Ağzından çıkanı kulağı duysun

Türk Eğitim sen Bolu Şube Başkanı Hüsnü Yaman, okullarda yapılan törenlerde 10’ncu yıl marşı çalınmasını yasaklayan İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz’e tepki göstererek, “Ağzından çıkanı kulağı duysun” dedi.

Ağzından çıkanı kulağı duysun
Haber: Kasım ŞAHİN

Bolu’da skandal, Milli Eğitim Müdürü 10’uncu yıl marşını yasakladı haberimiz büyük yankı yarattı. Ulusal basında da yer bulan haberimiz üzerine Türk Eğitim Sen Bolu Şube Başkanı Hüsnü Yaman, sert bir açıklamada bulundu. Yaman açıklamasında görüşlerini şöyle açıkladı;

“Haberi okuyunca hem şaşırdım hem üzüldüm. Neden böyle bir açıklama yapma gereği duymuş anlamak zor. Zannedersiniz ki Bolu'da eğitim öğretim adına tüm sorunlar çözülmüş TEOG da ve LYS de Bolu ilk beş içinde de nasıl ilk üçe sokabiliriz. Bu makamlarda oturan insanlardan daha sorumlu, ağzından çıkanı kulağının duyduğu bir açıklama yapmaları beklerdir. Devamında yaptığı açıklama da aynı. Geçmişi kötüleyerek gelecek inşa edilemeyeceğinin örnekleri çok fazla. Genç Cumhuriyetin heyecanıyla yazılmış bu marşın neresinden rahatsızlık duyduğu izah etmelidir. Bu tür açıklamalar yaparak kendi gibi düşünmeyenleri ötekileştirmek zaten toplum olarak gergin olan ortamı daha da gerecektir. Bazı şeyleri izleyip göreceğiz. 10’uncu yıl marşı da bizim Mehter marşı da bizim, böyle bir sakat düşünce yapısını kabul etmiyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2016, 18:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
cumhur özçelik
cumhur özçelik - 4 yıl Önce

10. yıl marşı gibi bir marş daha yazsın eğitimci olarak sizin yetiştirdiğiniz insanlar ve o marşı bütün türkiye benimsesin ondan sonra o yeni marşı okutun bütün okullarda yazık bu kafalara.

akademist
akademist - 4 yıl Önce

bence sen 10.yıl marşının ne amaçla ve ne sonuçla yazıldığını bilmiyorsun.sendikana üye olmaktan vazgeçtim hüsnü.dik duruşlu olsana.islami değerlere sen sahip çıkmazsan öteki kapıyo biliyorsun.halkın velilerin islami hassasiyetlerine bi kerede sahip çık yav.hep ötekilerin yenındasın.

SIRADAKİ HABER

banner128