banner120

AİBÜ, girişimci ve yenilikçi 50'inci üniversite oldu

Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nin (AİBÜ), Türkiye'deki 126 üniversite arasından seçilen, girişimci ve yenilikçi 50 üniversiteden biri olduğu belirtildi.       AİBÜ'den yapılan...

AİBÜ, girişimci ve yenilikçi  50'inci üniversite oldu

Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nin (AİBÜ), Türkiye'deki 126 üniversite arasından seçilen, girişimci ve yenilikçi 50 üniversiteden biri olduğu belirtildi. 
     AİBÜ'den yapılan açıklamada, Bilim ve Teknoloji Yüksek Kurulu'nun ''Üniversitede yenilikçiliğin ve girişimciliğin tetiklenmesi amacıyla politika araçlarının geliştirilmesi'' kararı kapsamında oluşturulan Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi'ne göre, 5 boyutta yapılan değerlendirme sonucunda AİBÜ'nin, Galatasaray Üniversitesi'nin ardından 50'nci sırada yer aldığı ifade edildi. AİBÜ’nin ''Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Yetkinliği'' boyutunda 7,3, ''İşbirliği ve Etkileşim''de 6,2, ''Fikri Mülkiyet Havuzu''nda 4,9, ''Ekonomik Katkı ve Ticarileşme''de 2,8 ve ''Girişimcilik ve Yenilikçilik Kültürü''nde 0,8 puan alarak toplamda 22 puan elde ettiğinin belirtildiği açıklamada, ilk defa oluşturulan Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi ile üniversitelerde girişimcilik ve yenilikçilik faaliyetlerinin teşvik edilmesinin amaçlandığı kaydedildi. 

 

AİBÜ Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümünün ilk öğrencilerini aldı

 

Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümünün ilk öğrencilerini aldı. 
     AİBÜ'nden yapılan açıklamada, üniversitenin birimlerinden olan Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu'nun yeni bölümü Gastronomi ve Mutfak Sanatları'na 2012-2013 Akademik Yılı güz döneminde 41 öğrencinin kayıt yaptırdığı kaydedildi. AİBÜ Mengen kampüsünde lisans düzeyinde 4 yıllık eğitim verecek olan Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü hakkında bilginin verilen açıklamada, bölümün 41 kişilik kontenjanı olduğunu ve tamamının dolduğu belirtildi. Açıklamada, ''Ek kontenjanla yapılan yerleştirmede, çoğunluğu Ankara ve İstanbul olmak üzere yurdun dört bir yanından aday, Üniversitemizin Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümünü tercih ederek, kayıtlarını yaptırdılar. Yeni gelen öğrencilerimize başarılar dilerken, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümümüzün Üniversitemize, Mengen'e ve Bolu'ya hayırlı olmasını temenni ederiz'' ifadelerine yer verildi. 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124