AFAD UZMANLARI BOLU’DA

Başbakanlık AFAD Başkanlığından AFAD Uzmanlarıyla İlimizde üç günlük bir çalışma yapıldı.

 AFAD UZMANLARI BOLU’DA

Sivil Savunma Dairesi Başkanlığından gelen AFAD Uzmanları, İkaz ve Alarm Sistemlerinin Ülke Geneline Yaygınlaştırılması amacıyla yapılacak etüt çalışmaları ve Sivil Savunma ve Seferberlik hizmetleri ile ilgili Bolu ve Düzce’de incelemelerde bulundu.

AFAD Uzmanları, AFAD  İl Müdürü Sayın Hasan ERDOĞAN’ı ve Müdürlüğümüz çalışanlarını yapılacak etüt çalışmalarıyla ilgili bilgilendirirken Sivil Savunma Seferberlik hizmetleri ile ilgili de çalışmalar yapıldı.

AFAD İl Müdürü Sayın Hasan ERDOĞAN “Ülkemiz tüm afetlere karşı çok iyi bir şekilde hazırlanıyor. Sadece kriz yönetiminde değil risk yönetiminde de çok iyi seviyelere ulaşacağız. AFAD Başkanlığımız ve biz bunun için çalışıyoruz. Büyük adımlar atıyor şehirlerimizde daha modern daha ileri sistemlere geçiyoruz. Başkanlığımızdan AFAD Uzmanlarımız İlimize geldi ve birlikte çalışmalar yaptık. Zonguldak’ın pilot il olduğu uygulama 2017 yılında tüm ülkemizde uygulanır hale gelecek. Müdürlüğümüz personelinden oluşan bir ekibimizde zaten sistemlerin kurulacağı yerlerle ilgili çalışmalarına devam ediyor. Kısacası Bolumuz her geçen gün daha modern sistemlerle donatılmış daha bilinçli ve her tür afete daha hazır hale geliyor. ”dedi.

                                                                                                                                                                                                                                          

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2014, 19:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128