AİBÜ'de akademik yıl törenle başladı

Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) 2014-2015 akademik yılı açılış töreni düzenlendi.

 AİBÜ'de akademik yıl törenle başladı

Tören öncesinde Bolu Kalkınma ve Tanıtma Vakfı tarafından öğrencilere geleneksel hoş geldin yemeği verildi. Öğrencilere ilk yemeği Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Hayri Coşkun ve Bolu Bağışçılar Vakfı Başkanı Şerafettin Erbayram ikram etti.

Daha sonra akademik yıl programına geçildi. Atatürk ve İzzet Baysal anıtlarına çelenk konuldu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Ardından Kültür Merkezi Mavi Salonda açılış töreni düzenlendi. Törene, Vali Ahmet Zahteroğulları, Bolu 2'nci Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral İsmail Güneşer, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Yurtseven,  AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, Rektör Yardımcıları İzzet Baysal Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Baysal ve eşi Solmaz Baysal ile İzzet Baysal Vakfı üyeleri, ilçe belediye başkanları, il ve bölge müdürleri, dekanlar, bölüm başkanları, öğretim üyeleri, iş adamları ve öğrenciler katıldı.

Rektör Prof. Dr. Hayri Coşkun, açılış konuşmasında, üniversitede yürütülen projeler hakkında bilgi verdi. Coşkun, “Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ni tüm programlarıyla ülkenin ihtiyaç duyduğu kalifiye insan gücünü yetiştirebilen, sanayi ile işbirliği içinde araştırma, geliştirme yapabilen, bilim ve teknoloji üretebilen, uluslararası ölçekte yayın yapabilen, toplumun sorunlarına duyarlı ve bu sorunlara toplumun beklediği bilgi ve danışmanlık desteği verebilen, topluma hizmette sınır tanımayan, bulunduğu yörenin gelişmesine katkıda bulunabilen, tüm kurum ve kuruluşlarla uyum içerisinde çalışabilen kendi finansal kaynaklarını oluşturabilen, bünyesinde bulundurduğu tüm birimleriyle yetkin ve etkin bir üniversite yapmaktır” şeklinde konuştu. Konuşmasında öğrencilere ve öğretim elemanlarına iyi bir akademik yıl geçirmeleri temennisinde bulunan Rektör Coşkun, “Görevimiz öğrencilerimizin kendilerine sunulan tüm imkanlardan en iyi şekilde yararlanmasıdır” dedi. İzzet Baysal Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Baysal ise Türkiye’nin çevresinde yaşanan sorunlara değindi ve ülkedeki huzur ortamının devamını diledi. Ahmet Baysal  gençlere seslenerek; onların, Atatürk ilke ve inkılaplarının ışığında, yurdunu severek eğitimlerini sürdürmelerini ve meslek yaşamlarına bir an önce atılmalarını istedi. Vali Ahmet Zahteroğulları Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz da yaptıkları konuşmalarda, Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin Bolu’ya sağladığı katkılardan söz ederek, yeni akademik yılın hayırlı olmasını dilediler. 

 

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2014, 18:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner124