banner120

Ak Parti’den “Şölen” Havasında Bayramlaşma

HEDEF 2015, HEDEF 3 MİLLETVEKİLİ Ak Parti Bolu İl Başkanlığı’nda bayramlaşma geleneği bu yılda değişmedi. Partiye gönül veren yüzlerce kişi bayramın 2’nci günü bir araya gelirken, 2015 yılındaki seçimler öncesi “zafer” yemini edildi. İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, teşkilatlarına güvendiğini ifade ederek; “Son seçimde kaybettiğimiz bir milletvekilliğini yeniden kazanarak yine Bolu’da 3-0 yapacak ve Bolu’dan güçlü bir destek vereceğiz” dedi.

 Ak Parti’den “Şölen” Havasında Bayramlaşma

Her yıl il ve ilçe teşkilatları ile vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Ak Parti Bolu il teşkilatı bayramlaşma töreni bu yılda bayramın 2’nci günü olan Pazar günü yapıldı. Saat 14.00’de, Semerkant Mahallesi, Oğuz Sokakta bulunan il başkanlığı önünde başlayan törene; 22-23. Dönem Bolu Milletvekili olan Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Metin Yılmaz, Ak Parti kurucu üyesi Habibe Güner, İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, TBMM Divan Katip Üyesi ve Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Yüceer, İl Kadın Kolları Başkanı Arzu Aydın, İl Gençlik Kolları Başkanı Taha Furkan Sönmezel, 21. Dönem Bolu Milletvekili Mehmet Güner, eski il başkanı Ömer Sayın, ilçe ve belde başkanları, belediye başkanları,  il genel meclisi ve belediye meclis üyeleri ile çok sayıda partiye gönül veren vatandaş katıldı. Milletvekili Ali Ercoşkun ise, hac vazifesini yerine getirmek üzere kutsal topraklarda olduğundan dolayı bayramlaşmadaki yerini alamadı.

“İSLAM ÜLKELERİNDE KAN VE GÖZYAŞI HÂKİM”

Birlik ve beraberliğin en üst seviyede olduğu bayramlaşma merasiminde gündem Suriye ve Irak başta olmak üzere İslam dünyasındaki yaşanan sıkıntılardı.

Kürsüye ilk çıkan isim İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Yüceer oldu. Partinin en tecrübeli isimlerinden olan Yüceer, partililerin bayramlarını kutladıktan sonra gerçekleştirdiği konuşmanın tamamını İslam coğrafyasında yaşanan sıkıntılara ayırdı. Yüceer, “Bizler ülkemizde mutlu, huzur içerisinde birlik beraberlik içinde bayramlarımızı geçiriyoruz. Başka İslam ülkelerinde ise kan ve gözyaşı hâkim. Bu huzurlu bayramlarımıza vesile olan, başta devletimizin güçlü yapısı, güçlü Cumhurbaşkanımız, güçlü iktidarımız ve hükümetimiz ve bu yapıyı destekleyen kardeşlerimizdir. Bunu sizlere borçluyuz. O nedenle hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bizler il genel meclisi üyeleri olarak üzerimize düşen görevlerin ve sorumlulukların farklındayız. Bu bilinç ve şuurla çalışmalarımızı sürdürüyoruz, inşallah da böyle devam edeceğiz” dedi.

“KENDİSİNİ MÜSLÜMAN ADDEDEREK MÜSLÜMANLARI KATLEDEN….”

