Ak Partide “Deligöz” çatlağı

AK Parti Bolu Gençlik Kolları Başkanı Ömer Faruk Deligöz 42 arkadaşıyla beraber gençlik kolu başkanlığından istifa ettiğini söyledi. Deligöz; “Eğer Bolu Ak Partili görevlileri bu hallerine devam ederlerse,...

Ak Partide “Deligöz” çatlağı

AK Parti Bolu Gençlik Kolları Başkanı Ömer Faruk Deligöz 42 arkadaşıyla beraber gençlik kolu başkanlığından istifa ettiğini söyledi. Deligöz; “Eğer Bolu Ak Partili görevlileri bu hallerine devam ederlerse, partimiz bir milletvekili daha kaybedecek, hatta Belediyeyi de tekrar CHP ye teslim edecektir.” Dedi.

 

 

AK Parti Bolu Gençlik Kolları Başkanı Ömer Faruk Deligöz, kendisiyle birlikte 42 arkadaşının da görevlerinden istifa ettiklerini, istifa dilekçelerini de Genel Merkeze sunduklarını belirtti.25 Aralık 2011 tarihinde yapılan Genel Kurulda Ak Parti Bolu İli Gençlik Kolları Başkanı seçildiğini söyleyen Deligöz; “Gençlik kolu başkanlığı görevinden arkadaşlarımla birlikte istifa etmiş bulunuyoruz.” Dedi. Seçilmelerinden sonra geçen 1 yıl içinde Gençlik Kolları üyesi arkadaşlarıyla birlikte birçok çalışmalar yaptıklarını söyleyen Deligöz; “ Milletvekilleri, İl Başkanı ve Belediye Başkanı’nın yaptığı faaliyetlerde de hazır bulunduk. Ak Parti’nin Bolu ve Boluluların hizmetinde olmasını sağlamak, partimizi gençlere tanıtmak, milli-manevi ve kültürel değerlerimizi korumak ve hatırlamak adına birçok çalışmalarımız oldu.” Diye konuştu.

 

Sadece partimizin adamı olduk

 

 

İstifa gerekçelerini sıralayan Deligöz ”Ak Partinin ülkeye hizmetini, temiz siyaset anlayışının Bolu’da da var olduğunu sanarak Gençlik Kollarında çalışmak istedim. Ancak şahit olduğumuz birçok hadise bizleri üzdü ama bunların Ak Partinin değil, şahısların yanlışlıkları olduğunu bildiğimizden kol kırılır yen içinde diyerek susmayı tercih ettik. Bekledik ki Genel Merkez bu yanlışlıkları görür, gerekli tedbirleri alır. Bir sene içinde bu kişilerden hiçbir yardım göremedik. Aksine kendi aralarındaki çekişme ve kavgalarında bize kendi taraflarında olmamız için baskı yaptılar. Kendi aralarında bir araya gelip sorunlarını halledemeyen bu kadrolar, birbirlerine karşı güç gösteriminde bulunanlar, gençlik kollarını kendi yanlarına çekmek için bir yıldır mücadele ettiler. Buna rağmen biz hepsine eşit mesafede olmaya çalıştık, birini diğerine tercih etmedik. Hepsinin çalışmalarına katıldık, çalışmalarını destekledik, hiçbirinin adamı olmadık. Sadece partimizin adamı olduk” şeklinde konuştu.

 

 

Siyaset bizim için hizmet yolunda bir araçtır

 

“Son bir yıldır halkın ve teşkilat mensuplarının sokaklarda dillendirdiği bir gerçeği biz basınımızın önünde söylüyoruz” diyen Deligöz; Biz gençlere örnek olmaları ve bizi doğruya yöneltmeleri gereken bu kişilerin, Ak Parti Teşkilatını üçe, dörde böldüklerini biz de gördük, Basınımızda gördü ve yazdı, halkımız da gördü. Maalesef birbirlerinin arkasından kuyusunu kazanların, hatta bunu basın yoluyla yapanların bulunduğuna birlikte şahit olduk. Önümüzdeki seçimlerde Ak Parti’nin Bolu’da muvaffak olabilmesi için, Belediye, İl Teşkilatı ve Milletvekilleri arasındaki anlaşmazlığın kaldırılması ve hep birlikte Ak Parti idealleri için çalışılması gerekmektedir. Bu birleşmenin mümkün olamayacağını zannetmemize rağmen olmasını diliyoruz. Partimiz; özgür düşünceli, kendi başına karar verebilen, sorgulayan, kendi toplumunun ve evrensel anlayışın doğrularından haberdar olan ve hayatın güçlükleri ile baş edebilecek donanımlı ve yetenekli gençler yetiştirmeyi hedeflemektedir. “Amacımız siyaset değil, bu vatana hizmet etmektir. Siyaset bizim için hizmet yolunda bir araçtır” şeklinde konuştu.

 

 

Ak partiden değil görevlerimizden istifa ettik

 

AK Parti Bolu Gençlik Kolları Başkanı Ömer Faruk Deligöz sözlerini şu şekilde tamamladı; “Bu hadiselerin biz gençlerdeki menfi etkileri sebebiyledir ki; 3 başlı bir Bolu Teşkilatında görev yapmanın zorluğunu takdir edersiniz. Bu yanlışlıklar sebebiyle Gençlik Kollarında görev almış arkadaşlarımla birlikte önceki gün itibariyle istifa etmiş bulunuyoruz. Bu istifalarımız sadece Gençlik Kollarındaki görevlerimizden olup, Asla Ak Parti üyeliğinden değildir. Biz; Partimize ve halkımıza hizmette devam edeceğiz. Bizler Ak Gençler olarak bu kişilerin yanlışlarını ve bu hatalı tutumlarını protesto ediyor ve partiye verdikleri zararı hatırlatıyoruz. Umarız ki, akıllarını başlarına alırlar ve yanlışlardan dönerler. Bildiğiniz gibi; 35 yıldır Bolu’dan Milletvekili çıkaramayan CHP, yukarıda saydığımız sebeplerle geçen seçimde bir milletvekili çıkardı. Eğer Bolu Ak Partili görevlileri bu hallerine devam ederlerse, partimiz bir milletvekili daha kaybedecek, hatta Belediyeyi de tekrar CHP ye teslim edecektir. Gurur ve yanlışlıklarda ısrarları Partimizi zarara sokacak, kendilerinin de gitmesine engel olamayacaktır.

 

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner124