AİBÜ Gastronomi alanında da 1 numara olacak

AİBÜ, Gastronomi ve Mutfak Sanatları alanında dünyada en iyi olmayı hedefliyor. Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, Bolu Turizm Otelcilik ve İşletmeciliği Yüksekokulu Gastronomi...

AİBÜ Gastronomi alanında da 1 numara olacak

AİBÜ, Gastronomi ve Mutfak Sanatları alanında dünyada en iyi olmayı hedefliyor.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, Bolu Turizm Otelcilik ve İşletmeciliği Yüksekokulu Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümünde bu yıl Mengen’de eğitim görmeye başlayan öğrencileri ziyaret etti. Üniversite ve Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü ile ilgili yeni öğrencilere bilgi veren Prof. Dr. Coşkun, onların sorunlarını da dinledi. Bolu Turizm Otelcilik ve İşletmeciliği Yüksekokulunda öğrenim gören Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencilerini ziyareti sırasında konuşan Rektör Prof. Dr. Hayri Coşkun, Üniversite olarak hedeflerinin Mengen’deki çoklu program lisesi yerleşkesini Mengen’in de desteğiyle elden geçirerek burayı Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü için önümüzdeki eğitim-öğretim yılına yetiştirmek olduğunu söyledi. Prof. Dr. Coşkun, öğrencilerle tek tek tanışarak, her birine hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

 

“Hedef, Üniversitemizi Gastronomi Alanında Bir Numara Yapmak”

Her üniversitenin bir özelliği olduğunu ifade eden Prof. Dr. Coşkun, üniversitelerin bu özelliklerinden örnekler vererek “Hedefimiz, birçok alanda söz sahibi olan AİBÜ’yü, bundan sonra da gastronomi alanında bir numara yapmak olacak” dedi. “Bu çerçevede, burada bulunacağınız sürede bu konseptle yetişmenizi istiyorum. Hakikaten, mesleğiniz gelecek vaat ediyor ve bölümünüz bu alanda da kendimizi dünyaya tanıtmamıza vesile olacak” diye konuştu. Ziyarete, Bolu Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Seyhun Yurdugül ile Mengen Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Elif Yücetürk de katıldı. Daha sonra, Mengen Belediye Başkanı Osman Erarslan da toplantıya katılarak, öğrencilerin ilçeyle ilgili sorunlarını dinledi. Ziyaret sonrasında Rektör Prof. Dr. Coşkun, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128