Ak Parti Bolu'da şahlandı

Ak Parti Bolu Merkez İlçe Başkanlığı 5. Olağan Kongresi, Pazar günü Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ın da katılımıyla gerçekleşti. 17 Temmuz Kapalı Spor Salonunda gerçekleşen kongreye partililer yoğun katılım gösterirken, 30 Mart yerel seçimleri öncesi atama usulü ile gelen mevcut İlçe Başkanı Adil Esen seçimle güven tazeledi. Büyük birlik beraberliğe sahne olan kongrenin gündeminde ise, 2015 yılında yapılacak milletvekilliği seçimi oldu. Kongrede partililere hitap eden İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek ve diğer siyasiler, Bolu’da Ak Parti’den tekrar 3 milletvekili çıkarmayı hedeflediklerini söyledi ve zafer yemini etti.

Ak Parti Bolu'da şahlandı
 Ak Parti Bolu Merkez İlçe Başkanlığı 5. Olağan Kongresine Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Milletvekilleri Ali Ercoşkun ile Fehmi Küpçü, İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz,  Merkez İlçe Başkanı Adil Esen, parti üyeleri, sivil toplum örgüt temsilcileri ve çok sayıda basın mensubunun katılımıyla Pazar günü gerçekleşti.

Protokol konuşmaları için kürsüye çıkan konuşmacılar, 2015 yılında yapılacak olan genel seçimler hakkında açıklamalarda bulundu. 30 Mart seçimleri öncesi atamayla gelen Adil Esen, tek liste ile gerçekleşen kongre nedeniyle Ak Parti teşkilatlarında teşekkür ederek başladı.  Esen şunları söyledi: “Zira önümüzde 30 Mart seçimleri ve tarihi 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçimleri vardı. İnsanların hayırlısı “insanlara hayırlı olandır” hadis-i şerifiyle bu yola çıktık ve 30 Mart yerel seçimlerinde bir yerel seçim olmaktan çıkmış ve bir genel seçime bürünmüş, hatta dünyanın seçimi haline gelmişti. 30 Mart genel seçimlerinde sandığın bir tarafında ezilen, sömürülen yok edilen taraf olan halk vardı. Diğer tarafında ise sömüren, yok etmeye çalışan gezi ruhlu bir zihniyet vardı. Zulüm 1453 yılında bir zihniyet vardı. İşte bu bilinçle daha çok çalışmamız gerekmekti ve o bilinçle çalıştık. Elhamdülillah 30 Mart’ta tarihi bir zafer kazandık. Önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçimlerine doğru ilerlerken yine çok önemli bir sürece ülkemiz beraberinde giriyordu. 10 Ağustos tarihi bu ülke için çok önemli bir tarihti. Ve sayısız hizmete imza atmış bir partinin mensupları olarak çok çalışmamız gerekmekteydi. Elhamdülillah 112 köyümüzde ve mahallelerimizde gerçekleştirdiğimiz titiz çalışmayla büyük bir zafere bu millet imza attı. 2015 hedeflerimiz için, 2023 hedefleri için 2053, 2071 hedeflerimiz için hayati önem arz eden bir süreçte hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum.”

YILMAZ: “TÜRKİYE KİMSENİN YIKAMAYACAĞI BİR DEVLET HALİNE GELECEK”

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ise bu devir teslim töreninin önemine değinerek şunları belirtti: “Ak Parti kurulduğu günden bugüne birçok arkadaşımız görev aldı ve bu bayrak yürüyüşünü sürdürdü. Ve bu bayrak yarışı esnasında Bolu’da bugüne kadar seçimlerin tamamını kazanan bir kadro grubu ile karşı karşıya kalmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyorum.  İlk defa Bolu’da teşkilat dışından hiç kimsenin her hangi bir noktaya gelmediği, milletvekili olmadığı, belediye başkanı, il genel meclisi başkanı olmadığı yapının çok değerli mensupları. Önümüzde en önemli dönüm noktalarından birisini yaşıyoruz. 2015 yılında gerçekleşecek seçimlerde başarı şart. Eğer önümüzdeki seçimlerde anayasayı yapabilecek çoğunluğa, o değilse bile vatandaşa götürebilecek çoğunluğa sahip çıkacak bir meclis oluşturabilirsek önümüzde dört yıl seçim yok. O zaman Türkiye’nin en önemli sıçrama dönemlerinden bir tanesini yaşarız. Türkiye o zaman yeni bir anayasa yapacak ve yeni bir istikrar sürecine girecek ve 10 yıl sonra artık Türkiye kimsenin yıkamayacağı bir devlet haline gelecek.”

