AK PARTİ İL BAŞKANI NURETTİN DOĞANAY: “TANJU ÖZCAN’I EDEPLİ OLMAYA DAVET EDİYORUM”

AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, CHP Lideri Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunulmasını “yalakalık” olarak değerlendiren CHP Milletvekili Tanju Özcan’a tepki gösterdi. Doğanay, kendi il başkanına ağza alınmayacak sözler sarf eden Özcan’ın, başkalarına saygı göstermesininve edepli olmasınınbeklenemeyeceğini kaydederek, “Tanju Özcan halkın oyları ile Reis-i Cumhur seçilen Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve ona sahip çıkan insanlara hakaret etmeyi kendisine yakıştırıyor olabilir, ancak bizler onun seviyesine inmeyeceğiz. Çünkü Bolu’da CHP’ye oy veren yaklaşık 40 bin kişiye saygımız var” dedi.

AK PARTİ İL BAŞKANI NURETTİN DOĞANAY: “TANJU ÖZCAN’I EDEPLİ OLMAYA DAVET EDİYORUM”

Kurultay’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik sarf ettiği “diktatör bozuntusu”sözleri ile kamuoyunun tepkisini çeken Kılıçdaroğlu’na suç duyuruları artarak devam ederken, CHP Milletvekili Tanju Özcan’ın suç duyurularını yalakalık olarak değerlendirmesi AK Parti cephesinden büyük tepki gördü.  Özcan’ın talihsiz açıklamalarına jet hızıyla cevap veren İl Başkanı Nurettin Doğanay, halkın yüzde 52’sinin oyları ile seçilerek Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret eden CHP’nin millet iradesini hiçe saydığını kaydetti. 

“SİYASET AHLAK VE EDEPLİ OLMA SANATIDIR”

Anayasal haklarını kullandıklarını belirten Doğanay,  “Bizler Sayın Cumhurbaşkanımıza hakaretler yağdıran o zat’a karşı anayasa ve yasalarla düzenlenerek güvence altına alınan şikâyet hakkımızı kullandık. Ancak bu durum CHP’nin yereldeki cazgırını rahatsız etti. Kendi il başkanına ve teşkilatlarına ağza alınmayacak sözler sarf eden birisinin başkalarına saygı göstermesi, edepli olması zaten beklenemez.  Siyaset ahlak ve edepli olma sanatıdır. CHP Genel Başkan Yardımcısı Hamzaçebi’nin ‘siyaset dürüstlük ister, edepli olmak’ ister’şeklindeki sözleri zaten Tanju Özcan’ınnasıl bir siyaset güttüğünün en büyük ispatıdır” dedi.

“BİZLER ONUN SEVİYESİNE İNMEYECEĞİZ”

Doğanay, açıklamalarının devamında, CHP’ye oy vermiş 40 bin kişiye saygılarından dolayı Özcan’ın seviyesine inmeyeceklerini belirterek, “Tanju Özcan halkın oyları ile Reis-i Cumhur seçilen Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve ona sahip çıkan insanlara hakaret etmeyi kendisine yakıştırıyor olabilir, ancak bizler onun seviyesine inmeyeceğiz. Çünkü Bolu’da CHP’ye oy veren yaklaşık 40 bin kişiye saygımız var. Bizim siyaset anlayışımızın tek temel limanı ahlaktır. CHP Milletvekili Tanju Özcan’ı da bu bilinçle hareket etmeye, edepli olmaya ve karnından konuşmamaya davet ediyor, seviyeden yoksun ucuz siyaset anlayışını da kamuoyunun ve CHP seçmenin takdirine bırakıyoruz” diye konuştu. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2016, 19:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Dilaver
Dilaver - 5 yıl Önce

i̇l başganı sizin 40000 kişiye sözde saygınız ancak uygulamada hatanız var. kimse gerçekleri söylemeyecek mi bu memlekette.

SIRADAKİ HABER

banner128