AİBÜ’de tez danışmanı öğrencisine cinsel saldırıda bulundu

Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde yüksek lisans öğrencisi iddiaya göre tez danışmanının cinsel saldırısına uğradı.

AİBÜ’de tez danışmanı öğrencisine cinsel saldırıda bulundu

Haber: Faruk ÇİDEM

Psikoloji bölümünde yüksek lisans yapan kadın öğrenci; Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde öğretim elemanı olan tez danışmanı, Doç. Dr. Mithat Durak'ın cinsel saldırısına maruz kaldı.

Muhalefet.org internet sitesinin haberine göre; Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde öğretim elemanı olan Mithat Durak tez danışmanı olduğu kadın öğrenciye yardımcı olacağını söyleyerek eşi ve çocuğunun da bulunduğu evine çağırdı. Sıklıkla evine öğrencilerini davet eden Durak, sabah eşi ve çocuğunun evden çıkmasının ardından kadın öğrenciye cinsel saldırıda bulundu.

EŞİNİN VE ÇOCUĞUNUN EVDEN ÇIKMASINI BEKLEMİŞ!

Paylaşılan bilgiye göre; 12 Haziran Pazar günü Durak'ı arayıp ertesi gün tezi için randevu isteyen kadın öğrenciyi akşam saatlerinde evine davet eden Mithat Durak ile kadın öğrenci sabah saatlerine kadar çalıştı. Sabah saatlerinde ise Durak'ın eşi ve çocuğunun evden ayrılmasının ardından Durak kadın öğrenciye sözlü ve fiziksel saldırıda bulundu.

REKTÖRLÜK SORUŞTURMA BAŞLATACAK

Saldırıya uğrayan kadın öğrencinin konuyla ilgili olarak savcılığa ve Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörlüğü'ne suç duyurusunda bulunduğu; Rektörlüğün konuyla ilgili soruşturma başlatacağı bilgisi paylaşıldı.

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2016, 18:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 4 yıl Önce

elin adamının evinde niye kalıyorsun kardeşim ?

Saadetli
Saadetli - 4 yıl Önce

bir şey çıkmaz...o üniversite hocaların her yaptığı yanına kar kalır...her türlü pisliği yaparlar ve yanlarına kar kalır...çünkü üniversite yönetimi adalet sağlayıcı bir konumda değil...tek dertleri okulda hocaların pisliklerini kapatmak...örtbas etmek...seviyesiz...ukala...hocaları kollamaktır...ama burada sağlayamadığınız adaletin vebali var hesap günü unutmayın...

SIRADAKİ HABER

banner128