AİBÜ’DE SKANDALLAR SİLSİLESİ!!!

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde yaşanan skandalların ardı arası kesilmiyor. Özellikle Fethullah Gülen cemaatinin kadrolaşmasıyla artan skandallar, Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin bugünkü içler acısı halinin de bir göstergesi. Yeni skandalların kilit ismi ise Fethullah Gülen cemaatine yakınlığı ile bilinen Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı Başkanı Kenan Gümüştekin…

AİBÜ’DE SKANDALLAR SİLSİLESİ!!!

ÖZEL HABER: KASIM ŞAHİN – FARUK ÇİDEM

SKANDAL 1

Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde bir dönem rektör yardımcılığı görevinde bulunan ve halen Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı Başkanı olan Kenan Gümüştekin hakkında ortaya atılan iddialar yenilir yutulur cinsten değil. Cemaate yakınlığı ile bilinen Kenan Gümüştekin’in geçtiğimiz günlerde üniversitede görevli bir öğretim görevlisini darp ettiği ve defalarca kafasını duvara vurduğu iddia ediliyor.

Yüksek Öğretim Kurumu’na mobbingden dolayı defalarca şikayet dilekçesi verilen Kenan Gümüştekin hakkında darp ettiği öğretim görevlisinin de yargıya başvurarak şikayetçi olduğu iddialar arasında yer aldı.

SKANDAL 2

Eski rektör yardımcısı ve şu an Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı Başkanı olan Kenan Gümüştekin hakkında ortaya atılan bir diğer iddia ise cemaat adına üniversitede kadrolaşma çalışması yaptığı yönünde.

İddiaya göre Kenan Gümüştekin’in asistanlığını da yürüten Fizyoloji bölümü öğretim görevlisi Bedri Selim Benek isimli şahsın bir an önce doktor unvanını alabilmesi için Gümüştekin kendisinin belirlediği bir jüri oluşturmuş. Veliahdı olarak gördüğü söylenen Selim Benek dışında aynı bölümde doktor unvanı almak için jüri karşısına çıkmayı bekleyen 3 kişinin daha olduğu ama bu kişilerin bir türlü jüri karşısına çıkarılmadığı da ortaya atılan iddialar arasında. Yönetmeliğe göre 2 yıl yüksek lisans 2 yıl da doktora süresini tamamlaması gerekiyor. Benek’in bu süreyi tamamlayıp tamamlamadığı ise ayrı bir muamma.

SKANDAL 3

Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde bir diğer skandal ise yine Fethullah Gülen cemaatiyle ilgili. Üniversitede ciddi bir kadrolaşma halinde olan ve yeniden yapılandığı iddia edilen cemaatten öğrenciler de bıkmış durumda. Yüzlerce ülkücü ve solcu öğrenci ile bazı akademisyenlerin yaklaşık 15 öğretim görevlisi hakkında YÖK’e cemaatçi oldukları yönünde şikayet dilekçesi gönderdiği iddia edildi. YÖK’ün bu şikayet dilekçelerine karşılık hocalar hakkında soruşturma başlatıp başlatmayacağı ise merakla bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2016, 11:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128