AİBܒde “Kariyer Günleri” Başladı

Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ), AİBÜ Mezunlar Derneği (İBUMED), İş-Kur Bolu İl Müdürlüğü, Kosgeb ve Elginkan Vakfı’nca ortaklaşa düzenlenen “Kariyer Günleri” başladı.   AİBÜ...

AİBܒde “Kariyer Günleri” Başladı

Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ), AİBÜ Mezunlar Derneği (İBUMED), İş-Kur Bolu İl Müdürlüğü, Kosgeb ve Elginkan Vakfı’nca ortaklaşa düzenlenen “Kariyer Günleri” başladı.

 

AİBÜ Kültür Merkezi Pembe Salon’da, bu yıl 2’ncisi düzenlenen Kariyer Günleri’nin açılış toplantısı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Açılış toplantısında konuşmasına Abant İzzet Baysal Üniversitesi kurucusu büyük hayırsever merhum İzzet Baysal’ı rahmetle anarak başlayan İBUMED Genel Sekreteri Nihal Öğten, mezunlar derneği hakkında bilgi verdi ve tüm katılımcılara teşekkür etti. Türkiye İş Kurumu Bolu İl Müdürü İsmail Yalçın da, bu ülkenin geleceği ve teminatı olan gençlerin gelecekleri ile ilgili kaygı ve endişe içinde olduklarını ifade ederek, kurum olarak her zaman gençlerin yanında olduklarını vurguladı. Yalçın, “Kurum olarak, istihdamın arttırılması, ulusal istihdam politikası oluşturulması, işsizliğin önlenmesi ve işsizlik sigortası konularında hizmet vermek istiyoruz. Engellilerin, kadınların, uzun süreli işsizlerin, eski hükümlülerin istihdamı için çalışıyoruz. Kariyer planlarınızda ve çalışma hayatınız boyunca İş-Kur hep yanınızda olacak.” dedi. AİBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Resul Eryiğit de, üniversitede bu yıl 2’ncisi düzenlenen Kariyer Günleri’nin öğrencilere pozitif katkılar sağlamasını temenni ederek, üniversitede kariyer planlama merkezlerinin kurulmasının gündemde olduğunu vurguladı. Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ise, hayırsever işadamı merhum İzzet Baysal’ın kurduğu AİBÜ’nün 20. kuruluş yılını kutladığını hatırlatarak başladığı konuşmasında, Kariyer Günleri ile “anlamlı bir çalışma” yapıldığını ve geleceğin planlandığını ifade etti. Yılmaz, “Asıl hayat üniversiteyi bitirdikten sonra başlıyor. Ülkemizde gençlerin endişesi var, kendisine güveni yok, gelecekten umudu yok. Tek derdi devlet bana iş versin. Böyle olmaz. Hayatı iyi tanıyın, geleceğe yönelik ben odaklı hedefleriniz olsun. Kariyer Günleri’nin hepinize faydalı olmasını diliyorum.” diye konuştu. Bolu Vali Yardımcısı Necdet Özeroğlu da, gençlerin kendilerine çizecekleri yolu çok iyi tahlil etmeleri gerektiğini kaydederek, “Benim mezun olduğum dönemde işsizlik sorunu yoktu. 160 bin kişi girdik üniversiteye, şimdi 2 milyon kişi girmek için uğraşıyor ama ülkemizde gelişti, iş olanakları da arttı. Bu yüzden hiçbir zaman karamsar olmayın ve mutlaka planlarınızı önceden yapın böylece daha başarılı olursunuz. Kariyer günleri bunun için bir fırsat” diye konuştu. Türkiye İş Kurumu’nun (İşkur) tanıtım filminin yayınlanmasından sonra İstanbul Mali Müşavirler Odası Başkanı Yahya Arıkan bir sunum gerçekleştirdi. Sunumun ardından Yahya Arıkan’a, İBUMED Genel Sekreteri Nihal Öğten tarafından çiçek verildi.  Arçelik, Abant Su, Bolca Hindi, Gentaş, Bolçi, Elginkan Vakfı, Teknogirişim, Kosgeb, Turkcell, Ülker ve Secretcv.com’un katılacağı “2. Kariyer Günleri”, 8 Kasım Perşembe günü sona erecek. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124