Ak Parti’den Vali Zahteroğulları’na ziyaret

Ak Parti Bolu İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, beraberindeki yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları’nı makamında ziyaret etti. Vali Zahteroğulları için övgü dolu sözler sarf eden ve Bolu için büyük bir şans olduğu söyleyen Coşkunyürek, “Teşkilatlar olarak hep birlikte Bolu’yu geleceğe taşıma heyecanı içerisindeyiz. Valilikle, sivil toplum örgütleriyle, ilimizin kanaat önderleriyle el ele vererek inşallah şehrimizi geleceğe taşıyacağız. Bu konuda sizin göstereceğiniz özveriye de inanıyoruz” dedi.

 Ak Parti’den Vali Zahteroğulları’na ziyaret

Haziran ayında Ak Parti Genel Merkezi tarafından Bolu İl teşkilatını kurmakla görevlendirilen Yüksel Coşkunyürek, beraberindeki yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları’nı ziyaret etti. İl Gençlik Kolları Başkanı Taha Furkan Sönmezel’in de hazır bulunduğu ziyarette il yönetiminin 4 ay önce atandığını belirten İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, geçtiğimiz Şubat ayında yayımlanan kararname ile Bolu’ya vali olarak atanan Zahteroğulları’na bu süreçte hayırlı olsun ziyaretine gelemediklerini söyledi.

Zahteroğlulları’nı hem Bolu’daki vali yardımcılığı görevinden, hem de kendisinin de milletvekili olarak görev yaptığı dönemde Ankara’da bürokrat olarak görev yapması nedeniyle yakinen tanıdığını belirten İl Başkanı Coşkunyürek, “Bolu’ya vali olarak atanmanız o günlerde bizleri oldukça heyecanlandırdı ve şahsınızın Bolu’muz için büyük bir şans olacak diye düşündük.  Bunu da biz il teşkilatı olarak yaklaşık 4 aydır gözlemliyoruz. Yaşam prensipleriniz olarak ve Bolu’ya olan yakın ilginizden dolayı şehrimizin sorunlarını, problemlerini yakinen bilen ve takip eden ve de Bolu’nun önceliklerini ortaya koyan birisi olarak biliyoruz sizleri. Bu konudaki dirayetinizi ve heyecanınızı da görüyoruz. İnşallah yapacağınız çalışmalarla Bolu’muza büyük bir katma değer katacaksınız” dedi.

 “ÖNCELİĞİMİZ BOLU’NUN GELİŞMESİ VE KALKINMASI”

Siyasi partilerin varlıklarının temel sebebi vatandaşa “hizmet” etmek olduğunu belirten Coşunyürek, “Partimiz kurulduğu andan itibaren hizmet odaklı çalışmakta. Önceliklerimiz Bolu’nun gelişip kalkınması ve ülkemizin dünyada hak ettiği yere ulaşması. Bunun için bu yollara düştük, bu mücadelenin içerisindeyiz. Bu aradaki bütün arkadaşlarımız, bu partiye gönül veren herkes bu düşünceleri paylaşıyor. İnşallah biz inanıyoruz ki Bolu büyüdükçe Türkiye’de büyüyecek ve ülkemizin bu büyümesi de hem coğrafyamızda hem dünyada büyük bir denge unsuru olarak bütün mazlumlara umut olacaktır. Az önce de belirttiğim gibi önceliğimiz Bolu’nun gelişmesi ve kalkınması. Her birisi kendi alanında başarılı olan il yönetim kurulu üyelerimizin, kadın ve gençlik kollarımızın, seçilmiş belediye ve il genel meclisi üyelerimizin, belediye başkanlarımızın ve tabii ki milletvekillerimizin katkılarıyla hep birlikte Bolu’yu geleceğe taşıma heyecanı içerisindeyiz. Valilikle, sivil toplum örgütleriyle, ilimizin kanaat önderleriyle el ele vererek inşallah şehrimizi geleceğe taşıyacağız. Bu konuda sizin göstereceğiniz özveriye de inanıyoruz. Mevla’m bu görevinizi hayırlı kılsın ve tekraren Bolu’muza hayırlı olsun” ifadelerine yer verdi.

Coşkunyürek’ten sonra konuşan Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları ise, ilk olarak iki dönem milletvekilliği yaptıktan sonra Temmuz ayında Bolu il başkanlığına atanan Yüksel Coşkunyürek ile yönetimini tebrik ederek, “Hayırlı olsun, Allah’ım hayırlı hizmetlere vesile kılsın inşallah” şeklinde konuştu. Kendisini atanmadan önce yarı Bolulu gibi hissettiğini, şimdi ise tam Bolulu olarak gördüğünü söyleyen Zahteroğulları, “Daha önce burada vazife yaparken o zaman sayın başkanımız milletvekili seçilmişlerdi. Ben o yıllarda burada vali yardımcısıydım. Sonradan bizim şahsi dostluğumuz hep hukukumuz devam etti. Hem sayın başkanımız hem o zaman ki milletvekillerimizle, sonraki milletvekillerimizle. Bizimle ilgili düşünceleriniz ve kanaatlerinizle ilgili çok teşekkür ediyorum” diye konuştu

