AK PARTİ BOLU TEŞKİLATI PAZAR AKŞAMINI BEKLİYOR

Cumhurbaşkanlığı seçimine günler kala Bolu merkez ve ilçelerde Başbakan ve Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan’a destek çığ gibi büyüyor. Bugüne kadar kapı kapı gezerek Erdoğan’a destek isteyen Ak Partili Belediye Başkanları ve partililer Köroğlu Otel’de düzenlenen toplantıda birlik ve beraberliklerini bir kez daha göstermiş oldu.

 AK PARTİ BOLU TEŞKİLATI PAZAR AKŞAMINI BEKLİYOR

Türkiye’de istikrarın devamı için 10 Ağustos’taki seçimlerde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı sonuna kadar desteklediklerini dile getiren,  Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ile ilçe ve belde belediye başkanları, Cumhur’un Başkanını seçeceği tarihi gün öncesinde vatandaşları sandığa davet ettiler.

 

Cumhur’un başkanını seçeceği tarihi güne sayılı saatler kala Ak Partili belediye başkanları, il başkanı, kadın ve gençlik kolları başkanları, il genel meclis başkanı ve il genel meclisi ile belediye meclis üyeleri, Başbakan ve Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’a destek vermek üzere bir araya geldi. Toplantıda yapılan konuşmalarda Başbakan Erdoğan’a sonuna kadar destek verdiklerini bildiren partililer, Türkiye’de 10 Ağustos’ta yeni bir döneme tanıklık edileceğini vurguladılar.

 

“10 AĞUSTOS’TA TARİHİ BİR GÜN YAŞANACAK”

Toplantıda ilk konuşmayı AK Parti İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek yaptı. 10 Ağustos’ta tarihi bir gün yaşanacağını belirten Coşkunyürek, “Türk tarihinde ilk defa millet, kendi cumhurbaşkanını seçecek. Bu demokrasi tarihimiz açısından bir ilk olacak. Biz inanıyoruz ki milli irade sandıkta tecelli edecek ve bu ülkeyi 2023’lere, 2053 ve 2071’lere taşıyacak olan Cumhurbaşkanı halkın iradesiyle inşallah seçilecek. Bizler ve yerel yöneticiler olarak, hepimiz bu ülkeyi aldığı noktadan daha yukarılara götüren, dünyada alt sıralarda yer alırken, dünyanın 16. büyük ekonomisi haline getiren, Türk insanına ilkleri yaşatan ve yerel yönetimler manasında da yerel yönetimlerin mimarı olan Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın her zaman yanında olduk ve yanında olmaya devam edeceğiz. Onun cumhurbaşkanı olması için ve bu ülkeye daha iyi hizmet edebilmesi için elimizden geleni yapacağımızı buradan duyuruyoruz” diye konuştu. 

 

“TÜRKİYE’DE YAŞANAN DEĞİŞİMİN GERÇEK MİMARI BAŞBAKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN’DIR”

AK Parti’den önce eski bir Türkiye olduğunu AK Parti’den sonra ise ülkenin büyük bir değişim yaşadığını söyleyen Coşkunyürek, “Bu değişiminde gerçek mimarı Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bizler Türkiye’yi dünyada küresel güç yapan söz dinleyen değil, sözü dinlenen bir ülke konumuna getiren Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı ile Türkiye’nin daha ileriye gideceğine daha büyük ve güçlü bir devlet olacağına hepimiz yürekten inanıyoruz” dedi. 

 

“PAZARTESİ GÜNÜ MİLLİ İRADE DEDİĞİMİZ O BAYRAMI HEP BERABER KUTLAYACAĞIZ”

Yaklaşık 1 aydır sahada çalıştıklarını ve vatandaşlardan çok güzel destek aldıklarını ifade eden AK Parti İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, “Pazartesi günü milli irade dediğimiz o bayramı hep beraber kutlayacağız” dedi. Coşkunyürek şunları söyledi; “1 aydan beri sahadayız ve vatandaşlarımızla birlikte seçim kampanyalarını yürütüyoruz. İster Ak Parti’den olsun ister diğer partilerden olsun bizim gördüğümüz şu: bu seçimlerde Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a destek vereceklerini belirttiler. Biz Türkiye genelinde ciddi bir oy ile ilk turda Cumhurbaşkanımızı seçeceğimizden eminiz.  Bundan hiçbir şüphemiz yok. Bolu’dan da Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a büyük destek vereceğiz. İnşallah bu da Pazar günü tecelli edecek.  Pazartesi günü milli irade dediğimiz o bayramı hep beraber kutlayacağız.”

