Ak Partili gençlerin il kongresinde büyük sürpriz! BAŞKAN SEÇİLDİĞİ GÜN EVLENME TEKLİFİ ETTİ

Bolu'da Cumartesi günü gerçekleşen Ak Parti Bolu İl Gençlik Kolları 4. Olağan Kongresi'nde büyük bir sürpriz yaşandı. Büyük coşkuya sahne olan kongrede delegelerin desteği ile yeniden başkanlığa seçilen Taha Furkan Sönmezel, yüzlerce partilinin karşısında kız arkadaşına evlenme teklifi etti.

Ak Partili gençlerin il kongresinde büyük sürpriz!  BAŞKAN SEÇİLDİĞİ GÜN EVLENME TEKLİFİ ETTİ
HABER MERKEZİ

Bolu, hafta sonu gençlik şölenine ev sahipliği yaptı! Cumartesi günü Sosyal Bilimler Lisesi Spor Salonu’nda gerçekleşen ve gençlerin şölen havasına büründürdüğü Bolu 4. Olağan İl Gençlik Kolları Kongresi'nde, mevcut başkan Taha Furkan Sönmezel delegelerin desteği ile yeniden başkanlığa seçildi.

Yüzlerce genç üyenin katılımıyla saat 14.00'de gerçekleşen kongreye, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Genel Merkez Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kaleli, İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Yüceer, Kadın Kolları İl Başkanı Arzu Aydın, eski İl Başkanı Av. Emin Güz, ilçe belediye başkanları, ana kademe ve gençlik kolları ilçe başkanları ve de çok sayıda partili katıldı.

GENÇLERDEN MÜTHİŞ PERFORMANS

Dört bir yanı bayraklarla süslenen kongre salonu, gençler tarafından hazırlanan etkinliklerle adeta gençlik şölenine döndü. Protokol konuşmalarından önce sahneye çıkan ve tamamı Ak Partili gençlerden oluşan müzik grubu, seslendirdikleri kendi besteleri ve Ak Parti'nin seçim şarkısı "Dombıra" ile salonu coşturdu. Genç başkan Taha Furkan Sönmezel'de yönetimi ile birlikte sahneye çıkarak şarkılara eşlik etti.

SÖNMEZEL: "BU GENÇLİK, YARINLARI İHYA VE İNŞA EDECEKTİR"

Delegelerin desteği ile güven tazeleyen ve partililere seslenmek üzere kürsüye çıkan Bolu Gençlik Kolları İl Başkanı Taha Furkan Sönmezel, konuşmasına salon ve salon dışında yer alan partileri, genç işçi ve işvereni, genç memurları ve de hudutta nöbet tutan Mehmetçiği selamlayarak başladı. İstiklal mücadelesinde, Kurtuluş Savaşında şehit düşen genç Mehmetçikleri, Suriye'de, Filistin'de, Doğu Türkistan'da ve Bosna'da şehit düşen gençleri dualarla yad etti.

Başarılı genç başkan konuşmasının devamında şunları söyledi: "Ak Parti'miz siyasetin içeriğini değiştirmiş, politikayı siyasetten ayırmıştır. Ak Parti'miz, birinci değil, 'hakim' partidir. Milli birliğin, milli paydaların ortak adresidir. Yükü ağır, misyonu ise süreklidir.  Bizim yolumuz, Hafif bir rüzgarla yanakları yaralanan, ipeğe dokunmakla parmak uçları kanayanların yürüyeceği bir yol değil, ayağında çarıkla, ecdadından güç alarak, Kuran ve sünneti rehber edinenlerin yoludur.  Bizler, gençlik kuvvetini, gençlik sinerjisini, Allah yolunda sarf etmenin neticesinin, ahirette, gençliğinde ne yaptın, vaktini nerede harcadın  sorusuna en güzel cevabı verebilmek için bu davaya baş koymuş gençleriz. Bizler, öyle bir gençliğiz ki; bu gençlik, yarınları bugünden ihya ve inşa edecektir. Sayın Başbakanımızın dediği gibi, Türkiye artık yeni bir yüz yıla merhaba diyor. Ve bu merhabanın ilk öncüleri bizler olacak. İnanıyoruz ki, yeni Türkiye’nin kurucuları ve mimarları olacağız. Çünkü bizim hayallerimiz var genç kardeşlerim. Bizlerin 2023, 2053, 2071 vizyonu var.

