AKAY, Muhasebecileri Unutmadı

AK Parti Bolu İl Başkan Yardımcısı ve Mali ve İdari İşler BaşkanıCemil Akay, 1-7 Mart tarihlerinde kutlanan Muhasebeciler Haftası nedeniyle mesaj yayımladı.

AKAY, Muhasebecileri Unutmadı

Akay, yayımladığı kutlama mesajında, düzenli bir vergi sisteminin işlemlerin ancak kayıt altına alınmasıyla gerçekleşeceğini belirterek, bunun gerçekleştirilmesinde en önemli gücün mali müşavirler ile muhasebeciler olduğuna dikkat çekti.

Mesajında muhasebecilik sektörünün, vatandaşın ve devletin ekonomik açıdan müreffeh hale gelmesi için mühim ve etkin bir rol oynadığını belirten Akay, “Vergisini ödeyen vatandaşla, vergiyi toplayan devlet arasında adeta bir köprü vazifesi görmektedir. Ülkemiz bu toplanan vergilerle gelişmekte ve çok büyük yatırımlar yapabilmektedir. Dönemimizde katma değer vergisi oranlarını, sosyal politika hedeflerimizle uyumlu olarak eğitim, sağlık, hazır giyim ve turizmde yüzde 18’den yüzde 8’e, bazı gıda maddelerinde de yüzde 8’den yüzde 1’e düşürdük. Ekonominin yüksek oranlarda ve istikrarlı büyüme hızına ulaşması için, 2002 yılında yüzde 65 olan kurum kazançları üzerindeki vergi yükünü 31 puan düşürerek yüzde 34’e indirdik. OECD ülkeleri arasında bu alanda en düşük vergi yüküne sahip 7’nci ülke olduk. Vergi alanında yapılan birçok yeni çalışmayla halkımızın yanında olduk” dedi. Akay, özel sektör ile kamuda muhasebe mesleğini icra edenlerin haftalarını kutlayarak ve başarı dileklerini ileterek mesajına son verdi. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2016, 15:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128