Yüceer’in ardından kalabalığa hitap eden Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz da birbirinden önemli açıklamalarda bulundu. Konuşmasında hem yerel hem de genel politika üzerine değinen Başkan Yılmaz, Osmanlı devletinden sonra İslam coğrafyasında büyük sıkıntılar yaşandığını belirterek, “Maalesef kendisini Müslüman addederek Müslümanları katleden insanların İslam’ı ne neden rencide ettiğini ve Müslümanlara ne kadar zarar verdiğini hepimiz görüyoruz.  Gördüğümüz bu coğrafyada, bizim medeniyetimizden, Osmanlı medeniyeti döneminden sonra huzur gelmemiştir. Osmanlı ise her gittiği yere medeniyet götürmüştür, imar hareketi götürmüştür. Ve Osmanlı imar götürüp, sömürmediği halde barbar ilan edilmiştir. Hatta son padişahımıza da Kızıl Sultan denmiştir. Bunların tamamını tekrar gerçek mecrasına döndürecek olanlarda işte onların torunları biziz; Ak Parti’dir.  Ak Parti sayesinde inşallah yeniden değerlerimize kavuşacağız. Tabi Ak Parti dışındaki insanları da bu değerlerin dışında olarak gibi görmüyoruz” diye konuştu.

“ÜLKENİN İNŞASI İLE İLGİLİ BİR SEÇİME DOĞRU GİDİYORUZ”

Bolu’da Ak Parti’nin kurucu il başkanlığını da yapan Yılmaz, 2015 yılında yapılacak milletvekilliği seçimlerine de değinerek, “Bu kadrolar girdikleri her seçimde neticeye gittiler. Her seçimler bizde kritik maalesef. Belediye seçimleri tek başına kritik bir dönemdi. Cumhurbaşkanlığı tek başına kritik bir dönemdi. Şuanda ise yeniden ülkenin inşası ile ilgili bir seçime doğru gidiyoruz. En kritik seçimler çünkü Anayasa’yı değiştirmek durumundayız.  Bugüne kadar bunu yapamadık. Çünkü bu güce ulaşamadık. Bu güce işte bu kadrolar ulaştıracak” dedi.

“KÖROĞLUNA ÖNCE BİZ, SONRA TÜRK DÜNYASI, ARDINDAN DA DÜNYA SAHİP ÇIKACAK”

Bolu’nun tanıtımı için çalışmalarını aralıksız sürdüklerini de belirten Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, geçtiğimiz hafta 2’ncisi düzenlenen Marka Şehir Bolu ve İkinci Uluslararası Köroğlu Festivali ile olarak, “Kendi benliğimize kavuşmak konusunda da çalışıyor, Köroğlu Festivalleri yapıyoruz. Köroğlu’nu içselleştirmeliyiz. Köroğlu bizim coğrafyamızın insanı. Dörtdivan’ın bir köyünde doğmuş ve “Benden selam olsun Bolu Beyi’ne” diyerek de Bolu ile bütünleşmiş. Dünyada ezilenin yanında olmuş, ezene karşı dik durmuş medeni ülkenin bir kahramanı var o da Robin Hood. Dünyaya kabul ettirmişler. Aslında baktığımız zaman Köroğlu’nun bir bölümüne sahip. Köroğlu, Osmanlı medeniyeti gibi farklı bir yöne daha sahip. Oda nedir; “Elinde sazı, dilinde sözü olması.” Onların böyle bir kahramanı olsa bizlere Peygamber diye bize inandırırlar. Biz böyle bir yiğidin, böyle bir insanlık timsali kahramanın memleketindeniz. Buna ilk önce biz sahip çıkacak, sonra Türk dünyasına sahip çıkartacağız, sonra da dünyaya sahip çıkarttıracağız. İnşallah bu adımları hep birlikte atacağız” şeklinde konuştu.

“BU İKİ ÖNEMLİ DEĞERLE BU KÖPRÜYÜ KURACAK OLAN DA BOLU”

Konuşmasında devamında, her yıl 21 Mart’ta düzenlenen etkinliklerle kutlanan Nevruz’un da, Bolu’da “Köroğlu” kadar büyük önem ifade ettiğini belirten Başkan Yılmaz, konuşmasını şöyle sürdürdü;