"YERE DÜŞEN BİR GENCİN SORUMLULUĞU ÜZERİMİZDE"

Bizler,  Ak Parti’de siyaset yapıyor olmaktan onur ve şeref duyuyoruz. Bizler biliyoruz ki, gençlere değer veren  tek parti Allah'a hamdolsun Ak Parti'dir. Gençlere siyasette yer vermek 'ustalığın şiarındandır' diyen bir Kurucu Genel Başkanımızla, gençleri, birer öğrencisi gibi gören ve şefkat gösteren bir Başbakanın öncülüğünde marka şehir Bolu'muzda İl Gençlik Kolları Başkanı olmaktan gurur duyuyor, iftihar ediyorum.  Bizler, verilen görevlerin ne kadar vebal yüklü olduğunun bilincindeyiz. Bizler sadece ilimizin değil, tüm dünya mazlumlarından sorumlu olduğumuzu biliyoruz. Bizler ayağı taşa takılıp, yere düşen bir gencin sorumluluğunu üzerimizde hissediyoruz.  Sorumluluğumuz bu denli ağırken, inanıyoruz ki, biz cehd ederiz Rabbim  nasip eder, biz cehd ederiz. Rabbim yardım eder. Aşkımızı, şevkimizi, muhabbetimizi kaybetmemek ümidiyle, niyetimiz hayr akıbetimiz hayr, davamız baki olsun diyor, Gençlik Kolları İl Başkanlığı 4. Olağan Kongremize hoş geldiniz diyor, kongremizin özelde ilimize genelde tüm Türkiye'mize hayırlar getirmesini diliyor, sizleri saygıyla ve muhabbetle selamlıyorum. Allahın selamı rahmeti ve bereketi üzerinize olsun."

YILMAZ: "YAŞLANMAYA DOĞRU GİTMEM GEREKTİĞİNİ ANLADIM"

Diğer konuşmacılardan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ise,"Bugüne kadar hep gençlerden, kadınlardan daha dinamik olmaya çalıştım ama bugün sizin heyecanınızı görünce, Gençlik Kolları İl Başkanımızın o heyecan dolu, o dinamik, hem de muhteva dolu konuşmasını görünce artık benimde yavaş yavaş yaşlanmaya doğru gitmem gerektiğini anladım. Beni bu noktaya iten siz gençlerin önünde saygıyla eğiliyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum" diye konuştu.

YÜCEER: GELECEĞİMİZ EMİN ELLERDE

Yılmaz'dan sonra kürsüden gençlere seslenen ve "Sizlerin sinerjisini, enerjisini yüreğimizde hissediyoruz" diyen İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Yüceer'de konuşmasında "Ak Parti iktidara geldiği günlerde bir çoğunuz ilkokul öğrencileriydiniz. Bugün ise, bu yaşta 'geleceğimizi emanet edeceğimiz' bireylersiniz. Bu anlamda Ak Parti öncesini ve sonrasını gençlere biz zati iletecek, onlarla yol gösterecek sizlersiniz. Ben bu salondan geleceğimizin emin ellerde olduğunu rahatlıkla görebiliyorum" ifadelerine yer verdi.

ESEN: "GELECEĞİMİZ EMİN ELLERDE"

Salonda oluşan atmosferden dolayı memnuniyetini belirten Merkez İlçe Başkanı Adil Esen'de, "Genç demek Osmanlıca'da ve Farsça'da "hazine" demektir. Bizde, çok şükür ki, sağımıza bakıyoruz hazine, solumuza bakıyoruz hazine, geleceğimize bakıyoruz hazine. 2023, 2053, 2071 vizyonunda işte bu hazineye emanetiz. Geleceğimiz emin ellerde" şeklinde konuştu.

AYDIN: "O, YARININ VEKİLİ, BAKANI FURKAN!"

Duygusal bir konuşmaya imza atarak genç başkan Taha Furkan Sönmezel'den "Söz konusu o olduğunda hislerime hakim olamadığım" ve "bana getirisi ne olur diye düşünmediğim bir genç" diye bahseden Kadın Kolları İl Başkanı Arzu Aydın'da konuşmasında "İnatlaşmadan inadını sürdüren, dikleşmeden dik duran, ezmeyen ama hiç bir koşulda da ezilmeyen, doğru bildiği yoldan ne olursa olsun ayrılmayan, daha bir kez bile ağzından hiç bir kimse için kötü söz duymadığım, yalanı, riyası, hırsı olmayan, benlik duygularının esiri olmadan çalışan, üreten ve yeri geldiğinde kendi oğlumdan daha çok gördüğüm o genç! İşte onu inşallah kendi elimle de evlendireceğim. O benim kıyamadığım; o benim gözümde yarının il başkanı Taha. O, yarının vekili, bakanı Furkan! O, benim evladım; Taha Furkan Sönmezel... Başarıların daim olsun, Rabbim seni ailene ve sevdiğine bağışlasın. Kongren hayırlı uğurlu olsun" ifadelerine yer verdi. Aydın'ın duygu yüklü bu konuşması salondakilerden büyük alkış aldı.

