AK Parti İl Sosyal Politikalar Başkanı Hasan Kanca:“Engellilerin yaşamlarını kolaylaştırmak insani bir görevdir”

AK Parti Bolu İl Sosyal Politikalar Başkanı Hasan Kanca, 7-14 Ocak Beyaz Baston “Görme Engelliler Haftası” nedeniyle bir mesaj yayımladı. Kanca; “Engellilerin sorunlarına ortak olmak insani bir görevdir” dedi.

AK Parti İl Sosyal Politikalar Başkanı Hasan Kanca:“Engellilerin yaşamlarını kolaylaştırmak insani bir görevdir”

AK Parti Bolu İl Sosyal Politikalar Başkanı Hasan Kanca, 7-14 Ocak Beyaz Baston “Görme Engelliler Haftası” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.  Kanca, yazılı olarak yayımladığı mesajında, toplumdaki herkesin birer engelli adayı olduğunu kaydetti. Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre dünyada 45 milyon, Türkiye’de ise 77 bin görme engelli insanın bulunduğunu belirten Kanca, “Özürlü olmak hiç kimsenin kendi tercihiyle seçtiği bir durum değildir. Bugün böyle bir sağlık problemi olmayan kişinin, yarın çeşitli nedenlerle özürlü olmama garantisi yoktur” ifadelerini kullandı.

“MUTLU BİR TOPLUM, MUTLU BİREYLERLE OLUŞUR”

Sosyal Politikalardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Hasan Kanca, ‘engelli bireylerin yaşamlarını kolaylaştırmak insana verilen değerin en önemli göstergesi’ olduğunu vurguladığı mesajının devamında şu ifadelere yer verdi: “Görme engelli vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştırmak, problemlerini çözmek, onlara sahip çıkarak sorunlarına ortak olmak insani bir görevdir. Kuşkusuz bu vatandaşlarımızın çektikleri sıkıntıları duygusal olarak paylaşmak onları anlamak bakımından gerekli, ancak sorunlarını çözmek için yeterli değildir. 13 buçuk yıllık AK Parti iktidarı dönemimizde engelli vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştırmak adına birçok önemli reformlar hayata geçti. Gelecekte de bu reformlara yenilerini ekleyerek onları daha fazla mutlu edeceğiz. Unutmayalım ki mutlu bir toplum, mutlu bireylerle oluşur. Bu duygu ve düşüncelerle tüm engelli vatandaşlarımıza sağlık, mutluluk ve huzur diler, saygılar sunarım” dedi. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2016, 16:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128