Ağcan’ın davası sonuçlandı

Daha önce Etimesgut Belediye Başkan yardımcılığı yaptığı dönemle ilgili dönemin belediye başkanı, başkan yardımcıları ve birçok personeliyle birlikte yargılanan Bolu Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağcan, bütün suçlamalardan beraat etti. Bazı sanıkların ceza aldığı davada Ağcan’ın suç işlediğinin sabit olmadığı belirtildi.

 Ağcan’ın davası sonuçlandı

Yaklaşık 4,5 yıldır devam eden Etimesgut Davası karara bağlandı. 2010 yılında Ankara Emniyet Müdürlüğü ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından başta eski Etimesgut Belediye Başkanı Serhat Kemal Yılmaz ve büyük bölümü belediye bürokratlarından oluşan 52 kişi gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan isimler arasında yer alan Bolu Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağcan, suçlamalardan berat etti.

 

KARŞI DAVA AÇACAK

 

Dava hakkında bilgisine başvurduğumuz İhsan Ağcan’ın avukatı Mehmet Emin Güz, “Sincan 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen dava geçtiğimiz Cuma günü karara bağlandı. Görülen davada suç işlediği sabit olmadığından müvekkilimiz İhsan Ağcan beraat etmiştir. Başından beri suçsuz olduğuna inandığımızı daha önce de ifade etmiştik. Maalesef siyasi nedenlerle kamuoyunda acımasız bir yıpratma kampanyası başlatılmış, masumiyet karinesi ihlal edilmiş, müvekkilimiz, ailesi ve sevenleri süreç içinde zor duruma düşürülmüştü. Cuma günü gelen karar geç de olsa müvekkilimizi ve sevenlerini sevindirmiştir. Kararın kesinleşmesinden sonra haksız tutukluluk nedeniyle tazminat davası açma yoluna gitmeyi düşünüyoruz” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2014, 10:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128