi havarisi olarak anılmaya başladı. İşte böyle bir Türkiye yaşıyoruz. Bu AKP ülkeyi soyuyor dedik ve bu AKP yönetmekle sorumlu olduğu ülkeyi sadece soymuyor aynı zamanda bölünmeye doğru götürüyor. Vatan hainlerinin baş tacı yapıldığı bir süreci yaşıyoruz.”

CHP Bolu Milletvekili Aday Adayı Yusuf Renkli; “Benim diğer aday adayı arkadaşlarımdan bir farkım var. Ben 15 yıl boyunca CHP Gerede İlçe Başkanlığı görevini yürüttüm. Bolu’dan 34 yıl sonra bir tane milletvekili çıkardık. Şimdi de partimizin iktidara gelmesi gerektiğini düşündüğüm için aday adayı oldum. Gerede, Dörtdivan ve Yeniçağa’dan alabileceğim oylarla ikinci bir milletvekilini çok rahat çıkarabileceğimizi düşündüğüm için aday adayı olmaya karar verdim. Gerede bölgesinde yaklaşık 50 bin civarında seçmen var. Daha önceki seçimlerde AKP Gerede’den bir vekil adayı çıkardığı için faydasını çok gördü. Benim CHP’den aday adayı olmamın AKP teşkilatında büyük bir rahatsızlık yarattığını memnuniyetle öğrenmiş bulunmaktayım. Bölgemizde şu anda bir rüzgar esmeye başladı. Bunun 7 Haziran seçimlerinde sandığa da yansıyacağına eminim.”

CHP Milletvekili Aday Adayı Özaydın Çetin; “Evet, heyecan var. Bu heyecan ön seçimden kaynaklanıyor. Ama aynı zamanda bu parti özlemlediği iktidar yolunda bir başlangıç yaptı. Çoğu yerde kontenjanlı da olsa ön seçimle aday adayları bir seçime girdi. Bu ön seçim başarılı, genç, dinamik milletvekillerini meclise taşıyacak. Bazı sıkıntılar yaşadık ama bu sıkıntılar daha iyiye daha doğru yol almak uğrunaydı. AKP’liler sürekli 3-0 yapacağız, verdiğimiz bir emaneti geri alacağız gibi laflar söylüyorlar. Kıbrıscık’ta bir laf vardır, ‘köpeksiz köyde değneksiz gezmek’ derler. Burası köpeksiz köy değil. Ben iktidar müjdesini veriyorum.”

CHP Milletvekili Aday Adayı Burak Cop; “Ben buradan bir teşekkür göndermek istiyorum. Bu teşekkürüm beni bağrına basan Bolu halkınadır. Partimiz ön seçim kararıyla bir demokrasi dersi veriyor. Bizim geçmişimizde de bu tür demokrasi örnekleri vardır. Tüm dostlarımıza ve rakiplerimize partimizi eleştirirken biraz daha insaflı olsunlar diyorum.”  

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2015, 09:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128