KÜPÇÜ: “ŞİMDİ YENİLENMENİN VE TAZELENMENİN ZAMANI”

Ak Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü ise kongrenin önemini anlatan konuşmasında şunları aktardı: “Ak Parti millet eksenli siyaset yapıyor. Ak parti farkındalık üzerinden milletiyle beraber bu çileli ve meşakkatli yolu devam ettiriyor. 12 yıl önce bir şeye talip oldu, o mahpus talihinizi değiştirmeye talip oldu. O kadim hikâyenizle barışık, yoksullukla, yolsuzlukla ve yasaklarla mücadele etmeye çalışan bir zihniyeti temsil etmeye çalıştı. Ve elhamdülillah “elhamdülillah diyebileceğiniz” birçok noktada birçok değişim ve dönüşüm yaşadı. Başta Bolu’muz olmak üzere caddeleriyle, sokaklarıyla ilçeleriyle birlikte bir Bolu, bir memleket gördük.  Şimdi bugün ise yenilenmenin ve tazelenmenin zamanı. Birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleştireceğimiz bu kongrelerimizin Bolu’muza, milletimize ve dediğim gibi büyük milletimize büyük ufuklar açan AK Partimize hayırlar getirmesini temenni ediyor, saygılar sunuyorum.”

ERCOŞKUN: “BUNDAN SONRA YAPACAĞIMIZ ÇOK İŞİMİZ VAR”

Ali Ercoşkun ise, “Evet belki o tarihte hiç biriniz bugünlere inanmıyordu ama şuanda gelmiş olduğumuz nokta çok büyük bir misyon yüklemiş durumda. Sizlerin omuzlarında yükselen bu tarihi misyonu sizlerin destekleriniz olmasa hiç birimizin gerçekleştirmesi mümkün değil. Başta Başbakanımız ve Cumhurbaşkanımız olmak üzere sizlerin vermiş olduğunuz desteklerle bu hareket bu noktaya geldi.  On iki sene çok uzun bir zaman değil. Üç bin yıllık medeniyet tarihini değerlendirdiğimiz zaman çokta kısa bir zaman. O nedenle bundan sonra yapacağımız çok işimiz var. Evet, bu koltuklar hiç birimize baki değil. Bugün milletvekili olarak ya da diğer arkadaşlarımız çeşitli kademelerde görev alarak bu davaya katkı ve emek veriyor. Ama bu görevler bittiği zaman gelecekte çocuklarımıza, torunlarımıza anlatacağımız bir şeyler var. O zaman geldiğinde ‘bu Türkiye’nin gelişimine dönüşümüne, kalkınmasına, milletimizin ayağa kalmasına Cumhurbaşkanımız, Başbakanımızın arkasında bizde destek verdik ve bu gurura bizde sahibiz’ diyeceğiz.

5. olağan kongremizde geçmişten bugüne kadar partimizde görev alan birçok arkadaşımızı görüyoruz. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu günde inşallah bu pırıl pırıl, çoğunluğu da genç olan kardeşlerimiz aralarındaki tecrübelilerle birlikte Ak Parti’nin önümüzdeki en ağır dönemlerinden birinde büyük görev üstleneceklerdir. Ben göstermiş oldukları emek ve katkıdan dolayı başkanımıza ve yönetimine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Başarılar diliyorum” dedi.

COŞKUNYÜREK: “3-0 YAPACAĞIZ”

Ak Parti Bolu İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek’te Bolu’dan tekrar 3 milletvekili çıkarmak için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini ifade ederek şunları söyledi:

“Kimsesizlerin kimi olmak, sessizlerin sesi, mazlumların gür sesi olmak için, itibarlı, kalkınmış Türkiye için hep birlikte çıktığımız bu yolda; onurla, gururla, el ele, gönül gönüle birlikte yürümenin güzelliğini yaşıyoruz. Ne kadar şükretsek azdır. Bu yolculukla bize yol arkadaşlığı yapan arkadaşlarımıza, bugüne kadar bize inanan ve destek veren Bolulu hemşerilerimize sonsuz teşekkürlerimizi ediyoruz. Eğer bugün bu ülke yardım alan değil yardım eden, söz dinleyen değil sözü dinlenen bir ülke ise bunda bu davaya inanan hepinizin emeği var. Tatbiki kuşkusuz en büyük emek ve gayret liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’dır. Başta ona teşekkür ediyoruz. Bu ekipte emek veren bakanlarımıza, milletvekillerimize genel kalkınmayı yapan belediye başkanlarımıza, il genel meclisi üyelerimize, belediye meclis üyelerimize sonsuz teşekkürler. Yolumuz daha çok uzun… Bu yola bunu bilerek çıktık. Hepiniz 10 Ağustos’ta milli irade devrimi gerçekleştirdik. Tarihe kayıt düştük tarih yazdık. Bolu’da bu tarihin yazılmasında gayret gösteren teşkilat mensuplarımıza ve en yüksek oyu almak için gayret gösterenlere de teşekkür ediyoruz. Daha büyük hedeflerimiz var. Bu kongreler bu hedefleri gerçekleştirmek için bu kongrelerimiz kaynağımızdır. Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu kongrelerimizi tarif ederken şu ifadeyi kullanıyor: “Kongrelerimiz büyük hedef yolundaki büyük medeniyet yolundaki hedeflere ulaşmanın kaynağıdır” diyor. İşte bizim büyük medeniyet yolundaki vereceğimiz mücadelenin kaynağı kongrelerimizdir. Kongreler yenilenme ve güçlenme demektir. Hedef büyültme demektir. Biz çıtamızı yükselttik inşallah bu kongrede görev alacak arkadaşlarımız gece gündüz çalışacak. 2015 seçimlerinde inşallah yeniden 3-0’ı yapacağız. Sorumluluğumuzun bilincindeyiz.”

