Ağaçlandırma çalışmaları başladı

Bolu Belediyesi tarafından İzzet Baysal Caddesi’nde yapılan düzenleme çalışmaları kapsamında, ağaçlandırma çalışmaları başladı. İzzet Baysal Caddesi için yapılan ağaçlandırma planı sonrasında...

Ağaçlandırma çalışmaları başladı

Bolu Belediyesi tarafından İzzet Baysal Caddesi’nde yapılan düzenleme çalışmaları kapsamında, ağaçlandırma çalışmaları başladı.

İzzet Baysal Caddesi için yapılan ağaçlandırma planı sonrasında ağaç türleri ve yerleşim alanları da belirlendi. İlk etapta caddeye ıhlamur ağaçları dikildi. Mevsim şartları uygun olduğu zamanlarda ve baskı beton uygulaması biten yerlerde dikimlere devam edileceği belirtilirken, Park ve Bahçeler Birimi tarafından Platanus orientalis ( Doğu Çınarı ), Platanus acerifolia ‘ tettoo ‘ ( Şemsiye formlu Çınar), Tilia tomentosa ( Ihlamur ), Quercus ilex ( Pırnal Meşe ), Picea pungens ( Mavi Ladin ) ağaç türlerinin dikimi de yapılacak. Ağaçlandırma çalışmaları kapsamında İzzet Baysal Caddesi’ne toplam 107 adet ağaç dikilecek. Şu ana kadar 26 adet ıhlamur ağacının dikildiği Cadde’ye 40 adet ıhlamur, 10 ladin, 12 çınar, 15 şemsiye formlu çınar ve 30 meşe olmak üzere toplam 107 adet daha ağaç dikilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128