“AK Partili Kadınlarımız başarılı hizmetler vermektedir“

AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay; 5 Aralık 1934 yılında Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının tanınması nedeniyle bir basın açıklaması yaptı.

“AK Partili Kadınlarımız başarılı hizmetler vermektedir“

Haber: Erdal TANRIVERDİ

AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay; "Birleşmiş Milletlerin 1952 yılında Uluslararası bir sözleşme ile getirebildiği, kadınlara seçme ve seçilme hakkını, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bütün dünya ülkelerinden önce 5 Aralık 1934 tarihinde Türk Kadınına tanımıştır. Fakat Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından kadınımıza verilen bu hak, sonraları çeşitli düzenlemelerle seçilmiş kadınlar kılık ve kıyafetlerinden dolayı izole edilmişlerdir.

Ak Parti hükümeti olarak, gerçekleştirdiğimiz icraatlarla, TBMM de çıkardığımız yasalarla kadın haklarının uygulamaya geçirilmesi adına önemli mesafeler alınmıştır. Anayasamızda Kadınlarımıza pozitif ayrımcılık tanınması yönündeki değişiklik kabul edilmiş, kadınlarımız lehine yapılacak düzenlemelerin eşitlik ilkesine aykırı  olamayacağı güvence altına alınmıştır. Bolu özelinde Teşkilatlarımızda ise gerek Partimizin Yönetimlerinde, gerek Belediye Meclislerimizde gerekse İl Genel Meclisimizde AK Partili kadınlarımız başarılı hizmetler vermektedirler. Ve önümüzdeki süreçte ise bu sayısının daha da artması için kadınlarımızı teşvik edeceğiz.

Kadınlarımıza seçme ve seçilme hakkının verildiği bu anlamlı günde kadın haklarının her geçen gün iyileştirilmesi ve kadınlarımızın toplumsal hayatın her alanında yerlerini almasını temenni ediyor, tüm kadınlarımızı sevgi ve saygılarımla selamlıyorum" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2016, 17:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128