Ak Parti STK Temsilcileri ile bir araya geldi

AK Parti Bolu İl Başkanlığı Kadın Kolları Kongresine katılmak İçin Bolu’ya gelen AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili ve TBMM Grup Başkan Vekili Mahir Ünal, Sivil Toplum Örgütlerinin temsilcileri ile bir araya gelerek görüşlerini dinledi.

Ak Parti STK Temsilcileri ile bir araya geldi
Soylu Otelin Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantının açılış konulmasını yapan AK Parti Bolu İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, AK Parti’nin kurulduğu günden bu yana toplumun önünde bulunan sivil toplum örgütlerinin görüşlerine çok önem verdiklerini söyledi. Her fırsatta STK temsilcileri ile bir araya gelerek görüş alış verişinde bulunduklarını anlatan Coşkunyürek, toplumu temsil eden bu örgütlerin görüşlerinin, düşüncelerinin ve fikirlerinin kendileri açısından önemine değinerek, bu görüşler sayesinde AK Parti’nin 12 yıldır millete hizmet edebildiğini kaydetti.

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili ve TBMM Grup Başkan Vekili Mahir Ünal ise, STK’ların talepleri, kamusal alan dışında kalarak kurdukları ilişkinin kendileri açısından çok önemli olduğunu ifade ederek, “Her birinizin temsil ettiği ve bulunduğu yerde sivil toplumun nasıl , hangi toplumsal karakterle ve hangi toplumsal tekliflerle harekete geçeceği bizim için çok kıymetli. Bu toplantıda ben birkaç hususu ifade ettikten sonra daha çok sizlerin düşüncelerini dinlemek istiyorum. Sizin talep ve tekliflerinizi almak ve bunları milli iradenin tecelli ettiği TBMM’ye taşımak ve orada sizin taleplerinizi ve ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde yasama faaliyetin sürdürmek bizim asli görevimiz” dedi.

AK Parti milletvekillerinin ve örgüt yöneticilerinin STK’larla sık sık bir araya geldiğini anımsatan Ünal “Gördüğünüz eksiklikleri, yanlışları, toplumsal teklif ve talepleriniz de temsil ettiğiniz sivil toplum örgütlerinin ihtiyaçlarını bize bildirmeniz için de sizlerle sık sık bir araya geliyoruz. Gittiğimiz her ilde öncelikle STK’larla bir araya geliyoruz. Onların sıkıntılarını dinliyoruz. Çünkü bizim varlığımızın anlamı temsil ettiğimiz milletin ihtiyaçları ve hizmeti kadardır.  O yüzden bizim bunu seçimden seçime değil. Sürekli olarak devam ettiriyor olmamız önemli” ifadesini kullandı.

“Biz 12 yıldır söylediğimizi yapmışız, yapamayacağımız şeyleri de söylememişiz” diyen Ünal, şöyle konuştu:  “Bizim seçim beyannamelerimize bakılırsa orada vaat ettiğimiz ne varsa hepsini fazlasıyla gerçekleştirmişiz. Planlamışız, programlamışız ve yapmışız. Kurucu genel başkanımızın o zaman bize öğrettiği bir şey vardı. Bize demişti ki daha ilk yola çıkarken. ‘Biz Müslümanız. Biz ne aldanan ne aldatan oluruz. Bu milletle gönül bağımız birlikteliğimiz ahlakımız devam ettiği sürece. Bu millet irfan ve feraset sahibidir bize sahip çıkar. Ama ne zaman ki bu millete verdiğimiz sözleri yerine getirmezsek siyasetin tek mantığının ahlak olduğunu unutursak bu millet de bize diğerlerine yaptığını yapar’ demişti. Biz bunları hiç unutmadık. O yüzden sizlerle bir araya geldiğimiz zaman gözlerinizin içine bakarak konuşabiliyoruz. O yüzden 12 yıldan beri siyaseti hesap verebilir, şeffaf ve milletin hizmetin hizmetkarı haline getirdik.”

Ünal, bundan sonra da bunu ülkenin geleceği olan çocuklar için devam ettireceklerini belirterek, “Türkiye’nin 2023 hedeflerini yerine getirilmesi gerekiyor. Türkiye’nin 2053 hedeflerini gerçekleştirmesi 2023 hedeflerini gerçekleştirmesine bağlı. Türkiye’nin 2071 hedeflerini gerçekleştirmesi 2053 hedeflerini gerçekleştirmesine bağlı. Eskiden biz Almanya’ya Amerika’ya özenirdik. ‘Adamlar 50 yıllık planlama yapıyor’ derdik. Şimdi hamdolsun bunları biz de yapıyoruz. Daha da iyisini yapacağız” dedi.

Ak Parti Grup Başkan Vekili Mahir Ünal, konuşmasının ardından salonda bulunan sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin soru ve görüşleri dinledi. Kendisine iletilen konuları tek tek not alan Ünal, yöneltilen soruları yanıtladıktan sonra toplantının yapıldığı otelden ayrıldı. HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2015, 09:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
kamil
kamil - 6 yıl Önce

işte halkın partisi, halk ile iç içe.akp, böyle çalışarak halkın gönlünü kazanıyor.

SIRADAKİ HABER

banner128