METİN: FEDA ÇOK ÖNEMLİDİR

Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metin ise: “Dünyadaki bütün ekonomik krizlere rağmen ayakta duran ve aydınlık geleceğe sağlam olarak taşıyan Sayın Kalkınma Bakanımız burada şahsım adına ve sizin adına hoş geldiniz diyorum. Kongreler heyecandır, coşkudur, disiplindir, yenilenmedir vefadır ben bugün burada bunları görüyorum. Vefa dedim çünkü ben divan başkanımızda arz etti bu partinin kuruluşundan bugüne kadar il kurucu üyesiyim. İl başkanı milletvekili bugünde bakan yardımcısı olarak bulunuyorsam bu vefanın ve sizlerin eseridir. Sağıma soluma ve karşıma bakıyorum, 12 yılı görüyorum. Bu duygu ve düşünceler bu heyecana vesile olan başta değerli merkez ilçe başkanı ve yönetimine teşekkür ediyorum” dedi. 

Kongrenin onur konuğu olan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ise “AK Parti ise milletten aldığı emanete hiçbir zaman ihanet etmedi” dedi. Coşkulu partili gruba seslenen Bakan Yılmaz, Ak Partinin hangi şartlarda ve anlayışla kurulduğunun unutulmaması gerektiğini söyledi.  “AK Parti istisnai başarılar ağlamış bir partidir" diyen Yılmaz, “Kuruluşundan daha 1.5 yıl geçmeden tek başına iktidar olabilmiş, dünyada başka bir parti var mıdır bilmiyorum. Bu çok istisnai bir durumdur. AK Parti bunu başaran bir partidir. İktidara gelmek kolay iktidarda kalmak zordur. İktidar yıpratıcı bir süreçtir 12 yıl boyunca hem iktidarda kalmayı başarmış hem de girdiği her seçimden oyunu yükselterek çıkan bir partiden söz ediyoruz. Dünyada eşine az rastlanır bir başarıdır" diye konuştu.

BAKAN YILMAZ “AK PARTİ İSE MİLLETTEN ALDIĞI EMANETE HİÇBİR ZAMAN İHANET ETMEDİ”

Yılmaz, geçmişte birçok siyasi parti çıktığını, bunlardan önemli bir kısmının milletten sadece milletten aldığı yetkiyi ve emaneti Ankara’ya gidince unuttuğunu belirterek, “Başka çevrelerin kontrolüne girdi ve onların talep ve beklentileri doğrultusunda politikalar üretti. AK Parti ise milletten aldığı emanete hiçbir zaman ihanet etmedi. Bolu'da ne diyor da Ankara’da aynısını söyledi. Başarımızın temelinde bu vardı. Hep beklediler bir yerde ayağımız tökezlesin bu parti zayıflasın ve yeniden o eski odaklar ülkeyi yönetsin diye çok beklediler. AK Parti’nin sonu ANAP gibi olacak diyenler oldu. DYP gibi olacak diyenler oldu. Çok şükür bütün bu söylenenler boşa çıktı. Bırakın ANAP ve DYP’nin sonunu AK Parti geçmişini çok daha ileri noktalara taşıyarak bu günlere geldi" şeklinde konuştu.

"AK Parti milleti değerlerine dayanan bir parti olmasaydı, politikalarında milletin taleplerini ve beklentilerini esas alan bir parti olmasaydı bugünlere gelemezdi" diyen Yılmaz, "Şimdi daha ilerilere inşallah hep birlikte yürüyeceğiz. AK Parti, milletin değerlerine sahip bir parti olduğu gibi aynı zamanda da çok planlı ve programlı bir parti oldu. Rastgele hareket eden bir parti olmadı" diye kaydetti. Yılmaz, Ak Parti'nin kurulduğu ilk günden itibaren ilkelerle ve değerlerle hareket eden bir parti olduğunu ifade ederek, seçimlerde halka boş vaatlerde bulunmadıklarını, neyi yapabileceklerse onu söylediklerini belirtti. "Yapamayacağımız işlerde de halkımıza söz vermedik" diyen Yılmaz, şöyle konuştu: "Böylece güveni inşa ettik. Güven boş yere oluşmaz. İşte güven böyle oluşur. Verdiğiniz sözü tutarsanız, tutamayacağınız sözü vermezseniz güven oluşur. Halkımız da bize ve siyasete güven duydu. Geçmişte siyaset kurumunun ne kadar itibar sahibi olduğunu hep birlikte biliyoruz. AK Parti döneminde siyasete itibar ve güven geldi” diye konuştu.


Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2014, 12:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128