AK PARTİ’DE 4.DÖNEM 9. İL DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISI YAPILDI

Ak Parti Bolu İl Başkanlığı 4. Dönem 9. İl Danışma Meclisi Toplantısı, Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı’nın katılımıyla Pazar günü gerçekleşti. Toplantıda konuşan Bakan Avcı, Türkiye’nin son 13 yıldır sessiz bir devrim yaşadığını söyleyerek “Bunu birçok alandaki tezahürlerini görüyoruz. Bu sessiz devrimin en büyük yansımalarından biri de eğitim alanında yaşanıyor. Türkiye, genç bir nüfusa sahip. Bizim eğitim-öğretim alanında yaşadığımız sıkıntıları gençlerimiz bilmez” dedi.

 AK PARTİ’DE 4.DÖNEM 9. İL DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISI YAPILDI

Necip Fazıl Kültür Merkezi’nde, saat 10.00’da başlayan toplantıya;  Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, TBMM Divan Katip Üyesi ve Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Yüceer, Kadın Kolları İl Başkanı Arzu Aydın, Gençlik Kolları İl Başkanı Taha Furkan Sönmezel, 21’nci Dönem Bolu Milletvekili Mehmet Güner ve çok sayıda il ve ilçe teşkilatlarından partili katıldı. Hac görevini yerine getirmek üzere mukaddes topraklara giden Milletvekili Ali Ercoşkun ise toplantıda yer almadı.

 

Divan heyetinin seçilmesi, saygı duruşu ve istiklal marşının ardından açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıkan İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, il danışma meclisi toplantısında ilk kez ev sahipliği yaptı.

 

“EL ELE GÖNÜL GÖNÜLE YÜRÜMENİN ONURUNU GURURUNU BİRLİKTE YAŞIYORUZ”

İl Başkanı sıfatıyla salondakileri selamlayan Coşkunyürek, Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı ile salonu tamamıyla dolduran partililere yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi;  İnsanımızı yüceltmek, devletimizi güçlendirmek, ülkemizi kalkındırmak, yeni ufuklara, güzel yarınlara ulaştırmak sevgi, kardeşlik ve dostluk duygularını artırmak birlik ve beraberliği kuvvetlendirmek daha çok demokrasi ve kalkınma gerçekleştirmek milletin sofrasındaki ekmeği büyütmek ülkemizi layık olduğu yere taşımak kimsesizlerin kimi, sessiz yığınların sesi olmak için çıktığımız bu kutsal yolda hedeflerimize hep birlikte ulaşarak hep birlikte el ele gönül gönüle yürümenin onurunu gururunu birlikte yaşıyoruz. Bu kutsal yolda bize inanan bize destek veren milletimize teşekkürlerimizi sunuyorum.

 

“BU BAŞARININ GERÇEK MİMARI, KURUCU GENEL BAŞKANIMIZ BAŞBAKANIMIZ VE CUMHURBAŞKANIMIZ LİDERİMİZ RECEP TAYİP ERDOĞAN’A SONSUZ ŞÜKRANLARIMIZI SUNUYORUZ”

AK Partimiz kurulduğundan bugüne bize inanan, dualar eden milletimize mahcup olmadık. Başkalarının hayal bile edemediklerini AK Parti kadroları gerçekleştirdi. Ülkemizi hayatın her alanında kalkındırarak dünyada ekonomik ve sosyal alanda 26’ıncı sıradan 17’inci sıraya taşıdık ve bu ülkeyi yardım alan değil yardım eden, söz dinleyen değil sözü dinlenen bir ülke yaptık. Emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu başarının gerçek mimarı, kurucu genel başkanımız başbakanımız ve cumhurbaşkanımız liderimiz Recep Tayip Erdoğan’a sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. Daha yolun başındayız daha büyük hedeflerimiz var. Ortaya koyduğumuz bu hedefleri gerçekleştirmek için daha çok çalışacağız. Aşkımızı, heyecanımızı, sevdamızı yitirmeden daha çok çalışacağız ve bu ülkeyi hak ettiği yere getireceğiz. Bolu AK Parti kurulduğu günden beri liderimize ve partimize sahip çıktı. Her seçimde oyunu artırarak desteğini esirgemedi inşallah bu destek artarak devam edecek. Ülkemiz büyük bir değişim yaşadı Bolu’da bu değişimden nasibini aldı. Son on yılda Bolumuzda 6 katrilyonluk yatırım gerçekleştirildi. Bu küçümsenecek bir rakam değil.”

