Akademik ayıp

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde öğretim üyesi Bekir Kürşat Doruk'un derste, "Aleviler dine dair her şeyi yanlış anlamış, Aleviler içki içip sapıtıyorlar" dediği iddia edildi.

 Akademik ayıp

 

 

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Teknolojileri Eğitim Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Dç. Dr. Bekir Kürşat Doruk'un dersinde "Aleviler dine dair her şeyi yanlış anlamış, Aleviler içki içip sapıtıyorlar" ifadelerini kullandığı öne sürüldü. Öğrenciler, Bekir Kürşat Doruk'un derslerde sık sık Alevi yurttaşları hedef alan söylemlerde bulunduğunu iddia etti. Yrd. Dç. Dr. Bekir Kürşat Doruk son olarak matematik sınavında da "Ali namazını kılar ve günahlardan kaçar ise dünyada huzurlu olur veya Allah'a asker olur önermesinin karşıtını, tersini ve karşıt tersini bulunuz" sorusunu sordu. Matematiğin ise ancak önermeleri konusuyla ilgili örnek soru soran Doruk, sorduğu soruda Alevileri işaret ettiği öne sürüldü. Doruk'un bir dersinde de "Ali sınıfını geçer ise babası onu umreye götürecek" gibi örnekler verdiği öğrenildi.

Yrd. Dç. Dr. Bekir Kürşat Doruk hakkındaki iddialara ulusal birçok haber portali ve gazetede yayınlarında yer verdi. Doruk iddialara ilişkin herhangi bir açıklama yapmadı.

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2017, 16:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gizem Aksu
Gizem Aksu - 4 yıl Önce

bekir hoca bizzat benim lisemde matematik hocasiydi.boyle seyler tamamen karalamadir.cok alcakgonullu bir hocadir kendisi boyle seyler yapacagini hic zannetmiyorum.kimseyi rencide ettigini gormedim ben lisede.

Ferdi Baykal
Ferdi Baykal - 4 yıl Önce

hocamiz cok kaliteli iyi yürekli bir insandir bu yapilanlarin karalama kampanyasi oldugunu dusunuyorum.

Öğrenci
Öğrenci - 4 yıl Önce

bekir hoca'nın öğrencisiyim, böyle bir şey söylediğini duymadım. kimsenin dinine, mezhebine, diline hakarat edecek bir insan değildir.

furkan
furkan - 4 yıl Önce

bekir hocadan böle bir şey duymadım ders aldığım sürece kimseye hakaret ettiğini görmedim

Betül
Betül - 4 yıl Önce

bekir hoca asla böyle bir şey yapacak bir insan değildir!

A.naci
A.naci - 4 yıl Önce

bekir hocam gibi saf temiz iyi niyetli kimsenin böyle bir suçlama yapılması kabul etmiyorum. ne yaparsa allah rızasını gözeten biridir. din düşmanlarının karalamasından başka birşey değildir.

şirin
şirin - 4 yıl Önce

bir insanı karalamak bu kadar kolay olmamalı bekir hoca böyle bir bölücü hareketi yapacak en son insan bile olamaz çünkü o hep toplumsal huzuru, barışı savunan, insan haklarına saygılı dürüst bir insandır.

bayram
bayram - 4 yıl Önce

tamamen karalama kampanyasından başka birşey değil.sizde böyle kaynağı belli olmayan haberler yapmayın.

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124