“BOLU BİR KERE TÜRKİYE’NİN EN GÜZEL ŞEHİRLERİNDEN BİR TANESİ”

Kendisini çok şanslı bir vali olarak gördüğünü ve Allah’a şükrettiğini belirten Vali Zahteroğulları, Bolu bir kere Türkiye’nin en güzel şehirlerinden bir tanesi. Asayişi berkemal,  insanlarının medeni olduğu bir şehirde valilik yapıyorum. Burada daha önce çalışmak benim içinde büyük bir şans ama çalışmış olmanın ötesinde bu düşüncelerle karşılanmam aslında işimi hem kolaylaştırıyor, hem de zorlaştırıyor. Kolaylaştırıyor şu; biz birbirimizin dilinden anlıyoruz. Zorlaştırması ise; gerçi zorluk olarak görmüyorum ama yine de var olan yükümüzü ve sorumluluğumuzu artırıyor. Beklentinin farkındayım.  Bunu karşılamaya çalışıyorum” dedi.

“ENERJİMİZİ GÜNLÜK DEDİKODULARLA, BİRBİRİMİZLE UĞRAŞMAYA DEĞİL, TAMAMEN ŞEHRİMİZİN GELECEĞİNE VE PROJELERİNE HARCAMALIYIZ”

Zahteroğulları, konuşmasının devamında hiç kimsenin tek başına başarılı olamayacağını ve büyük başarılar elde etmesinin mümkün olmadığını söyleyerek, “Bu işler ekip işi. Ekip sadece kamu görevlilerinden oluşmuyor, şehrin bütün aktörleri. Geldiğim günden beri iki şeye özen gösteriyorum. Enerjimizi günlük dedikodularla, birbirimizle uğraşmaya değil, tamamen şehrimizin geleceğine ve projelerine harcamalıyız. Herkese müteşekkirim. Çok güzel bir uyum sağladığımızı düşünüyorum. Belediye başkanızla, il genel meclisi başkanımızla, siyasi partilerimizle, sivil toplum örgütlerimizle, meslek örgütleriyle şehrin aşağı yukarı projeleri ve meseleleri konusunda hem fikiriz. Bunların hem çözümü konusunda da hem fikiriz. Ufak tefek düşünce farklılıkları olacak tabii ki ama aynı noktaya bakıyoruz” diye konuştu.

“MESLEK HAYATIM BOYUNCA ÇALIŞTIĞI HİÇBİR YERDE SİYASİLERLE SORUN YAŞAMADIM”

Son olarak meslek hayatı boyunca çalıştığı hiçbir yerde siyasilerle sorun yaşamadığını belirten Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları, “Ülkenin farklı yörelerinde çalıştım. Sebebi şu, ben siyasal partileri gerçek anlamda örgütlü bir sivil toplum örgütü olarak görüyorum. Diyebilirim ki toplumun taleplerini idareye ileten, ulaştıran. İdarenin de mesajını topluma ileten, ulaştıran bundan daha iyi bir mekanizma olamaz. Hiçbiri dernek, ya da başka meslek örgütleri gelir siyasal partilerden sonra. Ama hiçbiri siyasal partiler kadar örgütlü değil. İline, ilçesine, beldesine, köyüne ülkenin her tarafına mesajınızı ulaştırabileceğiniz kişiler var. Yani bu yapıyla sadece Ak Parti için söylemiyorum. Bütün partilerimiz için geçerli. Bu yapıyla kavgalı olmak ya da iletişimde olmamak bir yöneticinin akıllı hareket etmesi anlamına gelmez.

“BOLU’DAKİ İNSANLARIN MEDENİYET SEVİYESİ DE ÇOK YÜKSEK”

Ben de bundan istifade etmek istedim ve ediyorum da. Ben her bir arkadaşımızı da bu konudaki bize ulaştırdıkları her şey için çok teşekkür etmek istiyorum. Zaman zaman sosyal medyada, basın mensubu arkadaşlarımızla da aynı şekilde kim bana bir mesele ulaştırmışsa dönüp teşekkür ediyorum. Ya da dolaylı olarak teşekkür ediyorum. Gereğini yapıp bilgilendiriyorum da. Bizim sorumluluğumuz yani Dicle kenarında ya da Mudurnu’nun, Göynük’ün, Kıbrıscık’ın en uzak köyünde bir vatandaşımız mağduriyet yaşasa onun vicdani sorumluluğu var. Ben onu göremiyorsam Allah razı olsun insanlar onu bana ulaştırıyor. Teşekkür ediyorum o insanlara. Bolu’daki insanların medeniyet seviyesi de çok yüksek. Güzel bir ortamımız var Allah bozmasın. Türkiye’nin en huzurlu şehirlerinden birinde görev yapıyoruz ve yaşıyoruz. Bütün hedefimiz bu şehrin potansiyelini en iyi şekilde değerlendirecek, geleceğini en iyi şekilde şekillendirecek, planlayacak hizmetleri beraber görmek. Ben sizlere buraya geldiğiniz için ve bizlere destek olduğunuz için teşekkür ediyorum. Sağ olun” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2014, 10:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124