 

ESKİ İL BAŞKANI SAYIN’A PLAKET VERİLDİ

İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek konuşmasını tamamladıktan sonra, sahneden inmeyerek eski il başkanı Ömer Sayın’ı sahneye davet etti. 2010-2014 yılları arasında il başkanlığı yapan Sayın’ın, Ak Parti’ye büyük katkı ve emek verdiğini söyleyen İl Başkanı Coşkunyürek,  2 Haziran 2014 tarihi itibariyle başkanlık görevini kendisine bırakan Ömer Sayın’a katkılarından dolayı bir teşekkür plaketi takdim etti.

Gerçekleştirilen plaket takdimi sonrası eski İl Başkanı Ömer Sayın’da kısa bir konuşma yaparak, İl Başkanı Coşkunyürek ile salondaki teşkilatlarına teşekkür etti.

 

“YASADAN ALDIĞIMIZ YETKİ VE SORUMLULUKLA HEP BİRLİKTE UYUM VE İSTİŞARE İÇİNDE BOLU’DAKİ HİZMETLERİMİZİ SÜRDÜRÜYORUZ”

Eski İl Başkanı Ömer Sayın’ın ardından konuşan İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Yüceer ise, konuşmasında İl Özel İdaresi’nce yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Yüceeer, “Bizler Bolu İl Genel Meclisi üyeleri olarak 5302 sayılı yasadan aldığımız yetki ve sorumlulukla hep birlikte uyum ve istişare içinde Bolu’daki hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Bolu Özel İdaresinin 9 milyon 774 bin TL’lik yatırım bütçesi ile Bolu’nun her alanına hizmet ediyoruz. Aynı şekilde 2014 yılının 5 milyon 967 bin TL’lik KÖYDES bütçesini de köylerimize yönelik hizmetlerde kullanmaya devam ediyoruz. 2014 yılı yol programımız çerçevesinde 250 km stabilize, 50 km. sıcak asfalt programımızın % 90’ınını tamamladık. Emeği geçen başta milletvekillerimize ve il başkanımıza teşekkür ediyorum. Çalışmalarımızda belediye imkanlarını özel idaremiz imkanlarına sunan Belediye Başkanımız ve ekibine de teşekkür ediyorum.” diye konuştu

 

“KÖROĞLU FESTİVALİ İLE TÜRK DÜNYASINI DA TANIMAYA VE TANITMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Yüceer’in ardından kürsüye çıkan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu’nun doğal güzelliklerinden bahsederek “Yetkililerle uyumlu bir çalışma yapabilirsek nasıl ülkemiz dünyada söz sahibi olacaksa Bolu da dünyada marka bir kent olacaktır. Hedefimiz Türkiye’de değil; dünyada ilklere oynamak. Çok büyük bir medeniyetiz ve bu medeniyette çok fazla kahramanlarımız var. Bu kahramanlarımızı bizim öğrenmemiz lazım. Daha sonra da Türk dünyasıyla kucaklaşmamız ve dünyaya tanıtmamız lazım. Köroğlu Festivali ile Türk dünyasını da tanımaya ve tanıtmaya çalışıyoruz. Bu konuda bizi destek vermek için Bolu’ya gelen Sayın Bakanımız Nabi Avcı’ya çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

“KÖROĞLU OLMAK IMF’YE BORCU OLMAMAK, KÖROĞLU OLMAK BÜYÜK PROJELERE İMZA ATIYOR OLMAK DEMEKTİR”

Ak Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü ise yaptığı konuşmada “Ak Parti millet merkezli bir yol hikayesi. Bu hafta ikincini düzenlediğimiz Köroğlu Festivali’ndeki gibi Adriyatik’e, Afrika’ya kadar uzanan yol hikayesinde 150’ye yakın devlet kılan bir ecdadın evlatlarıyız. Ak Parti’yi güçlü kılan şeylerden biri de bu. Köroğlu yaşadığı dönemde haksızlığa zulme karşı gelmiş bir kahraman. Ama aslında Köroğlu modern çağda, Ak Parti gibi millete hakem koymaya çalışan bir anlayışın temsilcisi. Köroğlu olmak IMF’ye borcu olmamak, Köroğlu olmak büyük projelere imza atıyor olmak demektir” ifadelerini kullandı.

