Adliye ve Vergi Dairesi Kültür evi oluyor

Bolu Belediye Başkanı Bolululara iki müjde daha verdi. Eski adliye binası ile Vergi Dairesinin bulunduğu binaların Kent Müzesi haline dönüşeceğini, Adliye binasının içersinde İzzet Baysal Müzesinin de oluşturulacağını söyledi.

 Adliye ve Vergi Dairesi Kültür evi oluyor

Haber: Kasım ŞAHİN

 

Adliye binasından sonra Vergi Dairesinin de eski terminalin bulunduğu alana geçeceğini ve bununla ilgili teklifin verildiğini belirten Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Mevcut adliye binasını kültür evi yapacağız. Onun içinde İzzet Baysal Müzesi, Kent Müzesi ve Bolu Müzesi olacak. Bolu’nun yetiştirdiği birçok ressam var. Belki de her ressama orada alan oluşturabileceği genel bir sergi alanı olacak. Sadece orası değil. Vergi dairesini de adliyenin olduğu yere alınma için teklif gönderdik. Dolayısıyla onlar gittiği zaman defterdarlığın binası da kültür merkezi olacak” dedi.

 

Yılmaz, konu hakkındaki görüşlerini şu sözleriyle tamamladı; “Şuan biz 20 bin metrekarelik Kent Meydanı dediğimiz bir şehir meydanı oluşturduk. Kavga gürültü çıktı. Aslında 133 bin metrekare yani Taksim Meydanının iki, Tahrir Meydanında bir buçuk misli büyüklüğünde. Bunlar imar planlarına girmiştir. Bunu anlayamazsanız beni kendi çukurunuzda boğarsınız. Böyle bir planı düşündüğünüzde Türkiye’nin en büyük meydanı nerede diye soracak olursanız herkes Bolu’yu işaret edecek. Bunları algılayamazsanız; beni ve Bolu’yu algılayamazsınız. Bu gördüğünüz parkeleri bu sistemleri herkes yapar ama bu sistemini her babayiğit yapamaz. Benden sonra gelecekler isterse yolları altınla kaplasın. Bunlar artık benim işim değil. Başkaları bu kaplamalarla uğraşıyor işte bizim farkımız bu” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2014, 09:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128