“Güneydoğu’da ki o azınlık grubun, terörist grubun, Türkiye Cumhuriyeti Devletine başkaldırış bayramı olarak kutlanan Nevruz’u yok etmişiz. Oysaki Türk dünyası bir Köroğlu deyince heyecanlanıyor, bir de nevruz deyince. Nevruz daha fazla heyecanlandırıyor. Türk dünyasında Nevruz epesi sadece Bolu’da, Seben’in Alpağut Köyü’nde var. İşte bu iki önemli değerle bu köprüyü kuracak olan da Bolu. Bunu sağlayacak olan da işte bu kadrolar. Önümüzdeki dönemde hem nevruzu kendi coğrafyamızın bir bayramı olarak kutlayacak, hem de Köroğlu’nu kendi coğrafyamızın bir kahramanı olarak benimseyecek ve dünyaya kabul ettirecek, bu sayede de hem medeniyetimizi, hem de Bolu’muzu marka kent yapacağız bu kadrolarla. Ama her şeyden önemlisi önümüzdeki seçimlerdir. Bu seçimlerde kaybettiğimiz milletvekilliğini alarak, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra anayasa değişikliğini yapacak meclisin kurulmasını Allah bize açsın diyorum.”

“KEŞKE İSLAM COĞRAFYASI BAŞTA OLMAK ÜZERE DÜNYADA KAN, GÖZYAŞI VE ZULÜM OLMASA”

TBMM Divan Kâtip Üyesi Fehmi Küpçü de konuşmasında, bayramların uzun zamandır kardeşlik hukuku içerisinde yaşandığını belirterek, İslam coğrafyasındaki yaşanan insanlık dışı olaylara değindi. Küpçü,“Biz bu medeniyetin evlatları, torunları olarak, bayramlarımızı uzun zamandır kardeşlik hukuku içerisinde kutluyoruz, rabbimize hamd ediyoruz. Ama gün yok ki, şu meydanda her bayram konuşmasında dünya coğrafyasında zulümle bayram geçirenler için üzülüyoruz. Keşke İslam coğrafyası başta olmak üzere dünyada kan, gözyaşı ve zulüm olmasa.” dedi.

Devamında, “Bizler genç bir Cumhuriyetiz ama kadim bir hikâyesi olan milletiz” diyen TBMM Divan Katip Üyesi Küpçü, konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Cumhuriyet kurulduğu andan itibaren bakın darbe ve muhtıralardan, vesayet rejimlerinden hiç geçiş olmamıştır. İki geri, bir ileri olmuştur hep. Biraz ilerlemişizdir ‘dur’ demişlerdir hep. Merkez Bankası dolmuş, birileri ‘boşaltacağız’ demiştir. Piyasa iyi gitmiştir, birileri bunları ‘sahipleneceğiz, götüreceğiz’ demiştir. Evet, bir irade çıktı ve dedi ki; ‘ben devletime ortak olarak sadece milletimi kabul ederim. O içerik dışındaki hiçbir şeriki, hiçbir vesayet makamını kabul etmeyiz.

“O GÜÇLÜ VE LİDER ÜLKE İLE VE SİZLERLE BERABER BİZ YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ”

Biz milletimizin mahşeri vicdanına yürekten güveniyoruz. Bundan sonrada bu aşkla, bu heyecanla, bu muhabbetle, o güçlü ve lider ülke ile ve sizlerle beraber biz yolumuza devam edeceğiz. Devam edeceğiz ki; Ortadoğu’daki meselelere müdahil olabilelim. Devam edeceğiz ki; birilerinin karşısında el pençe durmadan o gelen insanlarımıza ev sahipliği yapabilelim. Ve bu coğrafyadaki kardeşlik iklimine katkı sağlayabilelim. Rabbim inşallah bu milleti nice bayramlara eriştirsin.”

Küpçü’nün ardından söz alan Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Metin Yılmaz da ilk olarak kalabalık partili grubunun bayramlarını kutladı. Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz gibi Bolu il teşkilatının kuruluşunda yer alan ve iki dönem milletvekilliği yaptıktan sonra Gençlik ve Spor Bakan Yardımcılığına atanan Yılmaz, konuşmasında şunları söyledi:

“Bu parti kurulduğundan beri çeşitli görevlerde bulunmuş pek çok arkadaşımız var ilçe yollarında köy yollarında birlikte çalıştığımız. Bu arkadaşlarımız, zamanını, en değerli şeylerini feda etmişlerdir. Pek çoğu ailesinden, çocuklarından, eşinden, işinden fedakârlık yapmış, bazılarının işleri iyi gitmemiştir hatta. “Durmak yok, yola devam” diyerek bugüne kadar da devam etmişlerdir. Bunu şunun için yapıyoruz: Kodlarımızda olan fedakârlık yapabilme, feda olabilme, feda edebilme geleceğini sürdürmek.

