AİBÜ’de Tiyatro Şöleni

Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde (AİBÜ) düzenlenen sergi ve konserlerin yanı sıra tiyatro oyunları da hız kesmeden sahnelenmeye devam ediyor. Bu kapsamda, Eğitim Fakültesi Türkçe Eğitimi Bölümü...

AİBÜ’de Tiyatro Şöleni

Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde (AİBÜ) düzenlenen sergi ve konserlerin yanı sıra tiyatro oyunları da hız kesmeden sahnelenmeye devam ediyor. Bu kapsamda, Eğitim Fakültesi Türkçe Eğitimi Bölümü öğrencileri bu hafta dört tiyatro oyunu sahneledi.

 

Kültür Merkezi Mavi Salon’da bu hafta “Kadınca” adlı oyunla izleyiciye ‘merhaba’ diyen öğrenciler,  Salı günü de İstanbul’un semtlerinin mizahi şekilde anlatıldığı “İstanbul Müzikali” oyununu sahneye koydular. Tiyatro oyunları, yakın geçmişte Bosna’da yaşanan katliamların anlatıldığı “Bosna Şarkısı” ile bir grup edebiyatçının mizahi bir dille anlatıldığı “Odalar”ın sahnelenmesiyle sona erdi.AİBÜ Eğitim Fakültesi Türkçe Eğitimi Bölümü öğrencileri, Tiyatro ve Drama Uygulamaları dersi kapsamında 2004 yılından bu yana tiyatro oyunları sahneliyor. Okutman Metin Akyüz,  Dersin yapısından hareketle öğrencilerde belli konuların ezberlenmesi yerine beceri geliştirmeyi amaçladıklarını belirterek, “Türkçe bölümü olarak 34 oyun sahneledik. Bu sene de 4 ayrı grupla 4 ayrı oyun sahneledik. Oyunların sahnelenmesinden dekor kostüm tedariğine kadar her şey öğrencilerle tasarlanmaktadır. Herbir oyun için 120 saatlik çalışmanın emeği yer almaktadır.”diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner124