“AĞLATAN AFİLİASYON”

Bolu’da hastanelerin birleşmesi sonrası (Afiliasyon) nedeniyle hastane personelinin ruh dengesi bozuldu. Yıllarca kendi branşlarında göreve yapan ve konularında uzman olan özelikle hemşireler başka bölümlere atanması sonrası gözyaşı dökmeye başladılar. Hastane yönetimi tarafından sözel görevlendirme yapılarak adeta cezalandırıldıkları iddia edildi.

“AĞLATAN AFİLİASYON”

ÖZEL HABER: KASIM ŞAHİN

Yaklaşık bir buçuk yıl önce hastane yönetimi tarafından Tıp Fakültesinde çalışıyorum diyerek imza attırılan personel, kandırıldıklarını iddia ettiler. Hastane yönetiminin, yaptıkları sözel görevlendirmeyle kemoterapi uygulamasını bilmeyen personelin buraya yerleştirildiği, laboratuar hizmeti vermesini bilmeyenlerin buralara görevlendirildiği, ebe hemşirelerin, yine branşlarında ilgisi olmayan servislere verildikleri şok iddialar arasında yer aldı.

Yıllarca kendi branşlarında görev yaparken yapılan afiliasyon sonrası hiç bilmedikleri birimlerde görevlendirilen hemşireler gördükleri zulüm karşısında sinir krizi geçirip gözyaşı dökerken, bir an önce bu uygulamadan vazgeçilmesini umutla bekliyorlar. Ayrıca, yine sözel görevlendirmeyle yerleri değiştirilen personele gece nöbetinin verilmesi ise akıllara durgunluk verdi.

HASTA BİLGİLERİ SİLİNDİ

Tıp Fakültesi Hastanesinde yıllardır kullanılan “Hasta Bilgilendirme” sisteminin kapatılması nedeniyle hastalar ikinci kez rontgene gönderildiği ve hastaların ikinci kez radrasyona maruz kaldıkları da iddialar arasında yer aldı.

PERSONELE BİR DOKUNDUK BİN AH İŞİTTİK

Konuyla ilgili görüşlerini almak için görevlendirme yapılan personelle görüştüğümüzde bir dokunduk bin ah işittik adeta. Mağdur olan personel şu açıklamada bulundular;

“İnsanlara sözel yapılan görevlendirmeler hukuka uygun değildir. Bir odadan başka bir odaya birimimizi değiştiren idare hukuksal kazanım elde etmeyelim diye görev yazımızı bizlere vermiyorlar. Birleşeceksen bize sormayıp birleştik atın imzaları diyen yönetim şimdi ayrıldık sen sen diyerek bizleri adeta armut gibi seçip istediğini hastanede bırakıp(hizmet puanı hem düşükler mevcut halde yüksek ) bizleri mağdur etmiştir. Yıllarını çeşitli branşlarda hizmet vererek bilfiil yürüttükleri servislerinden bir gecede kopartılmışlardır. Nöbet tutmaya geldiğimiz saatlerde idare'den gelip tutanaklarla birimlerimizden ayrıldık. Düşünebiliyor musunuz yıllarını verdiğin hastaneden bir tutanakla kopartılıyorsun. Bu da yetmezmiş gibi geldiğimiz birimlerde çalışma yerimiz sözel olarak ifade ediliyor ve derhal bu fabrikaya entegre olmamız bekleniyor hem de uyum sürecine tabi tutulmadan. Bu insanlık dışıdır. Çünkü biz eşyaya değil insana hizmet veriyoruz. Moralmen çökmüş halimizle bizlerden hizmet bekleniyor yazık. Birleşmeyi biz istemedik bize sorulmadı ( aynı yönetim iş başındaydı) ayrışmayı da bize sormadılar. Bir gecede oldubittiye getirip adeta hiçe sayıldık. Ekip anlayışı kalmadı. Doktor hemşiresini tanımıyor bizler servisimizde çalışan ne hekimi ne de hemşire arkadaşımızı tanıyoruz. Bu moralle bizlerden kaliteli hizmet beklemek? Valla kendimizle yüzleşip sindiremediğimiz bu uygulama sonrası nasıl olacak bilmiyoruz. Kalan arkadaşlarımıza baktığımızda uydum dediği kriterlerdeki idare uymamış. Zira hizmet puanı düşüklerle ATA'ma yaptım diyor ama uygulamaya baktığımızda maalesef kayırdıkları insanları yani torpilliler yine Köroğlu’nda . Biz sadece adalet istiyoruz. Hukuka uygun atamalar yapılsın. Afiliasyonu biz istemedik cezasını biz çekiyoruz”

 

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2015, 18:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sağlık
Sağlık - 5 yıl Önce

yetki verdiğiniz sendika nerde.

bolulu
bolulu - 5 yıl Önce

bu tayinler neden 7 kasımdan sonraya bırakıldı. bu tayinleri yapan mimar anestezi doktorudur.zaten adam ak partinin sağ koludur. ali erçoşkununda adamı bdır.adam devleti bırakıp çağsu hastanesine gitsin gelsin hastaneleri karıştırsın ondan sonra gideceği yer gene orasıdır. bu adam devlet hastanelerini karıştırp halka karşı çalışma düzenini ve verimini düşürüp devleti küçültmektir.bolulu akparti̇ mensuplarida olayi seyretmektedi̇rler.kendi̇leri̇ kaybederler. bi̇r zamanlar boluda fethullahçi oktay güneş vardi. bolu özel i̇daresi̇ i̇şçi̇leri̇ni̇ i̇lçelere tayi̇n yapti devleti̇ 2 tri̇lyon yolluk parasi zararina soktu. şi̇mdi̇ kendi̇si̇ ne oldu. hem müdürlüğünden oldu hemde ak parti̇den uzaklaştirildi. inşaallah abdullah danişmaninda başina böyle bi̇r i̇ş geli̇r. yoksa bu halk unutmaz.

çalışan
çalışan - 5 yıl Önce

bundan 1.5 yıl önce afiliasyon dediler dr lar ses etmedi baktılar para kazanamıyorlar sürekli birilerine şikayet ettiler dedikleri oldu 2.basamak 3. basamak diye tekrar ayırdılar dr ların yine sesi çıkmıyor niye para kazanacaklar peki soruyorum dr dışındaki çalışanların suçu nedir bu durumda cevaplayın?gelelim danışmana bu adam yıllardır özellerde çalışır bir geldi devlete adam padişah gibi astığı astık kestiği kestik adama kimse gıkını çıkartamıyor.kimse bişiy yapamıyor buranın mülkü amirimi bu şahıs.sayın milletvekilimize gelince bolu nun sağlık işi ondan soruluyor herşeyde son noktayı o koyuyor sağlık bakanı olmuşta bizim mi haberimiz yok yoksa bu durum bolu halkından gizleniyormu?size sonuç olarak her durumda birileri para kazanıyor birileri eziliyor ve de en son olarak bu işten hep bolu halkı zararlı çıkıyor.saygılarımla..

doğrucu
doğrucu - 5 yıl Önce

çalışan arkadaşımı kutluyorum, bütün yaşananları, yaşanacakları, gerçekleri o kadar güzel özetlemiş ki,bu lafın üstüne laf olmaması lazım. sonuçta kazık biz bolululara girecek, hazırlıklı olalım...

SIRADAKİ HABER