AİBÜ’de Skandal

Fakülte Sekreterlerine “Gerekçesiz Atama” yapıldı

 AİBÜ’de Skandal

ÖZEL HABER: Kasım ŞAHİN


Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Hayri Coşkun büyük bir skandala imza attı. İddialara göre Coşkun, 6 Fakültenin Sekreterinin görev yerlerini değiştirerek, “Gerekçesiz Atama” yaptı. Görev yerleri 5 aylığına geçici olarak değiştirilen Fakülte Sekreterleri karar karşısında şaşkına döndüler.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesinde skandallar bitmek bilmiyor. Yaptığı uygulamalarla sık sık gündeme gelen ve son olarak hiçbir gerekçe göstermeden “Gerekli görülen hallerde” maddesiyle 6 Fakülte Sekreterinin görev yerini “Gerekçesiz Atama” yaparak değiştirdiği iddia edilen Rektör Hayri Coşkun, gündeme yine damgasını vurmuş oldu.

Rektör Hayri Coşkun, Rektörlük yetkisini kullanarak, “2547 sayılı kanunun 13B/4 maddesine” göre ve ayrıca “Gerekli görülen hallerde” maddesiyle hiçbir gerekçe göstermeden; Fen Edebiyat Fakültesi Sekreteri Birol Yurtseven’i İBBF’ye, İBBF Sekreteri Mehmet Yılmaz’ı Fen Edebiyat Fakültesine, BESYO Sekreteri Gürbüz Ertem’i Fizik Tedavi Yüksekokuluna, Fizik Tedavi Yüksekokulu Sekreteri İlknur Gülen’i BESYO’ya, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Sekreteri Çiler Gülen’i Fen Bilimleri Enstitüsüne, Fen Bilimleri Enstitüsü Sekreteri Ömer Akay’ı ise Sağlık Bilimleri Enstitüsüne 5 aylığına geçici görevlendirme yaptı. Rektör Coşkun’un adeta sürgün gibi yaptığı bu 5 aylık görevlendirmelerin bir sindirme planı olarak görüldüğü, buna karşın Fakülte Sekreterlerinin şaşkın oldukları, başarılı genel sekreterlerin ne yapacağı merak konusu.

Gerekçesiz atamaların ne amaçla yapıldığı Rektörlük ve AİBÜ’si camiasında büyük yankı yaratırken, önümüzdeki günlerde bu tür atamaların ve sindirme çalışmalarının devam edeceği kulaktan kulağa söylenmeye başlandı. Değişimin dün sabah itibariyle başladığı da edinilen bilgiler arasında yer aldı. 

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2014, 13:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
tavuz
tavuz - 8 yıl Önce

sıra akademik imamlarda ve cemaat abilerinde hadi bakalım rektör

Adalet
Adalet - 8 yıl Önce

erhan arkadaşım sözünü ettiğin fakülte ve yüksekokul sekreterleri içinde birisi m.y hariç diğerleri siyaset adamım tarzında yandaşcılık vs ile atanan kişilerdir

osman
osman - 8 yıl Önce

siz olayı bilmeden yorum yapmayın tek tek gerekçeleri mi yazılacak.

Dobracı
Dobracı - 8 yıl Önce

m.a.rektörün arkadaşı, r.t mb.nin prensi,r.a. ö.z. prensi. mg. ş.ö prensi. i.b. damatları makam şoförü abisi erdalın sağ kolu çapkın rektörün cemaat arkadaşı dokunun bunlarada görelim tarafsızlığınızı.

rektörün adamı
rektörün adamı - 8 yıl Önce

sayın coşkun, oylarını alıp rektör olduğun ve şimdi operasyon gören cemaat üyelerine ne yapacaksın merak ediyorum. bunların köprüsü olan ve her taşın altından çıkan m.b. yardımcın görevine devam edecek mi? seni izlemeye devam ediyoruz, sayın rektör...

Osmanlı
Osmanlı - 8 yıl Önce

cemaat adamı kimmiş??? fen edebiyatın eski fakülte sekreteri mi cemaatten :))) adamın ali cengiz oyunlarıyla, çamurlarıyla, yalan dolan bilgilendirmelerle, dolduruşlarla çok insanın canını yaktı, mağdur etti. her devrin adamı o. eeee etme bulma dünyası, eden bulur.

fakül_deli
fakül_deli - 8 yıl Önce

fen edebiyatta ki fakülte sekreteri mi çok başarılıymış???? kendi sekreterini kayırdığını cümle alem biliyor. sizi kim doldurduysa yada yönlendirdiyse gelin bi sorun fen edebiyat çalışanlarına yada çamurla iftirayla attırdıgı, kovdurduğu eski çalışanlara. hadi ordan. zamanında çok insanı mağdur etti şimdi timsah gözyaşı döküp kendisini mağdur gibi göstererek gerçekleri saptırmayın, düzgün habercilik yapın. tabi bu yorumları yayımlarsanız.

peehhhh
peehhhh - 8 yıl Önce

haberi yapan arkadaşın sanırım yer değiştiren sekreterlerden biriyle kanka ki olayı mağdur gibi göstermişler. fefin sekreterini bi araştırında öyle mağdur edebiyatı yazın. mağdurmuş.


SIRADAKİ HABER

banner128