AK Parti'den Kıbrıscık'a çıkartma

Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte Bolu siyaset tarihinde ilklere imza atan AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay yine şaşırtmaya devam ediyor. Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte Kıbrıscık'a adeta çıkartma yapan Doğanay, seçim dışında gittiği ilçede halk ve esnaf tarafından ilgiyle karşılandı.

AK Parti'den Kıbrıscık'a çıkartma

HABER: Aysun BEYKOZ

AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay; " Bayram ziyaretimde geldiğimde de söyledim; Kıbrıscık, Mudurnu ve Mengen emanet geri verdiğimiz üç ilçe. Öncelikle bu emanetleri geri almak AK Parti Teşkilatları olarak başta İl Başkanı olarak benim ve sizlerin boynunun borcudur. Bunun için kendisini bu davaya ait hisseden herkes bu sorumlulukla hareket etmelidir ve hareket etme zorunluluğu vardır" dedi.

AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay ve Yönetim Kurulu Üyeleri Bolu siyasetinde ilkleri yapmaya devam ediyor. Tüm siyasi partilerin katılımıyla Demokrasi meydanında bayramlaşma gerçekleştirme, muhalefet partilerini ziyaret ve bayramda ilçeleri ziyaret etmek gibi bugüne kadar alışılmışın dışında farklı bir profil ortaya koyan Doğanay ve Yönetim Kurulu Üyeleri, şaşırtmaya devam ediyor.

İlçelerin bugüne kadar en büyük eleştirisi olan; siyasi partilerin seçim zamanlarında ilçelerine gelmesi ve bir sonraki seçime kadar da hatırlanmadıkları yönündeki eleştirileri dikkate alan AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay ve İl Yönetim Kurulu Üyeleri, dün Kıbrıscık ilçesine sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdiler.

Kadın Kolları İl Başkanı Arzu Aydın, Gençlik Kolları İl Başkanı Taha Furkan Sönmezel, İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Yüceer ve İl Yönetim Kurulu Üyelerinin katıldığı ziyarette ilk olarak AK Parti Kıbrıscık İlçe Başkanı Ümit Doğangün öncülüğünde ilçe pazarını gezdiler. Burada bulunan esnaf ve vatandaşlarla sohbet eden Doğanay ve beraberindekiler ardından da Kaymakamlık, Ziraat Bankası, Orman İşletmesi, Sağlık Ocağı ve İlçe Müftülüğünü ziyaret etti.

Seçim dışında bir siyasi parti İl Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyelerini ilçede gördüklerine şaşıran İlçe Halkı, Doğanay'a yoğun ilgi gösterirken, AK Parti'nin Hükümet ve yerel bazda yaptığı çalışmalardan duydukları memnuniyeti ifade ettiler.

AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, akşam ise AK Parti Kıbrıscık İlçe Başkanlığının organize ettiği ve ilçede görev yapan bürokrat, muhtar ve vatandaşların katıldığı yemekte Kıbrıscıklılarla bir araya geldi.

Yemeğin açılış konuşmasını yapan AK Parti Kıbrıscık İlçe Başkanı Ümit Doğangün, İl Başkanı Nurettin Doğanay ve İl Yönetim Kurulu Üyelerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

İl Özel İdaresi olarak Kıbrıscık ve Bolu'da yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi aktaran İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Yüceer ise yaptığı konuşmada; "Sayın Kaymakamımız ve diğer bürokratlarımız Devlet burada, İl Başkanımız ve bizler yani siyaset burada, muhtarlarımız yani millet burada. Birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz böyle bir dönemde yaşanan bu birliktelik çok mükemmel ve kelimelerle ifade edilemeyecek kadar değerlidir" dedi.

Geçtiğimiz yerel seçimde AK Parti tarafından kaybedilen üç ilçe için söylediği; "Ya o üç ilçeyi alacağız ya da o üç ilçe bizi alacak" sözünün arkasında olduğunu hatırlatarak konuşmasına başlayan İl Başkanı Nurettin Doğanay, bu üç ilçe başta olmak üzere tüm ilçelere İl Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte sık sık ziyaret ederek, İlçe Halkıyla birlikte olacaklarını söyledi.

Parti içi birlik vurgusu da yapan Doğanay, FETÖ mensubu hainlerle de mücadelenin sonuna kadar süreceğini belirtti.

AK Parti İl Bakanı Nurettin Doğanay yaptığı konuşmada; " Yerel seçimlerde Kıbrıscık kaybedildiği zaman ben çok üzülmüştüm. Belediye Başkanı olmayan İlçe Başkanının her zaman söylediğim gibi bir ayağı topaldır. Güçsüz kalırsınız, kuvvetsiz kalırsınız ve hep bir ayağın üzerine yüklenirsiniz ve de bir gün o ayağınız sizi de taşımaz hale gelir. Onun için Kıbrıscık özelinde buraya ziyaretimizin sebebi; Bayram ziyaretimde geldiğimde de söyledim; Kıbrıscık, Mudurnu ve Mengen emanet geri verdiğimiz üç ilçe. Öncelikle bu emanetleri geri almak AK Parti Teşkilatları olarak başta İl Başkanı olarak benim ve sizlerin boynunun borcudur. Bunun için kendisini bu davaya ait hisseden herkes bu sorumlulukla hareket etmelidir ve hareket etme zorunluluğu vardır. Bu yüzden hiç bir Teşkilat mensubu arkadaşım diğer arkadaşına, senin gözünün üzerinde kaşın var, senin şöyle eksiğin var diye bakmamalıdır. Bu şekilde yapmazsak yarın seçimlerde sıkıntıyı hepimiz çekeriz. Tabi ki birbirimizi eleştireceğiz, eksiklerimiz var ise eksikliklerimizi masanın üzerine koyacağız. Ama bunları ulu orta ve birbirimiz yıpratmak için yapmayacağız. Doğru yolda hedefe yürümek gibi bir zorunluluğumuz var. AK parti teşkilat mensupları olarak öncelikle birbirimizi seveceğiz. Bu şekliyle şu an salona baktığımda bizim ilk yerel seçimde Kıbrıscık'ı alamamamız için hiç bir neden yok. Bugün ki ziyaretlerimden de anladığım vatandaşımız geçen seçimde yaptığı tercihin yanlışlığının farkında. Çünkü burada kaybeden Kıbrıscık oldu. Kıbrıscık bu noktada bizden bir hareket bekliyor. Bizim mazeret üretme lüksümüz yok. Çünkü mazeret makamında değiliz. Biz icra makamındayız ve bu makamda olan herkes, bu sorumlulukla hareket etme zorunluluğundadır. Şunu tüm samimiyetimle söylüyorum; bu millete ne kadar hizmet etsek azdır. Bir 15 Temmuz süreci yaşadık. Bir darbe kalkışması oldu. Bu kalkışmada o hainlerin, o alçakların o namussuzların, bu ülkenin üzerinde hangi hesaplarını hepimiz gördük. İşte FETÖ denilen o hainlere bu millet dur dedi. FETÖ denilen o hainlerle mücadelemiz kanımızın son zerresine kadar devam edecek" dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2016, 13:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER