Ahlaksızlığın da bu kadarına pes doğrusu…

Bolu’da, “Ahlaksızlığın bu kadarı” da dedirtecek bir olay yaşandı. İsmi açıklanmayan ve Aktaş Mahallesi’nde oturan bir vatandaş, İzzet Baysal Caddesi ve Kent meydanındaki boş işyerlerini camlarına A4 kağıdı üzerine yazdığı; “Kiralık, günlük ve saatlik daire” broşürlerini asınca ahlaksızlığın ne denli ürpertici boyuta geldiğinin en büyük göstergesi oldu. Olaya el koyan Asayiş Şubesi Ahlak Bürosu ekipleri, halkı resmen fuhuşa teşvik eden ve mekan sağlayan şahsı göz altına aldı.

 Ahlaksızlığın da bu kadarına pes doğrusu…

ÖZEL HABER: Kasım ŞAHİN

Bolu tarihinde bu güne kadar hiç yaşanmayan ve densizliğin ne denli büyük olduğu gösteren fuhuş olayı artık güpegündüz yapılır hale geldi. Kendini bilmez bir şahıs İzzet Baysal Caddesi ve Kent meydanındaki boş işyerlerinin camlarını A4 kağıdın üzerine yazdığı, “Kiralık, günlük ve saatlik daire” ibaresini kullanarak bir de utanmadan bu ilanın altına cep telefonu yazarak, fuhuş yaptırmaya çalışması büyük tepkilere neden oldu.

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Ahlak Bürosu ekipleri, yapılan ihbar üzerine önce Kent meydanına gelerek işyerlerinin camlarına yapıştırılan fuhuş amaçlı ilanların resimlerini çekerek, bu işe kalkışan şahısla cep telefonu üzerinden pazarlık yaptılar. Ahlak Bürosu ekipleri Aktaş Mahallesinde oturan zanlıyı pazarlık yaptıktan sonra ifadesi alınmak üzere şubeye götürdüler.

Kabahati özründen büyük olan ve ilahla resmen insanları fuhuş yaptırmaya zorlayan, ismi açıklanmayan utanmaz adam ifadesinde işsiz olduğunu belirterek, “Aylardır işsizdim ve evime ekmek alacak param yoktu. Aklıma böyle fikir geldi. Oturduğum daireyi ihtiyacı olan kişilere saatlik veya günlük olarak kiraya vermeye başladım. Niyetim kötü değildi, sadece yer ve mekan bulamayan insanlara yardımcı ak istedim. Bu işi iki gündür yapıyorum. Astığım ilanlar nedeniyle çok sayıda telefon aldım. Kesinlikle kadın pazarlama işi yapmadım. İsteyen vatandaş bayan arkadaşıyla gelip bir saat veya bir gün boyunca rahatça kalabiliyordu. Bir saatliğine 35, bir günlüğüne ise 150 TL kira alıyordum” dediği öğrenildi. Polis olayla ilgili geniş çaplı araştırma başlattı.

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2015, 20:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 5 yıl Önce

bolu emniyetini kutluyorum

SIRADAKİ HABER

banner128