COŞKUNYÜREK: "GENÇLERİN ÜZERİNDEN UCUZ SİYASET YAPMADIK"

Arzu Aydın'dan sonra kürsüden gençlere seslenen İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek'te "Rabbimize hamd olsun bugün gençlik kollarımızın 4'ncü olağan kongresini büyük bir coşku içerisinde, bu büyük salonda gerçekleştiriyoruz. Belki birçok siyasi parti kendi il kongrelerini böyle bir kalabalık ve böylesi bir coşku içerisinde geçirmekte zorlanıyorlar. Onun için Mevla'mıza ne kadar şükretsek azdır" dedi. Konuşmasının devamında her zaman gençlere inanan bir siyasi parti olduklarının altını çizen Yüksel Coşkunyürek, şunları söyledi:"Ak Parti hiç bir zaman gençlerin üzerinden ucuz siyaset yapmadı. Her zaman gençlere verilmesi gereken değeri verdi ve hükümet çalışmaları ile de bunu hayata geçirdi. Benimde içerisinde bulunduğum parlamentoda, 2006 yılında bizler seçilme yaşını 30 yaştan 25'e indirdik. Ve inşallah şimdiki hedefimiz  seçilme yaşını seçme yaşına indirmektir."

ERDEM: "BU BAYRAĞI DAHA YUKARILARA TAŞIMAK İÇİN HAZIRLANMIŞ GENÇLERİMİZSİNİZ"

Son konuşmacı Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem ise, "Kongre, gençlerimizin kendi hazırladığı kongre şarkısı ve konuşmalarla başladı. Coşkulu ve Ak Parti'ye yakışır bir şekilde de devam ediyor. Gençlik kolları bir partinin en önemli kademelerinden bir tanesi.  Ve bu partinin mevcut idarecileri, büyükleri ve halkın seçtiği lideri, halkın seçtiği Cumhurbaşkanımız gençlik kollarından gelen bir lider. Kademe kademe yükselerek bugün Cumhurbaşkanı oldu. Bugün birçok milletvekilimiz, bakanımız da bu şekilde kademe kademe yükseldi. Siz, şimdi bu bayrağı daha yukarılara taşımak için hazırlanmış gençlerimizsiniz.   Benden önce söz alan başkanlarımız söyledi. Belki Ak Parti kurulduğunda belki partiden haberiniz yoktu. Ama Türkiye'nin geldiği nokta, bu sorumluluğu sizlere yükledi. Bir şeyi çok iyi bilmeniz lazım: Maziyi. Büyüklerinizin söylediği ya da Ak Parti'nin hizmet kitapçıklarında hazırlanan geçmişi bilmek lazım. Bizler orta yaşta olanlar bu sıkıntıları gördük. kuyrukları, yoklukları, hastane kapılarında kalanları ya da hastanelerde rehin kalanları gördük. Sizler bunları görmediniz" diye konuştu.

SÖNMEZEL'DEN SÜRPRİZ EVLENME TEKLİFİ

Kongrenin sonunda büyük bir sürpriz yaşandı. Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte çıktığı sahnede mikrofonu eline alan Gençlik Kolları İl Başkanı Taha Furkan Sönmezel, kız arkadaşına evlenme teklifi ederek hayatının en unutulmayacak anlarından birine imza attı. Kongreye katılanlara teşekkür ettikten sonra " Şuan aramızda benim için çok değerli biri daha var" diyen başarılı genç siyasetçi, "Onu izniniz olursa sahneye davet etmek istiyorum" dedi. Bunun üzerine sahnenin önünde yer alan Sönmezel'in kız arkadaşı da yerinden kalkarak sahneye geldi. Cebinden çıkarttığı yüzüğü sahneye gelen kız arkadaşına doğru yönelten Taha Furkan Sönmezel, alkışlar ve ıslıklar arasında, kız arkadaşına "Benimle evlenir misin?" diye sordu.  sürpriz evlenme teklifi karşısında büyük mutluluk yaşayan genç başkanın kız arkadaşı ise salondakilerin alkışları arasında "Evet" cevabı verdi. Bu cevap üzerine ikili büyük mutluluk yaşarken, Kadın Kolları İl Başkanı Arzu Aydın ve salondaki diğer partililer de  mutluluğu gözlerinden okunan çifti tebrik etti.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2015, 09:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
bolu  lu
bolu lu - 5 yıl Önce

ak parti düğününü de yapar yan gel yat osman

SIRADAKİ HABER