AİBÜ’de Ülkücülerin ayak sesleri…

AİBÜ Gölköy Kampüsü’nde düzenlenen yürüyüşe, AİBÜ Ülkücüleri grubudnan yüzlerce öğrenci, MHP Bolu Milletvekili adayları Şükrü Gülez, Mihriban Budak Yerlikaya ile Kader Garipoğlu, MHP Belediye Meclis Üyesi Ercan Üsküp, Ülkü Ocakları Bolu Şube Başkanı Adem Evcil, MHP ve Ülkü Ocaklarından yaklaşık 500 kişi katıldı.

 AİBÜ’de Ülkücülerin ayak sesleri…

Haber: Kasım ŞAHİN

Yabancı Diller Yüksekokulu önünden yürüyüşe geçen grubun en başında yürüyen bir öğrenci, karşıt görüşlü öğrenciler tarafından bıçaklanarak öldürülen ülkücü öğrenci Fırat Çakıroğlu’nun fotoğrafını taşıdı. Öğrenciler, Türk bayrağıyla birlikte diğer Türki cumhuriyetlerin de bayraklarını taşıdılar. Katılımcılar, sık sık bozkurt işareti yaparak slogan attılar. “Ferman Başbuğun, fakülteler bizimdir” “Apo’nun p.çlerini istemiyoruz” “Bolu, bozkurtların yuvasıdır” “Üniversitede PKK’lı istemiyoruz” sloganları atan grup, Rektörlüğü de eleştirdiler.

Aktivite Merkezi’ne kadar yürüyen grup, burada bir basın açıklaması yaptı. Grup adına açıklama yapan AİBÜ Türk Topluluğu Başkanı Furkan Şahintürk, “Türkçülük fikri, Mete Han'ın, Çiçi Yabgu'nun, Kür Şad'ın, Bumin Kağan'ın, Bilge Kağan'ın, Kül Tigi'nin, Tonyukuk'un, Alparslan'ın, Timur'un, Enver'in ve nice sayısız Türk ulusunun amansız mücadelelerinin bir ürünü olarak Türk'ün binlerce yıllık tarihinden süzülerek günümüze kadara gelmiştir. Geçen zaman içersinde tarih, Türkçüleri defalarca haklı çıkarmasına rağmen bu gün yine Türkçülük fikri karalanmakta, aşağılanmakta ve Türkçüler baskı altına alınmaya, mahkum edilmeye çalışılmaktadır.

 Tarihin çeşitli dönemlerinde Türkçülüğe ve Türkçülere reva görülen bu hayasız, bu soysuz muamelelerin faillerinin tek bir ortak yanı vardır ki, o da Türk düşmanlığıdır. Baskıdan, işkenceden, tabutluktan, Atsızların, Toganların, Türkkanların, Alparslanların şahsiyetinde alnın akıyla çıkan Türkçülük fikri yine bu gün de o kutlu yol göstericilerin izinden gidenlerce, aynı tehditlere göğüs germeye hazırdır ve bu uğurda her türlü fedakarlık göstererek zafere yürüyeceğine inancı ise tamdır.

Bizler geçmişte olduğu gibi bugün de Türkçü fikriyatın temsilcileri ve takipçileriyiz. Bunun sonunda türlü türlü sıkıntılar, heba olmuş hayatlar, baskılar, işkenceler, tabutluklar olsa da bir gün bu mukaddes fikir muzaffer olacaktır. Anfiler, kampüsler, üniversiteler bizimle şekillenecek güneş bayrak gök çadırımız olacaktır. Şayet bir gün yaptıklarımız yargılanacak olursa son sözümüz de ilk sözümüz gibi Türk ırkı sağ olsun olacak” ifadelerini kullandı. Grup, bağlamasıyla canlı olarak söylenen şarkılarla coştular.


Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2015, 18:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
BAŞBUĞ ÜLKÜCÜSÜ
BAŞBUĞ ÜLKÜCÜSÜ - 5 yıl Önce

siyasiler seksenli yılları genç öğrenci evlatlarımız bilmez eğitim yuvalarından elinizi çekin seksen öncesi 5500 ülkücü şehit verdik yetmedi mi lütfen gençleri siyasete alet etmeyin

SIRADAKİ HABER

banner128