AK Parti kongresi gelecek yıl yapılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan video konferans ile aynı anda katıldığı 4 İl kongresinde ortak açıklama yaptı. Erdoğan açıklamasında, "Salgın tedbirleri nedeniyle kongrelerimizi erteliyoruz" dedi.

AK Parti kongresi gelecek yıl yapılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, videokonferans yöntemiyle AK Parti 7. Olağan Kütahya, Afyon, Batman ve Siirt İl Kongrelerine katıldı. Erdoğan, "Ülkemizde pek çok faaliyete sınırlama getirildi. Siyasi parti kongreleri için ise herhangi bir engel bulunmuyor. Buna rağmen salgınla mücadeleye destek vermek için önümüzdeki haftadan itibaren kongreleri erteliyoruz" ifadelerini kullandı.

Kongrelerimizi erteliyoruz;

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemizde pek çok faaliyete sınırlama getirildi. Siyasi parti kongreleri için ise herhangi bir engel bulunmuyor. Buna rağmen salgınla mücadeleye destek vermek için önümüzdeki haftadan itibaren kongreleri erteliyoruz. Okulundan ayrı kalan öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin, 65 yaş üstü vatandaşlarımızın neler hissettiğini biliyoruz. İnşallah vatandaşlarımızın tedbirlere uymasıyla bugünleri geride bırakacağız. Milletimizin desteği ile bu yeni dalgayı da kırdığında aydınlık bir gelecek başlayacak. İşi azalan ve tamamen duran esnafımızın, sanatkarımızın, işletmelerimizin buralarda çalışan insanlarımızın aynı şekilde buralardan hizmet alan vatandaşlarımızın sıkıntılarını gayet iyi biliyoruz. Okulundan ayrı kalan öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin, 20 yaş altı ve 65 yaş üstü insanlarımızın neler hissettiğini anlıyoruz. Adeta bağrımıza taş basarak bu yöntemlere başvurmak mecburiyetinde kalıyoruz" dedi.

Açıklama kapsamında henüz yapılmayan tüm il kongreleri de yılbaşına kadar ertelenmiş oldu. Aralık ayı içerisinde yapılması beklenen Ak Parti Bolu İl Kongresi tarihide Ocak ayında tekrar değerlendirilmek üzere ileri bir tarihe ertelendi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128