Ak Gençlik'ten 'Bayram Tadında' Etkinlik

3 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın coşkuyla kutlandığı Bolu'da AK Parti İl Gençlik Kolları, aileleri ile birlikte bayram coşkusu yaşayan çocuklara şeker ikramında bulunarak Türk bayrağı armağan etti.

 Ak Gençlik'ten 'Bayram Tadında' Etkinlik

Tüm yurtta olduğu gibi Bolu'da da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı düzenlenen programlar ile coşkuyla kutlandı. Kentte 23 Nisan dolayısıyla ilk tören, il protokolü ve halkın katılımıyla, Anıt Park'ta bulunan Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirildi. Ardından 17 Temmuz Kapalı  Spor Salonu'nda gerçekleşen salon programı ile devam etti.

Törenlere katılan AK Parti'ye bağlı il gençlik kolları üyeleri de, kutlamaların yapıldığı 2 nokta ile İzzet Baysal Caddesi'nde karşılaştığı ailelerin bayramını kutladı. Başkan Sönmezel'i temsilen Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı'nın yer aldığı etkinlikte gençler, aileleri ile birlikte bayram coşkusu yaşayan çocuklara şeker ikramında bulunarak Türk bayrağı armağan etti.

SÖNMEZEL'DEN KUTLAMA MESAJI

Ak Parti Bolu İl Gençlik Kolları Başkanı Taha Furkan Sönmezel, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımlayarak, minik kardeşlerinin bayramını kutladı.

Seçim çalışmaları kapsamında Göynük'te bulunan Sönmezel, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) kuruluş yıldönümü olan 23 Nisan'ın Türkiye Cumhuriyeti'nin en parlak sayfalarından birisi olarak tarihteki yerini aldığını belirterek, "23 Nisan 1920'de yakılan hürriyet ve demokrasi meşalesi ile bağımsızlığın kayıtsız şartsız Türk milletinde olduğu tüm dünyaya duyurulmuştur. Meclisin kurulmasıyla demokrasiye geçişte büyük bir adım atılırken Gazi Mustafa Kemal'in bu anlamlı günü dünya çocuklarına bayram olarak hediye etmesi ayrı bir kıvanç kaynağı olmuştur" dedi.

Sönmezel açıklamasının devamında, "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkumuzu, sevincimizi dünya çocuklarıyla paylaştığımız, dostluk, kardeşlik ve barış mesajlarını çocuklar aracılığıyla bir kez daha yinelediğimiz özel bir bayramdır. Geleceğimizin teminatı olan "bugünün" çocuklarının ve halkımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, yine bugün idrak ettiğimiz Regaip Kandili'nin tüm dünya çocuklarına, İslam alemine ve insanlığa barış ve huzur getirmesini diliyorum" ifadelerine yer verdi. HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2015, 19:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128