ADD: “Hain terör saldırıları durmak bilmiyor”

Atatürkçü Düşünce Derneği Bolu Şubesi, Kayseri’de çarşı iznine çıkan askerleri hedef alan hain saldırı hakkında bir basın açıklamasında bulundu. Açıklamada hain terör saldırılarının durmak bilmediğini ifade edildi.

ADD: “Hain terör saldırıları durmak bilmiyor”

Haber: Erdal Tanrıverdi

ADD, yaptığı basın açıklamasına şu sözler ile başladı “Yine hain saldırı. Bu kez Kayseri… 14 şehit 55 yaralı. Hain terör saldırıları durmak bilmiyor. İstanbul Beşiktaş’tan 1 hafta sonra bu kez Kayseri’de, Hava İndirme Tugayında vatan görevi yapan askerlerimize yönelik saldırıda ilk açıklamalara göre 13 askerimiz şehit olurken 7’si sivil, 55 kişi de yaralandı. Yaralıların 6’sını durumunun ağır olduğu bildiriliyor”

ADD, açıklamasında sivil giyimli askerlerin yoğun olarak bulunduğunu vurgulayarak “17 Aralık 2016 Cumartesi sabah 8.45 sularında, içinde Hava İndirme Tugayında vatan görevi yapan sivil giyimli askerlerin yoğun olarak bulunduğu halk otobüsünün, Kayseri Erciyes Üniversitesi yerleşkesinin ana giriş kapısına yaklaştığı sırada yanından geçen bomba yüklü araç hainler tarafından patlatılarak çarşı iznine çıkan 13 askerimiz şehit edilmiştir. İçlerinde 7 sivilin de bulunduğu yaralıların bir kısmının yoğun bakımda ve durumlarının ağır olduğu belirtilmektedir” dedi.

ADD Bolu Şubesi, yaptığı basın açıklamasını şu ifadeler ile sonlandırdı “Türk ulusunu bölmeye, teslim almaya, terör ile yıldırıp diz çökertmeye yönelik bu hain saldırılara boyun eğmeyeceğiz. Asla teslim olmayacağız. Korkmuyoruz. Yılmayacağız… Kayseri’de şehit olan Mehmetçiklerimize rahmet, şehit yakınlarımıza ve ulusumuza başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

 

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2016, 20:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128