 

“BU SESSİZ DEVRİMİN EN BÜYÜK YANSIMALARINDAN BİRİ DE EĞİTİM ALANINDA YAŞANIYOR”

Son konuşmayı yapan Milli Eğitim Prof. Dr. Bakanı Nabi Avcı, Türkiye’nin son 13 yıldır sessiz bir devrim yaşadığını söyleyerek “Bunu birçok alandaki tezahürlerini görüyoruz. Bu sessiz devrimin en büyük yansımalarından biri de eğitim alanında yaşanıyor. Türkiye, genç bir nüfusa sahip. Bizim eğitim-öğretim alanında yaşadığımız sıkıntıları gençlerimiz bilmez. Bundan 15 yıl önce okullar, herkesin okulu değildi. Her T.C. vatandaşı göğsünü gere gere okula gidemiyordu. 12 yıl içerisinde bu çağdışı uygulamalar son buldu. Velilerimiz her der yılı açılışında kırtasiyeden kırtasiyeye gidip kitap ararlardı. Ama artık bu koşturma yok, artık çocuklarımız ders yılı açılışında kitaplarını sıralarını üzerinde hazır buluyorlar. Bundan önce üniversiteye girişlerde öğrenciler ikiye ayrılıyorlardı. Aldığı puanı düşük kat sayıyla çarpılanlar, bir de yüksek kat sayıyla çarpılanlar. Senin aldığın puan 100 ama biz onu 80’e indirdik diyorlardı. Pek çok başarılı öğrencimiz, hak ettikleri üniversitelerde okuyamıyordu. O günler geride kaldı, daha da ileri gideceğiz bu konuda” dedi

 

“OKUL ÖNCESİ EĞİTİMDEN GEÇEN ÖĞRENCİLERİN BÜYÜK EĞİTİM HAYATINDA BAŞARILARINI GÖRÜYORUZ”

Okul öncesi ve mesleki ve teknik eğitimde de köklü yenilikler yapıldığını söyleyen Bakan Avcı, “Bunun somut sonuçlarını da göreceğiz. Okul öncesi eğitimden geçen öğrencilerin büyük eğitim hayatında başarılarını görüyoruz. O nedenle bütün çocuklarımızın okul öncesi eğitimden yararlanmaları için bir değişiklik yaptık ve olabildiğince bütün çocuklarımızın bu eğitimi almalarını sağlıyoruz. Mesleki eğitim için de organize sanayi bölgelerinde başlattığımız pilot bölgelerde mesleki ve teknik liselerde sonuçlar çok olumlu. Sektörle iç içe eğitim gören çocuklarımız, istihdam garantili bu okullardan mezun olduğunda önlerinde geniş bir geleceğin olduğunu görüyorlar. Bolu her iki alanda da çok sevindirici göstergelere sahip. Aslında genel olarak Türkiye ortalamalarının üzerinde olduğunu görüyoruz. Bolu bunu hak ediyor. Eksiklerimiz de var. Başlayan projeler var, başlayacak projeler var. Milletvekillerimizin de ısrarlı takibiyle bunları başarıya ulaştıracağız” şeklinde konuştu.

 

“KÖROĞLU FESTİVALİ BOLU’YA ÇOK YAKIŞTI”

Bakan Avcı, ardından Bolu için yapılacak kültürel bir girişimden bahsederek “Bu yıl ikincisi düzenlenen Köroğlu Festivali, Bolu’ya çok yakıştı. 2013’te Türk Dünyası Kültür Başkenti Eskişehir idi. Biz onu Kazakistan Astana’dan devralmıştık. 2014’te Tataristan’ın başkenti Kazan’a devrettik. Bu unvan, Türk dünyası şehirleri arasında dolaşacak ve sıra tekrar Türkiye’ye gelecek. Sıra bize geldiğinde Bolu’yu bu unvan için aday olarak gösteriyorum. Köroğlu’nun şehri Bolu’da sizlerle olmaktan çok mutluyum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2014, 20:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128