Ahmet BAYSAL Yılın Kültür Adamı seçildi

Galatasaray Kulübü 1905 Kültür, Sanat ve Spor Derneği bu yıl ilkini düzenlediği "Yılın En İyileri" ödül törenini Beşiktaş Four Seasons Otel'de gerçekleştirildi.

 Ahmet BAYSAL Yılın Kültür Adamı seçildi

İki yıl önce GS Kulübü çatısı altında faaliyete başlayan kültür, sanat ve sporda başarılara imza atmış önemli isimleri gelecek nesillere anlatmak misyonu ile hareket eden Mesut Gümüştaş Başkanlığındaki 1905 Kültür, Sanat ve Spor Derneği bu amaç doğrultusunda yılın en iyilerini ödüllendirdi. 

Sanat spor ve iş dünyasından birçok ismin katıldığı gecede Kültür dalında İzzet Baysal Vakfı Mütevelli heyeti Başkanı Ahmet Baysal, sanat dalında tiyatronun usta oyuncusu Demet Akbağ ve spor dalında Galatasaray Kulübü Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu yılın en iyileri olarak seçilirdiler.

Ahmet Baysal ödülünü Galatasaray Kulübü Başkanı Duygun Yarsuvat’ın elinden aldı. Ahmet Baysal ödül için davet edilirken Galatasaray Lisesi dönemi lakabı olan Atom Ahmet lakabı ile sahneye çağırıldı. Ahmet Baysal konuşmasında “ İzzet Baysal Vakfı eserlerinden ve Bolu sevgisinden bahsederken Galatasaray Camiasından olmanın kendisine kattığı değerle yaşamaktan duyduğu mutluluğuda katılımcılarla paylaştı. Ahmet Baysal konuşması esasında kendisini ayakta bekleyen Başkan Duygun Yarsuvat’ı yanında ayakta beklediğini görünce konuşmamı kısa keseyim yoksa beni susturamazsınız” dedi.

Ahmet Baysal aynı gün iki sevinci bir arada yaşadı. Yılın Kültür Adamı ödülünü aldığı sahneden değerli eşi Solmaz Baysal’ın doğum günü olduğunu salondakilere söyleyerek sahneden “SOLMAZ ÇOK YAŞA” diye bağırdığında salondan büyük alkış aldı.

Konuşmanın tamamı video olarak haber metnin altında yer almaktadır.

Ahmet Baysal’ın yılın “Kültür Adamı” ödülünü aldığı gecede onunla birlikte sevincini paylaşanlar arasında kardeşi Mebrure Bağışgil, İlhan Bağışgil, Bolu Eski Belediye Başkanı İzzet Baysal Yönetim Kurulu üyesi Necdet Gören ve eşi, Bolulular arasında Bolu’nun İzzet Baysal Mütevelli Heyeti üyesi Orhan Uçar, Önder Başaran, Aytekin Bayri ve Ayten Bayri de gecede hazır bulundular.

Organizasyonun sahibi 1905 Kültür, Sanat ve Spor Derneği Başkanı Mesut Gümüştaş Ahmet Baysal ile sürekli ilgilenerek görevlilere sürekli masanın önemini görevlilere hatırlatıyor ve bir ihtiyacınız varmı? Diye sorarak yakın ilgisini hissettirdi. Ahmet Baysal ise kendisine ilgi alaka için çok teşekkür etti.

Mesut Gümüştaş Başkanlığındaki 1905 Kültür, Sanat ve Spor Derneği tüm Galatasaray Başkanlarını bir araya getirme başarısını gösteren müthiş bir geceye imza attı.

Törende fanatik bir Galatasaray taraftarı ve doğuştan görme engelli Yeditepe Üniversitesi öğrencisi Murat Ulusan’ın yazmış olduğu makale geceye katılan Galatasaray Camiasından büyük alkış alırken, aynı zamanda Murat Ulusan 2000 yılından günümüze tüm Galatasaray maçlarının sonuçlarını ve gollerinin kimin attığını ezbere biliyor olması ve yapılan testlerden başarı ile çıkması hayretle karşılandı. Murat Ulusan’a Galatasaray’lı futbolcular tarafından imzalanmış bir forma hediye edildi.

Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat yöneticiler Ali Dürüst, Abdürrahim Albayrak, eski başkanlardan Faruk Süren ve Ünal Aysal gibi isimlerin katıldığı gece ödül töreninin ardından Behzat Gerçeker yönetimindeki Enbe Orkestrasının verdiği konser ile devam etti. HABER MERKEZİGüncelleme Tarihi: 24 Nisan 2015, 18:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128