“ONUN AÇTIĞI BU YOLDA ÇALIŞMALARIMIZA FARKLI FARKI YERLERDE, KONUMLAR DEĞİŞEBİLİR ELBET DEVAM EDİYORUZ”

Cumhurbaşkanımızın konuşmalarını şöyle bir inceleyin. Dikkat edin hep dik durmaya, cesur olmaya vurgu yapar. Yeri geldiği zaman ‘insan bir kere ölür, daha fazla bir şey olmaz’ der. Bu uğurda da yürüyüşünü, konuşmasını sürdürmüştür. Bizde onun açtığı bu yolda çalışmalarımıza farklı farkı yerlerde, konumlar değişebilir elbet devam ediyoruz. Cumhurbaşkanımızın açtığı bu yolda ilerlerken, onların sözlerinin, onların davranışlarının, onların bizden beklediklerinin ötesinde değerli bir şey bilmeyiz, o şekilde yürümeye devam ederiz. İnşallah bu partide, bu duygu ve düşüncelerle geçmişteki o şanlı, asil günlerine ulaştıracak şekilde bu yürüyüşünü sürdürür ve bizde ülkemizin o günlere ulaştığını bizde dünya gözüyle görürüz.”

KAPANIŞI KONUŞMASI İL BAŞKANI COŞKUNYÜREK’TEN

Törende son konuşmacı İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek oldu. 2 dönem milletvekili olarak Başkent’te birlikte mesai yaptığı Yılmaz’dan sonra kürsüye çıkan Yüksel Coşkunyürek, ilk olarak partililerin bayramlarını kutladı. “Rabbimize ne kadar şükretsek azdır” şeklinde konuşan Coşkunyürek, “Liderimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında çıktığımız bu iyi niyet yolcuğunda bizleri hiçbir zaman mahcup etmedi. Bizleri mahzun bırakmadı ve bu günlere çok şükür hep birlikte geldik. Bu günleri yaşatan başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, onun yol arkadaşlarına, dava arkadaşlarımıza gönülden şükranlarımızı sunuyorum“ dedi.

Coşkunyürek konuşmasının devamında, Ak Parti olarak 2014 yılını çok onurlu ve gururlu bir şekilde yaşadıklarını vurgulayarak, “Mart seçimlerinde millet bizlere, partimiz üzerinde oynanmak istenen büyük oyunlara rağmen gereken desteğini gösterdi, gereken desteği sandıkta verdi ve ülke genelinde büyük başarı sağladık. Bolu’muzda da büyük bir başarı sağladık. Ardından 10 Ağustos’ta tarihi bir seçim olarak Cumhurbaşkanlığı seçimini hep birlikte yaşadık ve milletimiz yine liderimiz, Cumhurbaşkanımız, seçilmiş Cumhurbaşkanı olarak görevine başladı ve yoluna devam ediyor. Bunlar küçümsenecek, azımsanacak başarılar değildir” şeklinde konuştu.

“BUÇUK YIL BOYUNCA DA SİYASİ İSTİKRAR HİÇ BOZULMADI”

