AK Gençlik’ten Camii Cemaatine “Buğday Çorbası” ve “Üzüm Hoşafı” İkramı

Bolu’da, Cuma namazı sonrası cemaate Çanakkale Zaferi’ni kazandıran kahramanların akşam yemeği menüsü olan “buğday çorbası” ile “üzüm hoşafı” ikram edildi. AK Parti İl Gençlik Kolları üyeleri tarafından dağıtılan 5 bin kişilik yemek kısa sürede tükendi.

AK Gençlik’ten Camii Cemaatine “Buğday Çorbası”  ve “Üzüm Hoşafı” İkramı

Haber:  Semih BAYKAL

AK Parti İl Bolu Gençlik Kolları Üyeleri, 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101. yıl dönümü dolayısıyla Cuma namazı sonrası cemaate ikramda bulundu. Kent merkezindeki Akşemseddin Camii, Gölyüzü Camii ve Siteler Camii önünde stant açan gençler, Çanakkale Zaferi’ni kazandıran askerimizin sabah ve öğlen yemeği olmadığı, akşam ise sadece yağlı buğday çorbasının bulunduğu o menüyü vatandaşlara ikram etti ve Türk bayrağı dağıttı.

Etkinlikle üç camii de yaklaşık 5 bin kişiye yemek ikramında bulunurken,  dağıtılan yemekler ve Türk bayrakları kısa süre içerisinde tükendi. İl Başkanı Nurettin Doğanay ve İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Yüceer’de gençler tarafından yapılan anlamlı ikrama destek verdi. Cuma ve öğle namazını Gölyüzü Camii’nde kılan Doğanay ve Yüceer, namaz çıkışı ikram standın başına geçti. Cemaatin büyük ilgisiyle karşılaşan siyasiler, ellerine kepçe alarak cemaate çorba ve hoşaf ikramında bulundu.

“SİYASETİ BİR KENARA BIRAKMAMIZ GEREKİYOR”

Çanakkale Destanı’nın 101’inci yıl dönümü dolayıyla halka çorba ve hoşaf ikram etmeyi istediklerini belirten İl Gençlik Kolları Başkanı Taha Furkan Sönmezel, Gölyüzü Camii önünde yaptığı açıklamada ilk olarak, Ankara saldırısında hayatlarını kaybedenlere rahmet, yaralananlara ise acil şifalar diledi. Konuşmasında ülkenin zor günlerden geçtiğini belirten genç siyasetçi, “Önce vatan ve millet, sonra anayla yar diyen ecdadın torunları olarak; özellikle şu günlerde siyaseti de bir kenara bırakarak, vatanın birliği ve bütünlüğü için hep beraber olmamız gerektiğini bir kez daha ifade ediyorum” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2016, 17:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128