AK Parti Merkez İlçe Başkanı Adil Esen: MAHKEMENİN VERDİĞİ PANKART KARARI SİYASİDİR“

Recep Tayyip Erdoğan'a destek olmak amacıyla asılan pankart nedeniyle 5 ay hapis cezası verilen AK Parti Bolu Merkez İlçe Başkanı Adil Esen, kararı değerlendirdi. Esen, 5 yıl süreyle ertelenen ceza için "Kararın hukuki değil, "siyasi" bir karar olduğunu düşünmekteyiz" dedi.

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Adil Esen:  MAHKEMENİN VERDİĞİ PANKART KARARI SİYASİDİR“
 HABER MERKEZİ

Bolu'da, 17 ve 25 Aralık'taki operasyonların ardından Recep Tayyip Erdoğan'a destek olmak amacıyla asılan pankart nedeniyle AK Parti Bolu eski İl Başkanı Ömer Sayın ve AK Parti Bolu Merkez İlçe Başkanı Adil Esen'e 'seçim yasaklarına uymamak' suçundan 5 ay hapis cezası verildi. Hapis cezaları 5 yıl süreyle ertelendi.

Karar sonrası açıklamalarda bulunan Merkez İlçe Başkanı Adil Esen, şunları söyledi: "30 Mart 2014 yerel seçim sürecine girdiğimiz esnada ülkemiz üzerinde çok çeşitli ihanet tezgahları kurulmaya başlandı. Tek bir amaçları vardı o da; büyüyen gelişen Türkiye'nin önüne "set" çekmek. Sandıkta bileğini bükemedikleri Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı masa başında yenmekti! Çünkü Kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız onlara göre çok ileriye gitmişti. Öyle ki ülkemiz son 12 yılda dünyada artık her meselede sözü olup o sözleri dinlenen bir ülke haline gelmişti. İşte bu durumdan rahatsız olan iç ve dış mihraklar harekete geçirildi ve önce ağaç bahane edilerek Gezi Parkı Eylemleri devreye sokuldu. O eylemlerde her yer acımasızca yağmalandı,yıkıldı,yakıldı.İnsanlarımızın yaralanmalarına ve ölmelerine sebep olundu..O eylemlerde bu milletin mukaddesatına el uzatıldı.Bu aziz milletin geleceğine el uzatıldı.Orada ne kadar terör örgütü varsa sahne aldı. Bunların bez parçaları ve çaputları her yere asıldı. Böyle bir ortama da Halk için var olduğunu iddia eden bazı siyasi partilerde söylemleriyle, katılımlarıyla ve lojistik olarak da bir sürü destek verdi. Burada bu darbe girişimi halkın iradesini ve duruşunu kararlı bir şekilde ortaya koymasıyla gerçekleşmeyince ihanet zincirinin diğer halkası olan 17-25 Aralık darbe girişimleri için düğmeye basıldı. İşte bu girişimler bu ülkeye, bu aziz millete yapılan ihanetlerin en açık fotoğraflarıydı. İMF’ye olan borçların sıfırlandığı, faizlerin-işsizlik oranlarının dip yaptığı, borsanın tarihinde ilk kez 90 binin üzerine çıktığı, Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırım kararlarının alındığı üçüncü Köprü, üçüncü Havaalanı, Hidroelektrik santraller, Marmaray, otoyollar, tüneller, hızlı trenler, hastaneler, okullar, üniversiteler ve daha sayısız birçok yatırıma karar verildiği bir dönemde ülkemize bu darbe girişimleriyle 200 milyar doların üzerinde zarar verildi. İşte bu ortamda milletin iradesine, ülkemizin geleceğine sahip çıkmak için o pankartı asma kararı aldık.

"DİĞER SİYASİLER GİBİ HALKI ÇATIŞMANIN KUCAĞINA İTMEDİK"

Bu pankartla tarihin yeniden yazılmasına tahammülü olmayan gezici ruhlu vatan hainlerine karşı Bolu'nun Başbakanımızın arkasında olduğunu ifade etmek istedik. Bu pankartı oraya asarken birileri gibi ülkenin geleceğini yakıp yıkmadık. Bolu'muzda ve diğer illerde diğer siyasilerin yaptığı gibi kitle iletişim araçları ile halkı tahrik etmedik; çatışmanın ve anarşinin kucağına itmedik! Bu pankartı asarken asla bir yerel seçim kaygısı taşıyarak veya yerel seçimleri etkileme amaçlı da asmadık. Yaklaşan yerel seçimlerde de halkımızın yanımızda olacağını seçimleri de ezici bir üstünlükle kazanacağımızı biliyorduk. Neticede ülkenin tüm kazanımlarından rahatsız olan güruh tarafından bu pankart vesilesiyle mahkemeye verildik ve dava edildik. Birkaç gün önce verilen kararla da 'seçim yasaklarına uymamak' suçundan dolayı 5 ay hapis cezasıyla hükmün ertelenmesine karar verildi. Bizler, kararın hukuki değil, "siyasi" bir karar olduğunu düşünmekteyiz. Kurucu genel başkanımız bir şiir okudu ve ceza aldı. Bizler ise bir şiir yazdık ve duvara astık ceza aldık. Bundan dolayı bizler ancak onur duyarız, gurur duyarız. Bizler milletin vicdanında çoktan beraat etmişken bu ayak oyunlarını oynayanlar ise aziz milletimizin vicdanında ömür boyu mahkum olacaklardır."

MEDYA ÜZERİNDEN ALGI OPERASYONU YAPILIYOR

Açıklamasının devamında son günlerde partisine yönelik bir algı operasyonu yapıldığını iddia eden Adil Esen, açıklamasında "Yerel medya üzerinden son günlerde partimize karşı bir algı operasyonu geliştirilmeye çalışılmaktadır. Bilinmesini isterim ki bizlere "siyasi ahlak dersi vermeye kalkışanlara" bu güne kadar en güzel cevabı milletimiz vermiştir ve vermeye de devam edecektir. Siyasi ahlak öyle kuru sözlerle değil; halka en güzel hizmeti götürmekle olur. Milletimizin yarınları için çalışmakla, geleceği için hedef tayin etmekle, ortaya vizyon koymakla olur. En önemlisi de elbette öncelikle millet iradesini ve milleti merkeze koymakla olur. Milletimizin müreffeh yarınları için siyaset yaptığını savunanların, millet iradesini ve milletimizi terazinin bir kefesine, devlet sistemimiz içersinde yer alan başka unsurları da diğer kefesine koyarak bu iradeyi ölçmeye tartmaya kalkışması düşünülebilecek tasavvur edilebilecek ve kabul edilebilecek bir şey değildir. Bizim 2002'den bu yana tüm teşkilatlarımızla beraber siyaset anlayışımız, millet merkezli bir anlayıştır. Milleti özne yapan bir anlayıştır. Çok şükür bu anlayışın karşılığını da sandıkta halkımızdan alıyoruz. Halkımızın gözünde ve gönlünde yer bulamayan boş sözler ve şovlar bizlerin ve de halkımızın nezdinde hiç bir değeri yoktur. Bundan sonra da olmayacaktır" ifadelerine yer verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2015, 17:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128