Ak Parti’nin Türk siyasetine büyük değerler kattığını söyleyen Coşkunyürek, parti sloganlarından bir tanesinin “siyasi istikrar” olduğunu söyledi. Bu istikrarı elde ettiklerini söyleyen tecrübeli siyasetçi, “Çünkü biliyorduk ki siyasi istikrar, ekonomik istikrarı getirecekti ve bu var oldukça herkes kazanacaktı. 13 buçuk yıl boyunca da siyasi istikrar hiç bozulmadı. Bakın 2014 yılında çok önemli seçimler yaşandı. Cumhurbaşkanlığı seçimlerini yaşadık, ardından Genel Başkanlık seçimi ve sonrasında yeni Başbakanımız görevine başladı. Bizler Ak Parti olarak, Türk siyaset tarihinde örnek bir davranış göstererek siyasetin nasıl faziletli yapılabileceğini, nasıl erdemli yapılabileceğini liderlerimizle birlikte gösterdik. Onun için başta liderlerimize, Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza ve bu partinin üst kademesinde görev yapan tüm büyüklerimize, alt yönetimlerimizde görev yapan bütün kardeşlerimize tekraren teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. Bu davranışı bir başkasında görememiştik. Ülkedeki siyasi istikrarı hiç bozmadan, bir cerrah titizliğinde bu çalışmalar yapıldı” diye konuştu.

Devamında daha işlerinin bitmediğini ve çıktıkları yolun uzun ve meşakkatli olacağını bildiklerini söyleyen Coşkunyürek, “İşimiz bitti mi, bitmedi. Çünkü bizler bu yola çıkarken bu yolun uzun ve meşakkatli olduğunu, onurlu olduğunun bilinci ile çıktık. Ve yolumuz daha uzun. Bu millete vaat ettiklerimiz var, gösterdiğimiz hedefler var. Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın gösterdiği 2023 vizyonu, 2053 ve 2071 vizyonu var. Bu kadrolar inşallah partimizin koymuş olduğu o hedeflere hep birlikte taşıyacaktır” dedi:

“2015 GENEL SEÇİMLERİ DE BU İŞİN ÜÇÜNCÜ HALKASI OLACAK”

Konuşmasında son olarak 2015 yılı Haziran ayında yapılması planlanan genel seçimlere de değinen İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, seçimlerin büyük önem taşıdığını söyledi. Ak Parti’nin Kurucu Genel Başkanı olan ve Ağustos ayında yapılan seçim sonrası Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı olarak köşke çıkan Recep Tayyip Erdoğan’ın koymuş olduğu 2023 hedefine ulaşmak için gelecek yıl büyük bir başarı elde etmek istediklerini söyleyen Coşkunyürek, “2015 seçimleri o açıdan büyük önem arz etmektedir. Yerel seçimler birinci basamağıydı, Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci basamağıydı, 2015 genel seçimleri de bu işin üçüncü halkası olacak.  Belediye Başkanımızın da ifade ettiği gibi anayasayı değiştirecek çoğunluğu sağlamamız gerekiyor. İnşallah en azından referanduma götürecek minimum 330 milletvekilini oluşturacak şekilde seçimlerden çıkmalıyız. Ama tabii ki asıl hedefimiz anayasayı değiştirecek bir gücü partimize tekrar vermektir.

“BU TEŞKİLATLAR GECESİNİ GÜNDÜZÜNE KATACAK VE SON SEÇİMDE KAYBETTİĞİMİZ BİR MİLLETVEKİLLİĞİNİ YENİDEN KAZANARAK YİNE BOLU’DA 3-0 YAPACAK”

Bu başarıyı elde etmek içinde, Bolu’da, teşkilatlar olarak bugüne kadar ortaya koyduğumuz çalışmayı daha bilinçli gerçekleştirmeli ve daha özverili çalışmalıyız. İnanıyorum ki bu teşkilatlar gecesini gündüzüne katacak ve son seçimde kaybettiğimiz bir milletvekilliğini yeniden kazanarak yine Bolu’da 3-0 yapacak ve Bolu’dan güçlü bir destek vereceğiz. Çünkü ben buna yürekten inanıyorum.  Bolu halkı, bize gönül verenler Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 66,14’lük bir destek ile bu işareti verdiler” diye konuştu.

Program, yapılan konuşmaların ardından dua edilmesi ve hep birlikte günü ölümsüzleştirmek üzere hatıra fotoğrafı çektirilmesi ile son buldu.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2014, 17:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Yiğittop/ Amasya
Ahmet Yiğittop/ Amasya - 7 yıl Önce

"zafer yemini"nin yazılması unutulmuş!

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124