 

“EL ELE VERİP BOLU’YU GELECEĞE TAŞIYACAĞIZ”

Son olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığını fazlasıyla hak ettiğini söyleyen Coşkunyürek, “Çünkü Türkiye’de ilk defa KÖYDES(Köy Alt Yapısının Desteklenmesi Projesi) projesini BELDES(Belediyelerin Altyapısının Desteklenmesinin Projesi) projesini hayata geçiren biridir Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan. Bugüne kadar hem Bolu’daki hem de Türkiye’deki bütün köylerimiz Cumhuriyet tarihinde eşi benzeri olmayan bir yatırıma kavuştular. Yolu, suyu, kanalizasyonu olmayan köyler konusunda ciddi bir mesafe aldık. Bolu’ya da bu konuda çok büyük destekler aktarıldı. BELDES projesiyle Bolu’daki birçok belediyemize destekler verildi. Belediyelerimiz yaptıkları çalışmalarla vatandaşlarımızın takdirine şayan oldular. İnşallah bundan sonrada hep beraber birlikte, Belediye Meclis üyelerimizle, İl Genel Meclisi üyelerimizle, Belediye Başkanlarımızla el ele verip Bolu’yu geleceğe taşıyacağız” ifadelerini kullandı.

 

“PAZAR GÜNÜ YENİ TÜRKİYE’NİN KAPILARINI AÇACAĞIZ”

Coşkunyürek’in ardından Bolu’daki Ak Partili Belediye Başkanları adına Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz söz aldı. Başkan Yılmaz’da 10 Ağustos’un tarihi gün olduğuna dikkat çekerek, “10 Ağustos'ta sandık başına gidiyoruz. Bu tarihi bir gün. Türkiye’de ilk defa cumhur, başkanını seçecek, devlet milletiyle kucaklaşacak. Pazar günü yeni Türkiye’nin kapılarını açacağız. Ve bugüne kadar parti teşkilatı olarak Türkiye için harcadığımız emeği taçlandıracağız. Demokrasi mücadelemizi bir üst aşamaya daha yükselteceğiz. Ekonomimizi,  istikrarlı büyümeyi, toplumsal barışı, dayanışmayı, kardeşliği daha da güçlendireceğiz” dedi. 

 

“BİZ ESERLERİMİZLE KONUŞAN BİR PARTİYİZ”

Devletle milletin aynı istikamete bakacağı bir sürecin başlaması için herkesin sandık başına giderek oy kullanmasını istediklerini dile getiren Başkan Yılmaz, konuşmasına şöyle devam etti; “Yeni bir yürüyüş başlatıyoruz. Yeni Türkiye yürüyüşü. Bölgesinde ve dünyada öncü, daha da itibarlı, daha da güçlü Türkiye'ye doğru yürüyoruz. Cumhurbaşkanı seçimi için hazırlanan reklam filmini izledik hepimiz. Hani birileri rahatsız oldu da şikâyet etti ya.  O filmde Millet devleti ile nasıl bir muhabbetle kaynaşıyor. Biz de Bolu’dan o yıldızı, Cumhurbaşkanlığı forsunu ehline-ustaya teslim edelim. Devletle milletin aynı istikamete bakacağı bir sürecin başlaması için herkesin sandık başına giderek oy kullanmasını istiyoruz. Biz eserlerimizle konuşan bir partiyiz. Hiç boş durmadık, hep daha ileriye dedik. Şimdi önümüzde bir fırsat daha var. Bu tarihi fırsatı kaçırmayalım. Eski Türkiye’de vesayetler, karanlık odaklar, halkından korkan ve vatandaşından ürken o devlet zihniyetini gelin tarihe gömelim.”

 

Başkan Yılmaz son olarak vatandaşlara mutlaka oy kullanmaları çağrısında da bulunarak, “Türk milleti olarak bizlerin ithal adaylarla işi yok. Bu millet imitasyon adaya değil, gerçek temsilcisine oy verecek. İleri demokrasi anlayışıyla; her türlü vesayetin karşısında dimdik duran,  sözünün eri, ezenin değil ezilenin yanında, mazlumun dostu bir dünya liderini şimdi Türkiye Cumhuriyetinin en üst makamına Allah’ın izniyle, sizlerin vereceği oylarla seçerek yeni bir dönemi başlatacağız. Vereceğimiz her bir oy boynumuzun borcu, geleceğimizin teminatıdır.  Sandık bizim teminatımızdır, namusumuzdur. Oy kullanmak sadece vatandaşlık görevi değil, geleceğimizin mührüdür. 10 Ağustos Pazar günü tüm Boluluların sandıklara giderek Yeni Türkiye’nin temellerinin daha da sağlamlaştıracağı bir sınavdır. Oyunuzu kullanın, oyunuza sahip çıkın. Bu yeni döneme sizde oyunuzla katkı sağlayın” şeklinde konuştu.

 

Siyasiler, toplantı sonrası hep birlikte Belediye Meydanı’na geçerek Köroğlu heykeli önünde hep birlikte fotoğraf çektirdi, ardından seçim çalışmalarına kaldıkları yerden devam etmek üzere ayrıldılar.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2014, 01:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128