Ak Parti’den dev seçim provası: “SANDIĞA SAHİP ÇIKIYORUZ“

Bolu'da çıktıkları 3-0 parolası ile seçim çalışmalarına hız veren Ak Parti, 7 Haziran'da yapılacak genel seçimlerin provasını Cumartesi günü merkez ve tüm ilçelerde kurulacak 947 adet temsili sandık ve görevli 4 bin 767 kişi ile yapacak. Tüm Türkiye'de eş zamanlı olarak yapılacak "Sandığa Sahip Çıkıyoruz" toplantıları ile ikinci kez 9 kişilik sandık yönetim kurullarını bir araya getireceklerini kaydeden Bolu İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek,"7 Haziran'da milletin iradesinin şekilleneceği seçimler yapılacak. Ak Parti teşkilatları olarak, her zaman "seçim sandıkta kazanır" düsturunu benimsedik. Sandık milletin namusudur ve bize düşen bu namusu korumaktır" dedi.

 Ak Parti’den dev seçim provası: “SANDIĞA SAHİP ÇIKIYORUZ“

7 Haziran 2015 Pazar günü gerçekleştirilecek milletvekilliği genel seçimleri öncesinde Ak Parti seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Sandık güvenliğine önem veren Ak Parti, bu kapsamda 7 Mart Cumartesi günü saat 14.00'de ikinci kez "Sandığa Sahip Çıkıyoruz" toplantısı düzenleyerek, seçimlerde görev alacak sandık görevlileri ile bir araya getirecek.

Seçimin provası niteliğindeki toplantı, tüm Türkiye’de aynı anda yapılacak. Temsili olarak kurulacak sandıklarla gerçekleştirilecek programda, AK Parti’nin 3 ana kademe, 3 kadın kolları ve 3 gençlik kolları üyelerinden oluşan 9 kişilik sandık yönetim kurulları da aktif hale gelecek. Varsa eksiklikler tespit edilerek, en kısa zamanda bunların tamamlanması sağlanacak. Görevli üyelerinden temsili sandıkların başına gelmeyenler tespit edilerek, yerlerine yeni isimler belirlenecek.

947 SANDIKTA, 4 BİN 767 SANDIK GÖREVLİSİ BİR ARAYA GELECEK

81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleşecek dev seçim provası, Bolu'da da aynı titizlikle uygulanacak. İl merkezinin yanı sıra 8 İlçe ve 3 beldede kurulacak 947 sandıkta, 4 bin 767 sandık görevlisi bir araya gelerek 7 Haziran'da yapılacak tarihi 25. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri'nin provası yapılacak.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Ak Parti Bolu İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, ilki 22 Haziran 2014'de gerçekleşen "Sandığa Sahip Çıkıyoruz" toplantısını hafta sonu tekrarlayacaklarını söyledi.

COŞKUNYÜREK: "SANDIK MİLLETİN NAMUSUDUR"

Toplantının 7 Mart Cumartesi günü saat 14.00'de başlayacağını ve tüm Türkiye’de eş zamanlı icra edileceğini kaydeden Coşkunyürek, "Kurucu Genel Başkanımız, halkın seçtiği Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın koyduğu 2023 hedefine ulaşmak için önümüzde tarihi bir seçim var. 7 Haziran'da milletin iradesinin şekilleneceği seçimler yapılacak. Ak Parti teşkilatları olarak, her zaman 'seçim sandıkta kazanır' düsturunu benimsedik. Sandık milletin namusudur ve bize düşen bu namusu korumaktır. Bu kapsamda, Cumartesi günü saat 14.00'de il merkezi, 8 ilçe ve 3 belde gerçekleştireceğimiz 'Sandığa Sahip Çıkıyoruz' toplantıları ile 947 sandıkta, 4 bin 767 sandık görevlisi arkadaşlarımızı ikinci kez bir araya getireceğiz.

Tüm Türkiye'de eş zamanlı olarak gerçekleşecek toplantılardaki amaç, 3 ana kademe, 3 kadın kolları ve 3 gençlik kolları üyesinden oluşan 9 kişilik sandık yönetim kurullarımızı aktif hale getirmek. Bu çalışma neticesinde Sandık Yönetim Kurulu Üyeleri arasından seçimde görev yapacak sandık kurulu üyeleri ve müşahitlerimiz belirlenecek ve seçim öncesi sandık alanındaki seçmenlerimizin sandık yönetim kurulu üyelerimiz tarafından ziyaret edilmesini sağlanacak. Ayrıca üyeler arasında oluşacak sinerji ile  takım ruhu aşılanarak, seçimlerde daha kolektif çalışma elde edeceğiz. Yine sandıklarımızda eksiklikler varsa bunları da tespit edilerek en kısa zamanda tamamlanması sağlayacağız" diye konuştu.

"3 MİLLETVEKİLİNİ KAZANACAĞIZ"

Açıklamasının devamında hedeflerinin 400 milletvekilini kazanmak ve Bolu'da tekrar 3 milletvekilini de kazanarak 3-0 yapmak olduğunun altını çizen Coşkunyürek, "Liderimizin koymuş olduğu 2023 hedeflerine emin adımlarla ilerlemek, başkanlık sistemi ve yeni anayasa için 400 milletvekilini parlamentoya göndermemiz gerekiyor. Bolu teşkilatları olarak bizlerde, 7 Haziran'da yapılacak seçimlerde değerli hemşerilerimizin destekleriyle inşallah 3 milletvekilini kazanacağız. Onları alnı ak, başı dik şekilde milletimize hizmet etsin diye Ankara'ya uğurlayacağız" ifadelerine yer verdi. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2015, 09:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali sarı
ali sarı - 6 yıl Önce

bizim artık bu partiden bolu lu olarak bir beklentimiz yok çünkü ortada verilmiş ama tutulmamış sözler var onun için bu partiye inanmıyoruz örnek yıllardır bir adliye sarayı inşaatına başlayamadılar 45 milyon liralık yatırım sümen altı edildi bolu halkı bunu bilsin ve seçimde değerlendirip oyunu kullansın.

ahmet
ahmet - 6 yıl Önce

hangi sandığa sahip çıkıyorsunuz akladığınız 4 bakanlarınmı yoksa pkk denilen itlerin sandığınımı yoksa yetim hakkı yimeyiz diyipte tüğü bitmemiş yetimlerin hakkını yiyerekmi aman bu dünyada sandığı iyi koruyun ahiret hayatında hakkı olanlar o sandığı koruyanlardan alacaktır inşallah

misafir
misafir - 6 yıl Önce

şehitlerimizin mekanları cennet kabirleri pür ve nur olur inşallah babanın feryadı çiğerimi deldi saray yapacağınıza ucan tabutları değiştirseniz olmazmıydı diye haykırıyor bunlarda sandıklara sahip çıkıyoruz diyorlar yazık şu cennet vatanım nelere heba olup gidiyor

SIRADAKİ HABER

banner128