ADD gövde gösterisi yapacak

ADD Genel merkezi Atatürk’ün ölümünün 73.yıldönümünde tarihi bir etkinliğin altına imza atmaya hazırlanıyor. ADD Bolu şube başkanı Elfaz Temiz 29 Ekim Cumhuriyet bayramındaki resmi geçit törenlerinin...

ADD gövde gösterisi yapacak

ADD Genel merkezi Atatürk’ün ölümünün 73.yıldönümünde tarihi bir etkinliğin altına imza atmaya hazırlanıyor. ADD Bolu şube başkanı Elfaz Temiz 29 Ekim Cumhuriyet bayramındaki resmi geçit törenlerinin iptal edilmesi üzerine ADD genel merkezinin her ilden gelecek olan katılımcılarla Anıtkabir’e gitme kararı aldığını söyleyerek ;”Her ilden Anıtkabire gidecek olan binlerce kişi Anıtkabirde buluşarak atamıza olan bağlılıklarını sunacaklar. Bizlerde Bolu’da yaşayan ADD üyeleri olarak Bolu’daki 10 Kasım törenlerine katılacağız” şeklinde konuştu.

Atatürkçü düşünce derneği Bolu şubesi adına açıklama yapan dernek başkanı Elfaz Temiz Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 73’ncü yıl dönümünde sevgiyle, saygı ve özlemle andıklarını söyledi. ADD Genel merkezinin bu sene her ilden gelecek olan katılımcılarla Anıtkabir’e gitme kararı aldığını söyleyen Temiz; “Bolu’dan da bir otobüs dolusu gencimiz Perşembe sabahı Ankara’ya giderek Anıtkabir’deki törenlere katılacak. Ben ve arkadaşlarım Bolu’da yapılacak olan törene katılacak olmamız nedeniyle Ankara’ya gitmeyeceğiz” dedi.29 Ekim Cumhuriyet bayramındaki resmi geçit törenlerinin iptal edilmesinin ADD genel merkezini bu yönde bir karar almaya yönelttiğini vurgulayan Temiz ;”Her ilden Anıtkabire gidecek olan binlerce kişi orada yüzbinler hatta milyonlarca kişiyle bir araya gelerek atamıza olan bağlılıklarını sunacaklar. Bizlerde Bolu’da yaşayan ADD üyeleri olarak Bolu’daki 10 Kasım törenlerine katılacağız” şeklinde konuştu. Mustafa Kemal Atatürk’ün  Türk devrimlerine imza atan, düşünceleriyle, yüksek öngörüleriyle, liderliği ile tüm insanlığa örnek olduğunu vurgulayan ADD Bolu şubesi başkanı Elfaz Temiz ; “Mazlum ulusların ilham kaynağı haline gelmiş olan Atamızı unutturmak ona karşı olan sevgimizi köreltmek için iç ve dış emperyalist odaklar yoğun çaba sarf etmektedir. Şu bilinmelidir ki, Mustafa Kemal Atatürk bir heykel değildir, bir anıt da değildir. O Türkiye Cumhuriyetinin aydınlık yüzüdür, Çağdaşlaşmanın Öncüsüdür. Ondan hareketle emperyalist odakların hedefi Atatürk’tür. Atatürkçü Düşüncedir. Atatürkçü Düşünceye inanmadan, onun aydınlığında ilerlemeden cumhuriyetimize ve ulusumuza sahip çıkmak mümkün değildir” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128