Ahmet Baysal’ı Anlamadılar!

Erhan Beykoz'un kaleminden...

 Ahmet Baysal’ı Anlamadılar!

Mübarek ramazan ayı içinde Bolu dünyaya rezil oldu. Rezil olması için kim ne yaptı hepimiz biliyoruz.

Mahkemece hapis cezası almış ve ceza onanmış densiz bir müdür meydanı boş bulduğunu zannederek kamuoyunu oyaladı durdu.

Cumhuriyete ve değerlerine sahip çıkanların isyanı ve sonrasında yaşananların sorumlusu sorumsuz müdür olduğunu taraflı tarafsız herkes bilir.

Sırf kendi geleceği ve koltuğu adına yaptığı aymazlık ne sonuç verecek bilemiyorum. Aslında çok da umudum var dersem yalan söylemiş olurum.

Bu güne kadar bakanlığın konu hakkında bir şey yapmaması da manidardır. Sanırım bakanlık, valiliğin açmış olduğu soruşturma sonuçlarını beklemekte. Umarım minareyi çalan kılıfını hazırlar misali, müdür Cengiz bakanlık ayağını çözmemiştir!

Müdür Cengiz’den bir şey beklemiyorum. Benim tek beklentim, insan onurunun ve inanın gururunun olduğunu düşünmesidir.

Yaşananların sonrasında, Ahmet Baysal’ın yaptığı çok önemli konuşmadan dersler çıkarmasıdır.

Saygıdeğer Ahmet Baysal’ın, ana sınıfı öğrencisine ders verir gibi anlattıkları çok önemliydi. Üstelik öğrenci dahi olamayacak gibi duran müdür Cengiz’in, başını kaldırıp bakmaya bile yüzü olmadığı ortadayken, söylenenlerin üstüne tek söz söyleyecek olmaması gerçeği ortaya koymuştur.

Bundan sonrası müdür için var mıdır, yok mudur bilemiyorum ama Bolu için yok hükmünde olduğu ortadadır.

Bay müdür konusunda çok önemli bir konu muhalefete tarafından atlanmıştı. Anadolu statüsündeki liselerden iki-üç sınıf kapatılarak meslek liselerinin önü açılmak isteniyor. Oysa Bolu yıllardır 50. sırlarda dolaştığı üniversite sonuçlarında, ilgili bütün müdürler meslek liselerindeki fazla öğrencileri göstererek kılıf bulmaya çalışmışlardı. Şimdi bu uydum akıllı Bay Cengiz, meslek liselerine öğrenci göndermenin peşinde. Yani üniversite sonuçlarında 70. sıralar bizi bekliyor…

Kendi iç bünyelerindeki sorunlardan arınamayan muhalif partilerde, bu konuda sessiz kalmış, konudan belki de habersizlerdir. İş işten geçtikten sonra sıkıntı çıkarmanın, çözüm aramanın bir anlamı da olmayacaktır.

Kısacası Saygıdeğer Ahmet Baysal sadece Bay Cengiz’e ders vermemiş, ilgili ilgisiz herkese konu hakkında ders vermiştir. Kim aldı, kim alır, kimin kapasitesi var bunu zaman gösterecektir. Haliyle bende sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.

Acı Bayram

Ramazan bayramı yaşananlardan dolayı acı, hüzün ve gözyaşıyla geçti. Birbirinden değerli komutanlar, eşleri, çocukları, bir birinde güzel 120 üzerinde vatandaşın trafik teröründen kayıpları, yine şehit haberleri içimizi acıttı. Bu bayram maalesef acı bayramımız oldu. Ulusumuza rahmet ve sabırlar diliyorum…

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2016, 17:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
mustafa yıldız
mustafa yıldız - 4 yıl Önce

senin eğitimle ilgili bilgin ne ki ahkam kesiyorsun. neymiş öğrencileri meslek lisesine gönderecekmiş. anadolu lisesine gidenler ne oldu gördük. liseyi bitiren elinde hiçbir mesleği olmayan gençler. bu konuda sizin kafanın eseri olan 28 şubatın sonuçlarını bir araştır da öğren.

SIRADAKİ HABER

banner128